Výlet za Sojuzem

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 03. 2007, 01:27

Výlet za Sojuzem

#1

Příspěvek od Ogar »

Zdravim
Napadlo mě že bych si o prázdninách podnikl výlet do ruska do kosmodromu Pleseck nebo do kazachstanu na Bajkonur podívat se na start Sojuzu. Chtěl bych se zeptat jestli takovou cestu někdo podnikl, zajímaly by mě Vaše zkušenosti z cesty, na kolik by to asi vyšlo, Vaše zážitky ze startu ? Ještě nejsem pevně rozhodbut jestli Bajkonur nebo Pleseck, ale asi to bude Pleseck. Je blíž :)
Děkuji za reakce Lukáš
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Výlet za Sojuzem

#2

Příspěvek od Vaclavik Michal »

Ogar napsal: Zdravim
Napadlo mě že bych si o prázdninách podnikl výlet do ruska do kosmodromu Pleseck nebo do kazachstanu na Bajkonur podívat se na start Sojuzu. Chtěl bych se zeptat jestli takovou cestu někdo podnikl, zajímaly by mě Vaše zkušenosti z cesty, na kolik by to asi vyšlo, Vaše zážitky ze startu ? Ještě nejsem pevně rozhodbut jestli Bajkonur nebo Pleseck, ale asi to bude Pleseck. Je blíž :)
Děkuji za reakce Lukáš
Kdysi nejaka spolecnost nabizela vylet na Bajkonur, nevim ale, jak je to dnes. Ani nevim, zda potrebuje Cech vizum do Kazachstanu (do Ruska je vizum nutne). Jinak myslim ze pristup do prostoru kosmodromu bude striktne omezen na lidi zde pracujici a hosty pozvane ke shlednuti startu (prominenti firem, politici, ......), takze bezny obcan asi nema sanci. A s Pleseckem bych to videl stejne. Nejlepsi ale bude, kdyz se se svym dotazem obratis primo na RKA.

P.S. pokud si muzu zkusit odhadnout castku na jakou by to vyslo, tak bych zkusil 80 az 100 tisic korun
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

Výlet za Sojuzem

#3

Příspěvek od Vaclavik Michal »

ha tak prece jenom jsem neco objevil http://www.bestrussiantour.com/tourfiles/tbay.htm
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Výlet za Sojuzem

#4

Příspěvek od MIZ »

O toto se už někde někdo zajímal, nevím kde, možná to bylo v diskuzi na www.kosmo.cz
Tipl bych si ale výlet na start raketoplánu jako schůdnější... :)
BTW Při startu Arianne nebyli v TV přenosu nikde venku žádní lidi vidět, jen pár VIP v sále.
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 03. 2007, 01:27

Výlet za Sojuzem

#5

Příspěvek od Ogar »

Díky za reakce, ja měl předtsavu že by se dalo dostat ke startu na dostatečnou vzdálenost, aby ten start šel vidět a mohl si ho užít. Vím že na Bajkonuru je i muzeum Gagarina, myslím že je přístupné. Moje finanční možnosti jsou dost omezené tak sem myslel že bych se tam prostě vydal a uviděl. Možná že to jednou uskutečním.
Ještě jednou děkuji za reakce přeji hezký den
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Výlet za Sojuzem

#6

Příspěvek od daghtus »

Tieto fotky z Bajkonuru ste videli? Celkom zaujimave, co poviete?

http://www.bulbish.com/baikonur-cosmodr ... raphs.html
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Výlet za Sojuzem

#7

Příspěvek od denis.marc »

Do Francie vízum netřeba, ale zase se to asi nevědělo předem a navíc to nebyl start, ale pád posledního stupně Sojuzu a dokonce to tam natočili.
http://www.novinky.cz/veda-skoly/254510 ... ojuzu.html  ;)
Odpovědět