universe-centrum

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#1

Příspěvek od Witt »

Zdravím všechny fanoušky Astronomie,

dovolte mi, abych Vás pozval na nový web zabývající se tématikou Vesmíru:
www.universe-centrum.cz

Naším cílem je vytvořit z této stránky portál plný novinek, kam budou lidé rádi docházet, diskutovat a ocení snahu informovat je o zajímavostech ze světa Vesmíru.

Stránka zatím funguje jen krátkou dobu, na celém systému a zázemí se neustále pracuje, nicméně snažíme se na web přidávat novinky co nejčastěji. Taktéž místo pro možnou diskuzi zatím chybí, avšak snažíme se ho prozatím nahrazovat skupinou na sociální síti Facebook, která je otevřená pro každého fanouška, a kde může každý člen vyjadřovat (slušně) své hodnocení / názor na celý web, či na jednotlivé zprávy.

Pokud je tento topic považován za off topic a zakázanou reklamu, předem se omlouvám.

S pozdravem

Witt a celý universe-centrum tým
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

universe-centrum

#2

Příspěvek od Karell »

Dobrý den. Spletl jste si vlákno. A jedna otázka. Vy se za ty stránky stydíte? Tady jste se nepředstavil, na stránkách máte jen obecné údaje. A můj názor na stránky...pokud budete jen přebírat články z jiných zdrojů, budou to jedny z mnoha, které budou velmi brzy zapomenuty.
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#3

Příspěvek od Witt »

Dobrý den Pane Karell,

za špatné vlákno se omlouvám, nesjížděl jsem níže, takže jsem neobjevil vlánko "České astronomické portály". Moje chyba ... snad se najde admin, který téma přesune na správné místo.

Co se představení týče, dovolte mi abych se Vám i všem ostatním, kterým tato informace chybí, omluvil a zároveň se představil. Mé jméno je Tomáš Durčák a třetím rokem studuji gymnázium.

Vaše připomínky k obsahu jsou samozřejmě prozatím oprávněné, neboť jak jsem psal výše - stránky jsou zatím stále ve vývoji, začínáme, takže bohužel nemůžeme být hned od začátku dokonalí. Obecné a základní informace jsem na webu mít aspoň prozatím chtěl, protože ne každý je všeznalý a zná všechny, byť základní, informace o planetách apod. Je pravda, že když si dnes někdo chce najít základní informace, tak většinou skončí na wikipedii - proto jsem také od rozšiřování těchto informací upustil a rozhodl jsem se zaměřit spíš na ty články a novinky, byť jsou jak jste napsal krátkodobé.

Informace jsou přebírané výhradně z cizojazyčných zdrojů a literatury a nemyslím si, že je to špatně. Ne každý má čas brouzdat po cizojazyčných stránkách, překládat a číst knihy. Ne každý je nadšený fanoušek Astronomie, který hledá jen odborná pojednání. Jsou lidé, kteří si rádi přečtou zajímavosti ze světa Vesmíru jen proto, že se zkrátka zajímají o vědu obecně. To, že pravděpodobně existuje nějaká konkurence vím. Naším cílem však není zajímat se přehnaně o konkurenci, ale překonat ji.

Nicméně Vám chci poděkovat za Váš názor a kritiku, neboť z každé takové zprávy, která kritizuje slušně se dá poučit ;).

S pozdravem

Tomáš Durčák
Vaclavik Michal
Příspěvky: 93
Registrován: 21. 01. 2007, 20:40

universe-centrum

#4

Příspěvek od Vaclavik Michal »

Přesunul jsem celé vlákno ze sekce Kosmonautika do sekce České astronomické portály. V diskuzi tedy pokračujte zde. Michal Václavík
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#5

Příspěvek od Witt »

Mockrát děkuji pane Václavík a ještě jednou se omlouvám za svou chybu.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

universe-centrum

#6

Příspěvek od MaG »

Na českém webu jsou různé zavedené značky, jako astro.cz nebo astronomie.cz, takže to budete mít určitě obtížné, ale pokud si na tom zkoušíte tvorbu webu bude jistě zajímavé sledovat další vývoj a kdoví, třeba se to ujme. Co RSS - máte? (přiznám se, nezkoušel jsem, nemám po ruce svou oblíbenou čtečku).

Martin G.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#7

Příspěvek od Witt »

Dobrý den Martine,

ano tady si zkoušíme tvorbu webu, ale určitě to chceme někam dotáhnout. RSS bohužel zatím nemáme.
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#8

Příspěvek od Witt »

universe-centrum má také svou skupinu na Facebooku. Skupina je využívaná čistě k oznamování novinek a změn na webu. Navštívit ji můžete zde:

http://www.facebook.com/#!/group.php?gi ... 2342534308

Přidat mezi fanoušky se může každý a každý také může do skupiny pozvat kohokoliv jiného.
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#9

Příspěvek od Witt »

Náš web dnes zaznamenal dvoutisící návštěvu. Jsme velmi rádi za přízeň a podporu všech fanoušků a pravidelných čtenářů. Aktuálně nabízíme každodení informace o průběhu mise STS-131 doplněné o obrazový a video materiál + minimálně jednou týdně článek na vesmírné téma.

V plánech do blízké budoucnosti je pár změn a vylepšení, které by měly web zkvalitnit a návštěvníkům zatraktivnit.

S pozdravem

Tomáš Durčák
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#10

Příspěvek od Witt »

Návštěvníci si na webu aktuálně mohou přečíst vše o v úterý ukončené misi STS-131. Můžete procházet misí den po dni (již brzy budou články doplněny o kotvy, aby nebylo potřeba tolik scrollovat) a seznamovat se s jednotlivými událostmi a letovými dny za pomoci obrázků a videí.

první část: http://universe-centrum.cz/text.php?id=18

druhá část: http://universe-centrum.cz/text.php?id=26

Zároveň již nyní nabízíme preview a aktuality o misi STS-132, který začíná příští měsíc.

Odkaz: http://universe-centrum.cz/text.php?id=27
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

universe-centrum

#11

Příspěvek od MaG »

snímky z každé mise má NASA zde ve vysokém rozlišení..
http://spaceflight.nasa.gov/gallery/index.html

(možná ji používáte, ale z článku mi přišlo že by stačilo využít jen ji..)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#12

Příspěvek od Witt »

Ano, o této galerii vím a občas jí využívám. Občas používám také fotografie z NASA TV, které sice nemají velké rozlišení, ale pro rychlou novinku jako doplnění stačí ;).
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#13

Příspěvek od Witt »

Před malou chvílí byla na webu spuštěna "Vesmírná multimediální galerie". Prozatím se jedná o provizorní verzi, neboť na plnohodnotné galerii se teprve pracuje. I přesto zde budete moci pravidelně sledovat nejzajímavější fotky/videa, které nám nejen celý Vesmír, ale i naše planeta Země nabízejí.

Galerii můžete navšítit zde:
http://universe-centrum.cz/text.php?id=28
Uživatelský avatar
Witt
Příspěvky: 13
Registrován: 28. 03. 2010, 11:22

universe-centrum

#14

Příspěvek od Witt »

Universe-centrum.cz je opět aktivní! Po delší odmlce způsobené především studiem je web opěk aktivní s každodenními novinkami. Uvítáme nové čtenáře i konstruktivní kritiku. Kontaktovat můžete zde nebo na mailu universe.centrum@gmail.com.

S pozdravem

Tomáš Durčák
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

universe-centrum

#15

Příspěvek od pavelseb »

Ahoj,

Jedna rychlá připomínka. Minimálně by bylo pěkné dodržet jednotnou lokalizaci. Není dobré používat v českých článcích např. Continue reading [ch8594].
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Odpovědět