Moje místo na internetu

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#1

Příspěvek od Cztwerec »

Ahoj, chtěl jsem si udělat svůj první "web" který ani není webem a mít nějaký ten prostror pro publikaci. Nevím jestli jsem vybral dobře, ale tak ve chvílích svého volna jen tak něco píšu, možná je koncepce dobrá, možná špatná (a třeba i složitá), ale doufám, že to bude dobré a já vychytám jakožto internetový analfabet všechny mouchy. Stránka je ve výstavbě, takže je tam pousty nesmyslů které časem předělám. Některé fotografie jsem vytáhl z fotobank, tak snad také neporušuji autorská práva.

Na jiný web zatím nemám čas. Tak to berte s rezervou a udělejte mi alespoň proklik, nevím jak je to tam s tou reklamou po určitých návštěvách na IP adresy, kdyžtak to přesunu protože práce by v tom případě přišla v niveč. Díky za pozornost.

http://spaceflight.iplace.cz/
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#2

Příspěvek od Cztwerec »

Tak je to zhruba měsíc co jsem tento web zprovoznil. Děkuji za vaše návštěvy. Jen bych chtěl podotknout - nebojte se hlasovat do ankety, protože bych ji rád uzavřel a napsal něco o dalekohledech v článcích a později doplnil i novou v astronomickém duchu. Doufám, že je pro Vás web dobrým zdrojem informací, které budu dále upřesňovat a celý vylepšovat. Myslím, že si prozatím tuto doménu ponechám, abych to později v novém kódování rozbalil naplno.

Děkuji Martin (Cztwerec) ;)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
t0mas
Příspěvky: 226
Registrován: 17. 09. 2006, 18:29

Moje místo na internetu

#3

Příspěvek od t0mas »

to Cztwerec: mas to pekne porobene chvalim

Hyperion 13mm,  SQM;  nikon CF 10x50
Uživatelský avatar
Petan123
Příspěvky: 139
Registrován: 02. 02. 2008, 19:18
Bydliště: Praha

Moje místo na internetu

#4

Příspěvek od Petan123 »

Ahoj stránky jsou po výtvarné stránce pěkné a moderní.

Měl bych akorát jeden návrh na vylepšení. Zakomponuj do tvých stránek minwidth, pak ti nebude při změnšování šířky prohlížeče mizet text z prostředka stránky, a obrázky se ti nebudou ořezávat nebo zmenšovat na absurdní velikosti. Vím, že minwidth není úplně 100% řešení, ale asi to bude lepší s ní než bez.
Canon 50D HEQ-5 SS  + N-150/750 + 9x50 hled. C6 ASI533MCPro
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#5

Příspěvek od Cztwerec »

Ok, pořeším to. Ono je to i tím, jak jsou stránky přednastavené na určité rozlišení. Snad to vyjde. Je tam toho víc, co by chtělo zlepšit. Děkuji.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Moje místo na internetu

#6

Příspěvek od caribic10 »

Ahoj.

Když jsem se dva roky zpět chtěl pustit do snímání planet a vytváření snímků, nenašel jsem nic (nepočítám dobré rady místních členů), co by mi práci usnadnilo. Tak jsem si poslední dva večery hrál na svých stránkách s postupem, návodem jak se prokousat Registaxem a dalším a dalším SW. Hodně obrázků, co na jazyku to na klávesnici, ztrátka psal jsem to tak, abych to chápal já kdybych tomu nerozuměl. Tudíž tam je nějaká ta omáčka okolo, spousta obrázků a barviček apod. Inspiroval mě v tom hlavně mitovka s vláknem:planety farebnou webkamerou - ako to robim ja, a taky vlákno vyzkoušejte si zpracování snímků.

Byl bych rád, kdyby se na to někdo kouknul, poradil mi co by se dalo doplnit, popřípadě mě omlátil hlavu za pravopisné chyby a za nesmysly které jsem tam určitě někde nasekal a nevidím je...

Snad tento výplod bude někomu nápomocen v začátcích a bude někoho motivovat ke zlepšování se.
Bohužel na zbytek není moc času a tak doplňování ostatních věcí jde pomalu, ale snad věci které bych tam chtěl mít jednou mít budu...

http://astrocaribic.wbs.cz/Zpracovani-snimku.html
Díky, Kuba z Karibiku č.p.10  ;)  :)
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Capricornus
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2008, 02:34

Moje místo na internetu

#7

Příspěvek od Capricornus »

Zdravím,

chtěl jsem si trochu počíst ale odkaz mi nefunguje. Co dělám špatně?

Honza
Uživatelský avatar
davat
Příspěvky: 29
Registrován: 06. 03. 2010, 22:12

Moje místo na internetu

#8

Příspěvek od davat »

Mě to funguje dobře, zkuste to znova ;)
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Moje místo na internetu

#9

Příspěvek od hamr »

KULATINY :) :):



EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Moje místo na internetu

#10

Příspěvek od Lukina »

hehe, gratuluji. To je vice nez pocet obyvatel naseho nejmensiho okresniho mesta! Dalsi meta je tedy logicky nejmensi krajske mesto, tj. cca 50 000.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#11

Příspěvek od Cztwerec »

Ahoj, tak možná si někdo všiml toho co jsem proved se svými stránkami, změnil jsem je na jinou doménu

http://seeing.nolimit.cz/

... a také trošku pozměnil ráz veškerého mého snažení. Nový systém Webgarden se mi vůbec nelíbí tak jsem trasnformačně prošel změnou na starší systém.

pokud někdo budete chtít uveřejnit své snímky při vynikajících podmínkách jsem jedno ucho na adrese

http://seeing.nolimit.cz/rocksteady

Kde stačí podle vzoru vyplnit jednoduchý formulář a poslat fotografii.

Byl bych velmi rád kdyby i můj malý podíl na už tak rozlehlém moři českého internetu pomáhal v našich končinách a trošku nakopnul fotografování planet.

Mějte na paměti, že stránky jsou stále ve vývoji a času mám fakt málo, ale i tak budu rád za Vaši návštěvu.

Díky Martin :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#12

Příspěvek od Cztwerec »

Podle počtu návštěv stránky mohli zaujmout, děkuji za podporu!

Stále platí, předešlé, pokud máte nějakou fotografii, ale i kresbu planety, nebo Měsíce, Slunce... atd. pořízenou dle Vašich kritérií za lepších podmínek neváhejte s jejich publikováním, nic nezískáte, ale ani neztratíte.

Uvidíme jak se data nashromáždí v opačném případě tuto rubriku zruším. Zatím se nikdo nepochlubil s vyjímečnými daty... Do poznámek můžete uvést i své vybavení. Buďte první!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Moje místo na internetu

#13

Příspěvek od hamr »

Webgarden mi změnou prostředí nadělal trochu binec v mém astronomickém deníku (jiné písmo apd.), prostě jsem se v tom tak nějak topil a tak jsem se rozhodl web zrušit, protože tam stejně bylo spousty balastu a pustil se do stránek nových a stručnějších. Momentálně jsou ještě ve vývoji, ale jsou už dostupné. Nová adresa je www.amateurastronomy.osoba.cz, takže pokud to má někdo uvedené v odkazech na svých webech může si to opravit 8-).
Ahoj Luděk Hamr
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#14

Příspěvek od Cztwerec »

Tak to jsme na tom Luďku stejně, chtěl bych též oznámit zrušení svých stránek, ještě se rozmýšlím, zda - li spustit jen veřejnou galerii, nebo zkusit rozvoj nových stránek na jiném hostingu. Webgarden se pro mě tímto stal asi tím nejhorším, co se dalo čekat že?... Každopádně platit za takovýto maglajz fakt nebudu. Nehledě na to že jsem přišel o předchozí platby za nezobrazování reklamy. >:(

Takže plán mám, ale prezentovat se budu až bude hotovo.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Moje místo na internetu

#15

Příspěvek od ogami »

taky jsem se vrhnul na predelani webu. neni to uplne stopro hotove, takze zatim takova betaverze k nahlednuti, kritika vitana:

http://astrophoto.cz/new

Cztwerec: neni lepsi si zaplatit vlastni domenu a nejaky rozumny web hosting, kde je clovek vlastnim panem? rocne me to vyjde neco malo pres tisic korun (domena + 5GB prostoru), navic k tomu mam velmi ochotnou podporu v pripade jakehokoli problemu.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Odpovědět