Astro.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Astro.cz

#31

Příspěvek od Daja »

když jsem tam viděl i kresbu Moniky
Jedna technická poznámka.
Jak už se zmínil baranka v odpovědi #21, při přepisování došlo k chybě(ne vinou V.K.) a kresba Moniky ve článku vůbec není (když už tak pečlivě koukáte, mohli jste si všimnout, že kresba č.3 a č.4 jsou identické ;)).

Tohle není komentář obsahu, ten mi nepřísluší.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#32

Příspěvek od MaG »

Bože můj, koukám, že stejně jako já asi nadměrně opovrhuji VK, tak Daja ho stejně nadměrně a podle mně zaslepeně hájí. Třeba se jí taky jednou otevřou oči. Jasně na NAF si asi nedovolí dělat věci, o kterých zde mluvíme...

Daja: samozřejmě že nemluvíme jen o článku na astro.cz, ale i o zdrojovém. Nic to nemění na tom, že je to dost trapně zneužito.

http://vladimir.kocour.sweb.cz/zaloha/n ... ome-cz.htm
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Astro.cz

#33

Příspěvek od moonulka »

Ta poslední kresba JE moje (jen upravená postupem, který tam VK píše důle)
FunTomas - Ano, ale ty píšeš o fotkách, které do časopisu lidé sami posílají. Kdyby mě o tom Laci neřekl, tak ani nevím, že je moje kresba někde na astro.cz. Já jsem nic nikam neposílala, jenom jsem do mojeho malého blogu dala kresbu, kterou jsem měla chuť si nakreslit, abych si někdy za dlouhú dobu připomněla, jaký zajímavý úkaz jsem viděla ( jedná se tam o 2 stíny měsíců)...
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Astro.cz

#34

Příspěvek od Daja »

Ta poslední kresba JE moje
Ta, co má na stránkách, ne ve článku na Astru.cz (ale to byla jen poznámka na okraj). Jak jsi dohodnutá nebo ne na zveřejnění je jen Tvoje věc, resp. Tvoje a V.K.

V.K. nehájím, jen jsem lehce upozornila pečlivé "pozorovatele" na chybku, která jim unikla při hledání velkých chyb.


MaG:Martine, co Tě tak žere? I kdybych V.K. hájila(což nedělám), tak každý obviněný si zaslouží advokáta ;)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#35

Příspěvek od MaG »

Daja: Ok diskuzi na toto téma končím. V.K. už stejně advokáta má, je jím PP a moc za to nedám, že je to přímo VK do něj tajně převtělený. Pak se ptám, proč nám to Vláďa dělá? Garantuju vám, že kdyby se nechoval jak s... tak o něm nikdo neřekne ani slůvka špatného. Škody už ale nadělal dost a pořád nemá dost, to mně žere.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Astro.cz

#36

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

MaG: Martine, promiň, ale už to trochu přeháníš. Podle pravidel AF nejsou povoleny osobní útoky, výjimku na osobní útoky proti VK zde nemáme!
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Astro.cz

#37

Příspěvek od moonulka »



Ta, co má na stránkách, ne ve článku na Astru.cz (ale to byla jen poznámka na okraj). Jak jsi dohodnutá nebo ne na zveřejnění je jen Tvoje věc, resp. Tvoje a V.K.


Nemyslím si, že su slepá. Na pozici čtvrté kersby vidím jak na stránkách V.K. tak i na astro.cz moju kresbu Jupitera, upravenou V.K.
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Astro.cz

#38

Příspěvek od Daja »

Nemyslím si, že su slepá. Na pozici čtvrté kersby vidím jak na stránkách V.K. tak i na astro.cz moju kresbu Jupitera, upravenou V.K.
OK, článek na Astru už je opravený.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#39

Příspěvek od MilAN »

Pokud ale nebude pod článkem napsáno, že kresby jsou uveřejněny bez souhlasu autora - nebo dokonce proti jeho vůli, neumím to potom jinak nazvat , než jsem udělal v příspěvku č. 20.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Astro.cz

#40

Příspěvek od Daja »

Vážení spoluuživatelé AF.

Navrhla jsem V.K.,aby se skrze mě vyjádřil k Vašim poznámkám k diskutovanému článku. Budete se divit, nejdříve se zdráhal moji nabídku přijmout, abych se nestala terčem já, ale já už něco vydržím.

Cituji:
"Když jsem přebíral kresby pro svůj článek, měl jsem v úmyslu napsat ho jako příspěvek na AF. Koneckonců z textu článku je znát, že to byl původně diskusní příspěvek. Jenomže mezitím jsem na AF dostal BAN, takže už jsem to napsat nemohl. Při přebírání jsem uvedl zdroje, navíc všichni uveřejnili svoje kresby také na AF, čímž je vlastně dali veřejně k dispozici. Smyslem článku je porovnat kresby různých pozorovatelů - jejichž autorství vzájemným porovnáním kreseb přece nijak netrpí! - z porovnání má být vidět, že i začátečník může udělat poměrně dobrou kresbu, když k tomu má vlohy. Text nejprve vyšel na NAF, poté jsem ho nabídl Astro.cz prostřednictvím Petra Sobotky. Na stránce http://vladimir.kocour.sweb.cz je záloha textu."
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#41

Příspěvek od MilAN »


"Když jsem přebíral kresby pro svůj článek, měl jsem v úmyslu napsat ho jako příspěvek na AF. Koneckonců z textu článku je znát, že to byl původně diskusní příspěvek. Jenomže mezitím jsem na AF dostal BAN,Když V.K. přebíral 1/2 kreseb, měl už ale BAN. Takže je to trochu vylhané ospravedlnění, a ani trocha omluvy nebo snaha o urovnání. To svědčí o všem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astro.cz

#42

Příspěvek od LaBa »

Jenomže mezitím jsem na AF dostal BAN, takže už jsem to napsat nemohl. Při přebírání jsem uvedl zdroje, navíc všichni uveřejnili svoje kresby také na AF, čímž je vlastně dali veřejně k dispozici. Smyslem článku je porovnat kresby různých pozorovatelů - jejichž autorství vzájemným porovnáním kreseb přece nijak netrpí! - z porovnání má být vidět, že i začátečník může udělat poměrně dobrou kresbu, když k tomu má vlohy. Text nejprve vyšel na NAF, poté jsem ho nabídl Astro.cz prostřednictvím Petra Sobotky.Vlada, na fore mas ban, ale tvoj mail ti ban nikto neda. To je taky problem napisat mail osobam, od ktorych chces zobrat obrazok?
KoMar
Příspěvky: 603
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Astro.cz

#43

Příspěvek od KoMar »

Nepřeháníme to už trochu s tím "honem na čarodejnice" (VK)?
Nyní by měla redakce astro.cz společně s VK zkusit získat souhlas autorů kreseb. Pokud by se to nepovedlo, byla by to škoda. Na webu astro.cz jsou tyto kresby přeci jen více vidět než na osobních stránkách autorů. VK odkazy na tyto stránky uvedl, takže koho kresby zaujmou, může se tam o autorovi snadno dozvědět více. Kresby jsou povedené a úprava od VK jim dle mého názoru neuškodila.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astro.cz

#44

Příspěvek od LaBa »

Nikto na Vladu nerobi "hon na carodejnice". Ale ked chce Vlada publikovat kresby inych ludi, je prinajmensom slusne im napisat a vyziadat si suhlas.

Proste toto co Vlada urobil, toto "profesional" nerobi. A Vlada je predseda CSPP, takze suhlas autorov kresieb by mal mat  ;)
Inak Vladu ja osobne chvalim.. Clanocek je vyborny, ale skoda toho co sa stalo. Vlada, skus si suhlas osob opytat teraz. Kontakty predsa mas
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Astro.cz

#45

Příspěvek od baranka »

Ahoj . Také mám za to , že ten članek je dost dobrý a nemá za úkol někoho pošpinit , ale naopak autory kreseb pochválit a nás ostatní přesvědčit , že kreslit planety je hezké a vlastně jednoduché ( pro mě ne e ) . Josef
Newton 114/900
Odpovědět