Astro.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24312
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#61

Příspěvek od MilAN »

Ten nesmyslný text opravdu nikomu nevadí ? To není od novinářů nějakého Blesku, ale od oficiálního media ČASu

lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#62

Příspěvek od MaG »

Spíš nemá autor čas, protože jsem ho na to okamžitě upozornil. Občas se ty přehmaty moc hrotí. Stane se.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
cocky
Příspěvky: 416
Registrován: 22. 05. 2006, 13:56
Bydliště: Praha

Astro.cz

#63

Příspěvek od cocky »

Asi to sem nepatří, ale když byl zmíněn server ČAS, chci se vyjádřit k prezentaci APOD na stránce http://www.astro.cz/. Je opravdu viditelně horší než předchozí vzhled, který byl prakticky identický s originálem. Navíc ani po technické stránce není v pořádku, např. pro dnešní den máme snímek, po jehož prvé straně je text, co řádek to slovo.
Bresser 10x50, Dobson 97/1000, GSO 200E, VMC110L
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#64

Příspěvek od MaG »

Mně se to zobrazuje korektně. Nicméně ber to zatím jako přechodný stav při přípravě na přechod do nového vzhledu celého portálu astro.cz
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
cocky
Příspěvky: 416
Registrován: 22. 05. 2006, 13:56
Bydliště: Praha

Astro.cz

#65

Příspěvek od cocky »

Ono to samozřejmě záleží na tom jak širokou máš obrazovku. Ten problém je, že text je po pravé straně obrázku, ne pod ním. Ale snad to byl jen ojedinělý případ.
Bresser 10x50, Dobson 97/1000, GSO 200E, VMC110L
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Astro.cz

#66

Příspěvek od Martin Vyskočil »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 30/168#168][splithere][/link][splithere_end]
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#67

Příspěvek od karel.mokry »

Asi to sem nepatří, ale když byl zmíněn server ČAS, chci se vyjádřit k prezentaci APOD na stránce http://www.astro.cz/. Je opravdu viditelně horší než předchozí vzhled, který byl prakticky identický s originálem. Navíc ani po technické stránce není v pořádku, např. pro dnešní den máme snímek, po jehož prvé straně je text, co řádek to slovo.
Ahoj, delsi dobu jsem se nehlasil na astro-forum.
Text vedle obrazku se zobrazuje pouze pokud je obrazek "vysoky". Napr. zminovany http://www.astro.cz/apod/ap120307.html. Mimochodem, nektere originalni APODy jsou takhle taky formatovany (co si pamatuji z analyzy APODu pred upravami).

Na APOD na astro.cz postupne pribyvaji dalsi funkce, ktere nejsou v originalni verzi - nahledove snimky i pro videa, lepe spravovane keywords, prehled video APODu, oblibene APODy.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#68

Příspěvek od MaG »

Mám ještě pocit, že proklik na včerejší snímek pomocí odkazu "<<" s doprovodným textem "zítřejší snímek" není zrovna šťatné řešení. Přehlédl jsem něco, nebo byste dokázali to pozměnit na
<< včerejší snímek / zítřejší snímek >>
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#69

Příspěvek od MMys »

A hlavně udělat jako odkaz celé to << včerejší snímek  nikoli jen <<, do toho se hrozně špatně trefuje myší  ;)

------
edit - teď koukám, že link je celý název. Ale je to nějaké takové divné. Očekával bych to obráceně, a možnost procházet obousměrně.

I když - je tam kalendář  :)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24312
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#70

Příspěvek od MilAN »

Trochu nechápu tuhle potřebu , mít na astro.cz nějakou upravenou a omezenou verzi APOD. Pokud mě na astro. cz zaujme snímek APOD, stejně hned přepínám na originální, neokleštěnou podobu stránek. Možná nás bude více, kdo to tak děláme.
Podle mě, než na nějakou polovičatou verzi , tak radši přímý odkaz na originál.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Astro.cz

#71

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Trochu nechápu tuhle potřebu , mít na  astro.cz nějakou upravenou a omezenou verzi APOD. Pokud  mě na astro. cz   zaujme snímek APOD, stejně hned přepínám  na originální, neokleštěnou podobu stránek.  Možná nás bude více, kdo to tak děláme.
Podle mě, než na nějakou polovičatou  verzi , tak radši přímý odkaz na originál.
Nesouvisí to náhodou s tim, že je to česky? Já bych to, že to někdo každý den, mnoho let, překládá do češtiny (a tím přibližuje lidem, kteří neumí anglicky) takhle neschazoval - naopak, je to úctyhodný výkon!
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#72

Příspěvek od MaG »

Když česky, tak na astro.cz, to dává smysl. Web se asi někdy letos změní, takže spíš jde o to, aby všichni, kdo přepínají do originální podoby napsali, co by případně uvítali jinak, aby ti, co si přepnout nechtějí, nebo nemohou, tak aby to měli co nejlepší. Tzn. neřešme vzhled, ale spíš funkčnost. Vzhled bude stejně s novým webem jiný. Integrace přímo do stránek astro.cz v tom případě má smysl.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#73

Příspěvek od karel.mokry »

Trochu nechápu tuhle potřebu , mít na  astro.cz nějakou upravenou a omezenou verzi APOD. Pokud  mě na astro. cz   zaujme snímek APOD, stejně hned přepínám  na originální, neokleštěnou podobu stránek.  Možná nás bude více, kdo to tak děláme.
Podle mě, než na nějakou polovičatou  verzi , tak radši přímý odkaz na originál.
Zajimalo by mne co je na astro.cz/apod/ oklestene. Prosim o vysvetleni (sem nebo do SZ). Naopak stranka nabizi vic nez original a pokud vim, tak jedina vynechana funkce je vyhledavani (castecne suplovane zachovanim "keywords" ktere z originalu zmizely).

Odkazy "<< Zitrejsi snimek: nazev": prvni cast je odkaz na prechozi APOD, nazev je odkaz na dalsi APOD. Pri zobrazeni posledniho APODu to nevypada nejlip, neco s tim udelame.
Hlavni navigacni prvek na prochazeni je kalendar, "<<" je spis doplnkove. Navic se zavislosti na delce textu posouva po strance - je jednodussi mysi prejet po kalendari.

V originalnim APODu je sice odkaz na "zitrejsi" snimek i u aktualniho APODu, ale odkaz vede na neexistujici stranku. Primy odkaz na predchozi APOD je az o radek nize jako "<". V prochazeni nevidim podstatny rozdil mezi "ceskou" a "originalni" verzi.

Originalni verze je dostupna z kazdeho APODu - je tam primy link.

Pokud Vam v ceske verzi APODu neco chybi, dejte vedet - nejlepe mailem na info@astro.cz, nebo primo mne.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24312
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#74

Příspěvek od MilAN »

Určitě tam chybí funkce z APODu - Archiv a Index.
Zdejší kalendář přeci není orientací ve snímcích. Kliknu na 20. a něco se mi objeví - to je jako překvapení- , ale neslouží k žádné orientaci mezi posledními snímky. ( třeba t mezi těmi, které jsem neviděl, protože nejsem na astru každý den).
Ale předpokládám, že cílové skupině, na kterou je astro zaměřeno, to takhle vyhovuje
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1283
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#75

Příspěvek od Zbych »

Mne tam hodně chybí "včerejší snímek" jak to bylo dřív. To " « Zítřejší snímek:" je úplně matoucí, protože za dvojtečkou nic není (alespoň dnes) a že jsou tam dvě malé šipky - vůbec by mne nenapadlo, že to znamená včerejší snímek.

<< včerejší snímek / zítřejší snímek >> mi přijde naprosto logické a přehledné.
Odpovědět