Astro.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#91

Příspěvek od MilAN »

Martine, tady jsi přesně předvedl, jak to nejde. Proč se musí psát připomínky sem do AF , když by pod článkem byl odkaz na autora ? Já tam nepotřebuji znát jeho mail, nepotřebuji, aby to někdo četl, ale mít možnost napsat např. připomínku nebo dotaz a jde mi jen o to, aby se to dostalo nějakou cestou ( která mě vůbec nezajímá  ) k němu.
Třeba  právě přímým kontaktem se správcem systému je už   ten přímý vstup do čtenářské galerie vyřešen ( a nemuselo to jít přes  AF, tebe, Horálka ...)
A ta přímá cesta na autory článků  závisí  na redakční radě - teď je to už jejich věc .Technické řešení  od správce systému není problém.
Když vidím, kolik času ti muselo dát  napsání toho příspěvku, kolik dalšíího času ostatních je k tomu potřeba, tak vlastní domluva  se správcem i úprava  zabraly  naprostý zlomek toho.
O staré  galerii se ví a  bude  zpřístupněna v další fázi - to jsou moje inofrmace z "druhé" strany 
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 858
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Astro.cz

#92

Příspěvek od Stanislavxyz »

Web se postupně vylepšuje a jestli myslíte, že musíme všude neosobně vykat, udělá se to. Na druhé straně mě to třeba za oči tak netahá.
S tím vykáním/tykáním je to vždycky ošemetné. Vykání jistě působí seriózněji, ale je potřeba rozlišovat, např. v upoutávce na dětský astrotábor bude na místě čtenáři tykat. Každopádně plně souhlasím se Sajrim- střídání v jednom článku by být nemělo.

Jo a ještě jeden nedostatek- odkaz na AF je až kdesi dole... (  :) )
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#93

Příspěvek od MaG »

Pokud jde o tykání, bylo to upraveno, ale zatím je k jednání, zda by nebylo vhodnější v sekcích zaměřených na nové (i mladší) členy, zachovat tam tykání.

Pokud jde o možnost přispívat připomínkami přímo autorovi, tak tato možnost byla z určitých všem známých důvodů kdysi stažena. Dnes je možné napsat např. přes info@astro.cz. Podobně, když někdo chce začít psát články.

Dovolím si ale taky trochu rýpnutí, když už si myslíš, že musíš mít kontakt na autora hned pod článkem... K čemu jinému asi na všech webech slouží sekce Kontakty? Proč by astro.cz mělo být výjimkou?

Myslím, že pokud je v sekci Kontakty jasně vidět, co potřebuje člověk, který se chce k něčemu vyjádřit, tak je to také dostačující řešení. Nehledě na to, že se jinak známe i mezi sebou myslím dost, abychom si řekli, co je třeba. Pro mě je tímto problém považován za vyřešený.

Pro zajímavost, pod články navíc nyní volitelně, pokud autor chce, naskakují ikonky pro FB, Twitter apod.

Pokud jde o galerie a odkazy na vkládání, tam se ještě bude ladit, aby to bylo lepší. Nyní je třeba problém, když někdo vloží fotku pořízenou před týdnem, že se nezobrazí jako právě vložená.

-----
Pokud máte další nápady a připomínky, mrkněte se do sekce Kontakty a pište podle povahy problému přímo člověku, který je podle vás nejvíc zainteresován v daném problému, nebo pište na info@astro.cz
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#94

Příspěvek od MilAN »


Pokud jde o možnost přispívat připomínkami přímo autorovi, tak tato možnost byla z určitých všem známých důvodů kdysi stažena.Tak ty obecně známé důvody zná asi jen redakce.
Pokud vidíte problémy v tom, že by někomu přišla soukromá zpráva kterou nikdo nevidí než adresát a ta zpráva mu jde na jeho adresu, která je všem utajena, tak to nechápu. A přes FB, kde to čte celý svět, to nevadí ?
To mi připomíná tu samou paranoiu, jako u ČAMu, když jsou ukázány snímky až za xy měsíců. Chápu, je to ten samý ČAS.
Jen se zkuste zamyslet, proč na jiných, cizích webech je pod článkem takřka vždy přímý odkaz na autora a ještě s dovětkem, že děkuje za podněty a připomínky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#95

Příspěvek od MaG »

Já nejsem ten, kdo tohle rozhoduje nebo řeší a je mi jedno, co si o tom myslí čas, já jenom jako autor článků říkám, že mi to takto nevadí a vždy, když mi chtěl někdo napsat, evidentně si mail našel. Proč ho nemám hned pod článkem už jsem vysvětlil. Tohle je Milane pomalu na anketu, pro koho je to důležité a pro koho ne. Já přeci neříkám, že tam musí být, ale pro mě jako jednoho z aktivních autorů je to uzavřená věc a musíme si holt počkat, jak to bude dál. Díky za podnět, ještě se to bude muset pořešit, i když ti nezaručím, že s výsledkem, který očekáváš. ČAM a ČAS bych do toho nemíchal, toto je zatím o názoru konkrétních lidí, např. mém názoru.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#96

Příspěvek od MilAN »

Pochop, že mi je naprosto jedno, jak bude web vypadat.
Zřejmě mi nevysvětlíš ten jasný, všem známý důvod , proč to pod články nemůže být.
Jen jsem si myslel, když se tvoří něco nového, že by to mohlo fungovat jako jinde. Kde jsou autoři rádi za připomínky a podněty a tak nabízejí kontakt. U nás holt je potřeba moderně napsat připomínku do AF , tu pak někdo přenese na ÚV- to potom asi vynadá autorovi ( pokud udělal chybu) ... Netuším, o co komu kde jde, ale také se v tom nemíním nijak dál angažovat. To, že proti tomu názoru bude redakční rada jsem věděl už před tvým prvním příspěvkem, jen nikdo nepřizná, proč to nejde (nechce).
Jenže, ten web není pro redakční radu, ale pro čtenáře
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#97

Příspěvek od MaG »

Já jsem nenapsal, že to tak nebude, když to sám jinde používám a není s tím problém. Ale řekl jsem, že mi tam ta věc nechyběla a klidně může zůstat jak je. Z tvé reakce je ale zřejmé, že můj názor je chybný a tak budu řešit, zda by se tato funkcionalita laskavě nemohl zavést, když, jak říkáš, je to naprosto běžné. Jestliže tu říkám, že jsme rádi za jakékoli připomínky, potom je přece fajn, žes to nadhodil.

Pokud jde o tu konkrétní informaci, tak ta sahá ještě do období, kdy jsem pro astro.cz články nepsal, tudíž už mohly příslušné hlavy vychladnout a tak se snad bude vše moci udělat ku prospěchu čtenářů. Pochopitelně úměrně tomu, co bude technicky možné a nejvhodnější. Proč je vlastně tak důležité, abych tu specifikoval něco, co jsem nezažil a jde to mimo mě.

Myslím, že se shodnem na tom, že odkaz na příspěvek autorovi by měl být přímo pod článkem a vsadím se, že např. mailový kontakt se tam dá vložit rovnou teď. Naopak se asi také shodnem, že na serveru typu astro.cz je zbytečné zavádět cokoli jiného, mám na mysli zbytečnosti typu diskuze / komentáře. To patří spíš na soukromé blogy, nebo portály redigované placenými lidmi, kteří taky případně s tím dokáží rychle a zavčasu něco udělat. Astro.cz určitě není web, kde musíme mít vše  ať už v tom dobrém nebo špatném.

Souhlasím prostě s tím, že by to mělo vypadat tak, jak se lidem bude nejvíce líbit a z tvého tónu, že ti to je naprosto jedno a přitom se snažíš to vysvětlit (díky), cítím, že se s tím naopak musí něco udělat.

P.S. přečti si tohle... není to trochu ujetý? ;D
U nás holt je potřeba moderně napsat připomínku do AF , tu pak někdo přenese na ÚV- to potom asi vynadá autorovi ( pokud udělal chybu)Nepsal jsem ti náhodou, že když někdo našel chybu, tak mi o tom vždy dokázal poslat mail? Jasně, jsme v roce 2015 a tak bude asi vhodné to řešit na úrovni roku 2015, ale mě by i ten mail bohatě stačil. Tak jaké UV jaké AF? Když je chyba v článku, přece nepůjdu na AF, aby to tu někdo předal UV = VV ČAS. Nechme této války, s tím ani ty ani já nic neuděláme. Vtipné to přijde ale asi oběma, jak funguje ČAS ... ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#98

Příspěvek od MilAN »

Mysleĺ jsem, že jsem to jasně napsal hned v úvodu, že by  byl pod článkem odkaz :
Já tam nepotřebuji znát jeho mail, nepotřebuji, aby to někdo četl, ale mít možnost napsat např. připomínku nebo dotaz a jde mi jen o to, aby se to dostalo nějakou cestou ( která mě vůbec nezajímá  ) k němu.
Soukromou zprávu nebudu nikomu psát přes info...
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#99

Příspěvek od MaG »

OK beru na vědomí a zkusím zjistit na jiných webech o jaký typ odkazu má jít. Případně mě nakopni v SZ ;)

Koukám příště ti zavolám, ptožoe my než si něco ujasníme, tak to je trapas pro moji stranu a zábava pro členy AF...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4459
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Astro.cz

#100

Příspěvek od dvader »

2) vkládání fotek přímo do AF: bude fungovat, čekalo se na nějaké věci, nemohu si vzpomenout, zda se čekalo na schválení VV ČAS nebo zda jde o technickou věc a čekalo se na spuštění nového astro.cz, ale určitě vkládání přímo do AF bude.
Čeká se na uzavření dohody mezi ČAS a provozovatelem astrofóra o odpovědnosti za uložená data.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1827
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Astro.cz

#101

Příspěvek od aquarius »

Týden uběhl a stále se nezobrazují mé fotky za 9 let na AF.
Je naděje, že se galerie obnoví se stejnými adresami, nebo si mám raději založit nový profil a začít znova? >:(
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Astro.cz

#102

Příspěvek od hamr »

Taky se přidávám >:(. Byla by tragédie přijít o fotky za skoro 10let astro-fotografického vývoje :'(.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11493
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#103

Příspěvek od Psion »

Myslím, že to bude v pohodě, ale chce to tak měsíc počkat...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#104

Příspěvek od MaG »

Hele já chápu vaše zklamání, že fotky nejsou vidět, ale jednou bylo řečeno, že jste o ně nepřišli, tak teď už snad jen vydržet...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8292
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#105

Příspěvek od Cztwerec »

+ je dobré si fotky zálohovat... nemohu se přeci spolehnout jen na to, že to mám někde na serveru který umožňuje upload snímků. 1 DVD snad máme doma skoro všichni nebo ne? :)
Lectorem iustus...
Odpovědět