Astro.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Krupp
Příspěvky: 144
Registrován: 31. 05. 2006, 02:28

Astro.cz

#1

Příspěvek od Krupp »

V jiné sekci jsem zmínil, že mi web astro.cz přijde poněkud nepřehledný a p.Karel Mokrý se ozval

K prehlednosti / neprehlednosti astro.cz - muzes prosim upresnit? Bud soukromou zpravou, nebo nejlepe primo ve foru pro astronomicke portaly. Vim, ze ne vse je idealne prehledne, konstruktivni navrhy jsou vitany.
Asi budu vypadat jako šťoural, který do toho kecá ale prostě mi to tak přijde. Všechno je na stejném pozadí akorát v takových rámečcích. Možná by bylo lepší, kdyby "stalé" odkazy na jednotlivé části portálu (třeba o světleném znečištění, nebo články) měly trochu jiné pozadí a byly všechny uspořádány v levém sloupci - tam, kde většínou hledám něco jako rozcestník, tak je apod a snímky Měsíce a Slunce. Vím, že rozcestník je nahoře, ale stejně mi přijde různorodý - jeden se rozbalí v 10 odkazů, kalendář zase přímo odkáže.. dal bych prostě vše ke straně a nejlépe aby se jednotlivé pododkazy rozbalily hned při najetí myši.

Aspoň teda takhle to vidím já, takže třeba se vyjádřete i někdo jiný
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#2

Příspěvek od karel.mokry »

Krupp napsal: V jiné sekci jsem zmínil, že mi web astro.cz přijde poněkud nepřehledný...
Diky za reakci, uz jsem myslel, ze se neozves. Prosim ostatni o vyjadreni. Astro.cz je zde predevsim pro sve ctenare - pokud se Vam neco nelibi, dejte vedet. Jestli se Vam neco libi dejte vedet take :-)
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#3

Příspěvek od karel.mokry »

Krupp napsal: V jiné sekci jsem zmínil, že mi web astro.cz přijde poněkud nepřehledný a p.Karel Mokrý se ozval

Asi budu vypadat jako šťoural, který do toho kecá ale prostě mi to tak přijde. Všechno je na stejném pozadí akorát v takových rámečcích. Možná by bylo lepší, kdyby "stalé" odkazy na jednotlivé části portálu (třeba o světleném znečištění, nebo články) měly trochu jiné pozadí a byly všechny uspořádány v levém sloupci - tam, kde většínou hledám něco jako rozcestník, tak je apod a snímky Měsíce a Slunce. Vím, že rozcestník je nahoře, ale stejně mi přijde různorodý - jeden se rozbalí v 10 odkazů, kalendář zase přímo odkáže.. dal bych prostě vše ke straně a nejlépe aby se jednotlivé pododkazy rozbalily hned při najetí myši.

Aspoň teda takhle to vidím já, takže třeba se vyjádřete i někdo jiný
Vidim, ze nikdo jiny nereagoval, coz je skoda.

Diky za namety, urcite se jim budeme venovat. Asi ne v radu dnu. Navigace po strankach by si zaslouzila zmenu, rozbalovaci menu maji vetsinou maly problem - ne ve vsech prohlizecich funguji zcela korektne. Pripadne nejsou viditelne pro roboty indexujici stranky.

Kalendar - v dohledne dobe bude zmenen, takze problem s prechodem na jine stranky odpadne.

Jak jsem jiz psal - mate-li pripominky, napiste je. Pokud jste ochotni navrhnout vzhled titulni stranky, dejte vedet a domluvime se. Upravam se nebranime, jen nejde vsechno stihnout a kazda pomocna ruka se hodi.
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#4

Příspěvek od karel.mokry »

Na astro.cz funguje novy kalendar: http://www.astro.cz/kalendar/
V menu vpravo doslo take k drobnym zmenam - misto prehledu akci se zobrazuje nahled kalendare pro aktualni mesic.

Soucasne funguje jako rozcestik po vlozenych clancich a novinkach. Do noveho kalendare jsem z akci presunul pouze ty budouci, predpokladam ze to staci :-)

Libi se Vam tato zmena? Diky za komentare a pripominky.

Karel

PS: ze jsou nazvy mesicu v anglictine vim.
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#5

Příspěvek od karel.mokry »

Kalendář na astro.cz http://www.astro.cz/kalendar/ již zobrazuje české názvy měsíců, přehled byl doplněn o náhled fáze Měsíce.

Připomínky a nápady jak kalendář upravit a vylepšit jsou vítány.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Astro.cz

#6

Příspěvek od Myzer »

Vie mi niekto povedat, kto teraz spravuje server astro.cz (Karek Mokry to uz asi nerobi)? Problem je, ze pri preinstalovani PC sa mi zmazal total commander aj s heslom a loginom na server (mal som ich pridelene a nezmenil som si ich na svoje). Teraz nemam pristup k svojim strankam.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#7

Příspěvek od karel.mokry »

Myzer napsal: Vie mi niekto povedat, kto teraz spravuje server astro.cz (Karek Mokry to uz asi nerobi)? Problem je, ze pri preinstalovani PC sa mi zmazal total commander aj s heslom a loginom na server (mal som ich pridelene a nezmenil som si ich na svoje). Teraz nemam pristup k svojim strankam.
Ahoj,

o astro.cz se stale staram, nyni jsem ale v Budapesti a mam ponekud omezeny pristup na net. Tvuj problem jsem uz preposilal spravci serveru do Zlina a myslel jsem, ze je vse upraveno. V patek jsem s nim mluvil a rikal, ze se na problem podiva a spoji se s Tebou.

Pokud by se tak nestalo v historicky kratke dobe, dej mi prosim vedet.

Karel
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3421
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Astro.cz

#8

Příspěvek od hamr »

Zdravím, nemůžu se přihlásit do svojí galerie, abych mohl vkládat další fotky, jsem přesvědčen, že jméno i heslo mám v pořádku. Když zadám jméno a mail, pro ověření hesla nejde to taky. Nemáte někdo teď podobný problém - týká se tedy galerie na www.astro.cz
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200 na Dobson montáži
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#9

Příspěvek od karel.mokry »

hamr napsal: Zdravím, nemůžu se přihlásit do svojí galerie, abych mohl vkládat další fotky, jsem přesvědčen, že jméno i heslo mám v pořádku. Když zadám jméno a mail, pro ověření hesla nejde to taky. Nemáte někdo teď podobný problém - týká se tedy galerie na www.astro.cz
Vyzkousejte prosim ted. Na astro.cz jsme meli problem s odesilanim mailu pres web rozhrani, takze overeni hesla pres login a mail nemohlo fungovat.

Oprava - vypada to na nejaky problem s galerii, k prozkoumani se dostanu az po vikendu - jedu pryc a nebudu mit pristup na net.

Oprava 2 - zda se se reseni bylo relativne snadne. Prihlaseni ted opet funguje (aspon mne). pripadne problemy prosim jako soukrome zpravy.

Karel Mokry
pepe.noel

Astro.cz

#10

Příspěvek od pepe.noel »

Astro v posledních týdnech nějak uvadá, ale snad je to jen dočasný jev :-/
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

Astro.cz

#11

Příspěvek od Lukemon »

Abych si udělal galerii na astro.cz musím se zaregistrovat?

Víc rozumím noční obloze než PC a net.
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#12

Příspěvek od karel.mokry »

Abych si udělal galerii na astro.cz musím se zaregistrovat?

Víc rozumím noční obloze než PC a net.
ano, musis si zalozit ucte v galerii astro.cz/galerie/
ucet musi pote povolit administrator.

Karel
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

Astro.cz

#13

Příspěvek od Lukemon »

Tak se to povedlo,už tam cpu fotky,jen ta angličtina,ještě že mám na PC překladač.

dík
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#14

Příspěvek od karel.mokry »

Tak se to povedlo,už tam cpu fotky,jen ta angličtina,ještě že mám na PC překladač.  

dík
Staci si ve svem profilu nastavit jazyk jako cestinu :-)

Karel
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

Astro.cz

#15

Příspěvek od Lukemon »

Já su asi magor,vybral jsem češtinu potvrdil heslo a nic,furt je to anglicky.
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Odpovědět