Astro.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
:o(
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 01. 2009, 03:35

Astro.cz

#46

Příspěvek od :o( »

Inak Vladu ja osobne chvalim.. Clanocek je vybornyOsobně bych to s tou chválou tak nepřeháněl. Když jsem si ho přečet podruhé a po třetí tak jsem tak nadšený nebyl. Je to sice čtivé, ale nic se člověk nedočte.
V první části je informace, že moderní technika pro focení je dostupnější a rozšířenější a dají se z ní dělat lepší fotky než před třemi lety... to platí přece obecně, nejen pro focení v astronomii a ještě konkrétně planet .
Pak se i paradoxně dovím " Přibývá také lidí, kteří kreslí. "  :-? žádné vysvětlení proč

A do třetice se dovím že dobrou kresbu udělá i astronom/amatér/začátečník, když má vlohy.
No, kdo vlohy nemá tak neudělá dobrou kresbu ani po dvaceti letech u okuláru a kdo vlohy má tak bez škol nakreslí i ženský akt
A bez schopnosti pozorovat, tedy se dívat, nenakreslí nikdo ani jablko

V  druhé části jsou ony diskutované kresby. Mně osobně zaujalo, že jen jediná z oněch tří pochází od člena Č S P P.

No a třetí část není nic jiného, než maskovaná reklama a agitka právě na Č S P P.
Všimněte si že autoři kreseb jsou označeni jako "pozorovatelé Jupitera" a ke konci je odstaveček :
Vizuální pozorovatele Marsu a Jupitera sdružuje v České republice Česká skupina pozorovatelů planet, http://cspp.astro.cz, která programově navazuje na odkaz bývalé Planetární sekce České astronomické společnosti.

Tady člověk neznalý věci musí zákonitě dojít k závěru, že oni tři autoři jsou členové ČSPP. No a ta zmíňka o planetární sekci to je bez komentáře.

A na závěr pokud má někdo zájem kreslit planety a chce vědět víc, tak se svojí žádostí o zaslání jediné citované další literatury , která je jinak než emailem od pana Kocoura "zatím" nedostupná, zařadí do databáze členů právě ČSPP. (potencionálních - stačí prý zaslat jedinou kresbu a ani se nemusí o členství žádat, je automatické)


Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#47

Příspěvek od MilAN »

Protože článek vyšel na astro.cz, kterou provozuje ČAS, může  nezúčastněný čitatel nabýt dojmu, že ČSPP, v čele s prezidentem Kocourem,   je  pod ČASem. Stačí se podívat do struktury ČASu, abyste zjistili, že tomu tak není.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Astro.cz

#48

Příspěvek od moonulka »

Možu se ještě vás zeptat, jestli čtvrtá kresba je ode mě (Monika Chrástkova)? Daja tu trvdí něco ve smyslu že došlo k chybě a moja krasba by tam byt neměla. Přitom já ju vidím jak na astro.cz tak na Kocourovýcj stránkách.....
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Astro.cz

#49

Příspěvek od Daja »

Možu se ještě vás zeptat, jestli čtvrtá kresba je ode mě (Monika Chrástkova)? Daja tu trvdí něco ve smyslu že došlo k chybě a moja krasba by tam byt neměla. Přitom já ju vidím jak na astro.cz tak na Kocourovýcj stránkách.....
Moniko, v #37 jsem psala, že už je to opraveno. Teď už je tam Tvoje kresba (původně tam byla omylem 2x Lukášova, z toho jedna pod Tvým jménem).
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Astro.cz

#50

Příspěvek od moonulka »



Moniko, v #37 jsem psala, že už je to opraveno. Teď už je tam Tvoje kresba (původně tam byla omylem 2x Lukášova, z toho jedna pod Tvým jménem).
Jo taktooooooo...
Aha, tak v tom případě se omlouvám, špatně jsem to pochopila... :-/
Uživatelský avatar
brat
Příspěvky: 518
Registrován: 03. 12. 2004, 03:29

Astro.cz

#51

Příspěvek od brat »

Ahoj, všiml jsem si teď této diskuse. Je zde někdo z autorů kreseb uveřejněných v článku na astro.cz, kdo chce nějak reagovat, napsat komentář apod?

Ptám se za redakci astro.cz, jejíž jsem členem.

Bc. Luboš Brát
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

Astro.cz

#52

Příspěvek od Lukemon »

Za kresbu č.3:

Neřeším to,beru to jako reklamu zdarma.

Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Astro.cz

#53

Příspěvek od moonulka »

A za kresbu č.4:

Aj když tam je odkaz na moje stránky tak by bylo přinejmenším slušné sa aspoň optat když už člověk hodlá něco uveřejnit na astro.cz (a zálohovat na svých soukromých stránkách). A když už s kresbou ten dotyčný něco prováděl - ořezával, přidal černý rámec, apod., tak si myslím že už by to měla být aj povinost se zeptat. KDYBY sa optal, tak bych proti tomu samozřejmě vůbec nic neměla, ale takto..... E-mail je zadarmo, sebere to pár minut času...

Když už su u toho psaní, tak bych souhlasila se 3J. Rozhodně se nepovažuju za pozorovatele Jupitera. Já jsem ani netušila že má nastat ten úkaz, kvůli kterému jsem onu kresbu vůbec dělala....
Uživatelský avatar
:o(
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 01. 2009, 03:35

Astro.cz

#54

Příspěvek od :o( »

Za kresbu č.3:

Neřeším to,beru to jako reklamu zdarma.

Tak to teď nevím co si mám myslet,
na stránkách CSPP jsi vedený jako člen
viz http://cspp.astro.cz/clenove/clenove-c.htm
Pokuď jsi člen a poskytuješ své kresby této "organizaci"
( mimochodem zkratka ČSPP je též a déle používaná pro Československý pěší prapor  ::) ),
tak ani nemáš co řešit.
Pokud člen nejseš , tak se osobně divím, že neřešíš ani to,
že tě jako člena uvádí.
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

Astro.cz

#55

Příspěvek od Lukemon »

Tak to teď nevím co si mám myslet,
na stránkách CSPP jsi vedený jako člen
viz http://cspp.astro.cz/clenove/clenove-c.htm
Pokuď jsi člen a poskytuješ své kresby této "organizaci"
( mimochodem zkratka ČSPP je též a déle používaná pro Československý pěší praporRoll Eyes ),
tak ani nemáš co řešit.
Pokud člen nejseš , tak se osobně divím, že neřešíš ani to,
že tě jako člena uvádí.No vidíš,řešíš věci o kterých nevíš,otázka byla at se vyjádří autoři kreseb,jestli jsem člen nebo ne je má věc,já se vyjádřil k odpovědi č.50
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Uživatelský avatar
:o(
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 01. 2009, 03:35

Astro.cz

#56

Příspěvek od :o( »


No vidíš,řešíš věci o kterých nevíš,otázka byla at se vyjádří autoři kreseb,jestli jsem člen nebo ne je má věc,já se vyjádřil k odpovědi č.50Já nic neřeším, protože já problém nemám  ;)
problém má ČSPP a její porušování slušnosti
( de jure i autorských zákonů této republiky ).
A že se k členství nechceš veřejně přihlásit mě proto nepřekvapuje.
ale otázka zněla:
Je zde někdo z autorů kreseb uveřejněných v článku na astro.cz, kdo chce nějak reagovat, napsat komentář apod?
a ty jsi odpověděl - neodpověděl
Neřeším to,beru to jako reklamu zdarma.jinými slovy " neraguji, nekomentuji " ....
Kdyby jsi napsal " Zveřejnění mých kreseb je v pořádku.."
, nebo odpověděl Soukromou Zprávou, tak se nad tím nikdo, ani já, nepozastaví .
Uživatelský avatar
Lukemon
Příspěvky: 1891
Registrován: 07. 12. 2008, 23:24
Bydliště: Jedovnice, okr. Blansko
Věk: 43

Astro.cz

#57

Příspěvek od Lukemon »

No,mohl bych se rozepsat,ale dostali jsme se do diskuze o ničem a na tyto blbosti fakt nemám čas a ani na tu hru se slovy:a tak tedy ještě jednou aby to všichni pochopily:Zveřejnění mých kreseb je v pořádku,jinak si ted připadám že když posílám na ČSPP kresby Jupitera chovám se taky neslušně.
Veřejně se hlásím k členství ČSPP:pro ty co jsi to ještě nepřečetli a hlavně mě kvůli tomu to neházejte do jednoho pytle s V.K. a nechte mě kreslit v klidu planety.
No nakonec jsem se trochu rozepsal
Dál se k tomu vyjadřovat nebudu protože to nemá smysl.
Dobson SW 250/1200,  N 150/750, ED80/600 na AZ-4,  TELE VUE Paracorr, Panoptic 24mm 68°,  Nagler 13,9,7,5, 3.5mm 82°,  SW Planetary 8,7,6,5,4mm UWA-58°, 2"SW/SWA 38mm 70°, Celestron 15x70,  UHC Lumicon, UHC-S BDP, CLS Astronomik, 2x Polarizační BDP
Uživatelský avatar
Ansvabelov
Příspěvky: 24
Registrován: 27. 11. 2009, 13:03

Astro.cz

#58

Příspěvek od Ansvabelov »

Já myslím, že web www.astro.cz patří mezi nejlepší české stránky o astronomii. Pravidelně na něm vycházejí zajímavé články snad ze všech oblastí astronomie, objevují se aktuální novinky. I článek, o kterém píšete, mi přijde zajímavý a pěkný. A nebo nedávný článek o Jupiterových měsících Ganymedes a Callisto. A co nenajdu přímo tam, to většinou najdu mezi linky na odborné sekce. Všechno přehledné a bez dlouhého hledání.

Přeji proto všem autorům článků na astro.cz, aby jim i v letošním roce vydržela chuť do psaní a aby se nenechali odradit případnými nepřejícími závistivci (jací se najdou vždy, všude a v každé době).
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Astro.cz

#59

Příspěvek od karel.mokry »

Ahoj,

od zacatku roku jsme na astro.cz spustili upravenou verzi http://www.astro.cz/apod/

Doslo k integraci do astro.cz a uprave nekterych funkci (generovani klicovych slov, kalendaru atp.) Nove je take pristupa stranka s prehledem "oblibenych" APODu.

mejte se,
Karel
Uživatelský avatar
koumak83
Příspěvky: 15
Registrován: 23. 01. 2012, 14:08

Astro.cz

#60

Příspěvek od koumak83 »

Už jsem to psal, z obsahem webu nejsem poslední dobou moc spokojen. Dokonce jsem byl nucen ho vyhodit z feedu iPhone, jak se tam začaly objevovat samé cestopisy atd. Sice to asi dělají autoři za malé peníze ale i tak si myslím, že by měli tím kormidlem točit nějak jinak nebo vyměnit kormidelníka. Můj názor, samozřejmě ho nikomu nevnucuji nebo jim nechci nikoho pohoršit.

Zkrátka budu číst jiné weby a časáky. Právě jsem třeba zjistil, že Astropis je i v elektronické podobě, tak do toho půjdu asi.
Odpovědět