Astro.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3530
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Astro.cz

#136

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Hele já jako uživatel nemám s novým astro.cz žádný problém (kromě případných hnidopišských postřehů nad technickejma věcma, na který narazim). Ale jinak bych se prostě problémům nedivil - ještě jsem v podstatě nezažil případ, že by nějaká větší organizace (rozuměj taková, kde je na rozhodování víc jak jeden člověk) nějakym způosbem "řešila" svůj web a neskončilo to hromadou problémů. To je prostě čistě empirický pozorování. Nejspíš se to časem vyřeší, ale hladkej chod akce snad nemoh předpokládat nikdo.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#137

Příspěvek od MaG »

Jakube pošlem to kolegům, ani jeden tvou zmněný poblém jsem nezaznamenal, musí jít o nějaké změny na serveru o kterých nevím. Obrázky u starších článků byly, čtevrocé verze nikdy nezlobily, popisky se dají snadno editovat v sekci Obrázky a se všemi předchozími asi souvisí i ta čtyřka. Taky si ale myslím, že problémy tohoto rázu už tady na AF nevyřešíme a možná i málokoho zajímají.

Sem bych raději nechal, ať lidi píšou, co by se mělo časem zlepšit. Je toho dost, ale ke starým stránkám bych se už opravdu nevracel.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#138

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Obrázky tam nejsou od začáku, bo kolega z Anglie, co překládal některý články o bolidech, na to poukazoval hned po přechodu...chápu, že když sem si pomáhal tabulkama, abych rozumně položil obrázky vedle sebe a pod sebe s popiskama, což byl ve starým kódu docela problém, plus nechuť starýho kódu k poměrným velikostem, že to není ok teď...jinak ano, vím, kde je editace obrázků, ale proč to není, když se to dělalo nový, jako obvykle...vidím v textu obrázek, můžu editovat odkaz a náhled?!
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astro.cz

#139

Příspěvek od MaG »

Rozumím. Ještě mě napadla možnost, že to je nějaký článek z doby, kdy se astro.cz pomalu překlápělo na nový web.. no nic, to se opraví. Napiš kdyžtak aspoň mě, pokud bys na to neměl chuť.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astro.cz

#140

Příspěvek od MilAN »

Pánové, nestačí vám sdělení, že  to bude  v dalším kroku zprovozňování  nových stránek ASTRA ?  Že je  potřeba nejdříve  zprovoznit novou verzi, vychytat hlavní mouchy a následně  se zabuduje  archiv  starých článků a fotogalerie ? Asi jsem byl moc důvěřivý. I po 3 dalších měsících se galerie na astro.cz se chová, jak se jí zachce- někdy lze obrázek vložit, někdy  se vloží a při snaze zobrazit hlásí chybu, někdy lze smazat, jindy ne ... :(
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
feromich
Příspěvky: 417
Registrován: 01. 10. 2006, 22:36
Věk: 63

Astro.cz

#141

Příspěvek od feromich »

Žiaľ, Milan má v každom slove o fungovaní galérie pravdu. Nestojí už takmer za nič. Žiaľ.
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 508
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 48

Astro.cz

#142

Příspěvek od PetrK »

Funguje ještě někde stará verze (archiv) webu posec?
posec.astrotechnics.eu hlásí server nenalezen.
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 80/400
15x70, 10x30, 6x30
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astro.cz

#143

Příspěvek od MilAN »

Nikdy jsem nechápal lidi, kteří si denně kupují minimálně 3 noviny a celé je zřejmě přečtou, ačkoliv ve všech je to samé.
Myslím, že se do podobné situace dostáváme čtením astro/kosmo webů. Čím dál tím více stejných článků od jednoho autora se objevuje na kosmonautix.cz, astro.cz , astronomie.cz, EAI. Nevím, zda-li to souvisí s tím, kolik autor kde uveřejnil článků a má hezkou statistiku. Přijde mi, že pro normální čtenáře s normální pamětí není článek, který se opakuje za 2-3 dny po kosmonautixu na astro webech zrovna novinkou. A naopak, považuji za normální, že pro kosmo informace chodím na kosmo portály, pro informace z astronomie na astro weby , pro informace o počasí zase na jiné.
Pokud by se měla situace takhle rozšiřovat, udělám postupně to samé, co se udělá s novinami -postupně vyřadím ty slabší. A pokud nás to udělá více, ty slabší nebudou mít čtenáře a zaniknou. Takže z prvotního nadšení, jak jsme si rozšířili web o další články se dostáváme ze specializovaných webů na multi web a časem se tím můžeme likvidovat.
P.S : postupně jsem vyřadil, ian( ještě, než se zlikvidovaly samy), EAI , astronomie cz. A teď mám dojem, že nemám moc důvodů chodit na astro.cz.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astro.cz

#144

Příspěvek od MaG »

Tvůj povzdech se Milane zcela míjí účinkem, protože se ukazuje, že nadále je dost lidí, kteří se stávají novými čtenáři Kosmonautixu, protože si něco přečetli na facebooku nebo astro.cz, je k tomu celkem podrobná statistika. Pokud jde o astro.cz, existuje taková dohoda, že některé zajímavé články, které by zajímaly širší okruh čtenářů, než chodí na Kosmonautix, se přebírají na astro.cz. Nepsaná dohoda však je maximálně jeden za týden. Jak jistě víš, já třeba jsem spíše občasným redaktorem na astro.cz a kosmonautixu, takže toto moc neovlivňuji. Jsem samozřejmě rád, že oba portály existují a mohu si díky nim něco přečíst v češtině. Proto mě neobtěžuje přeskočit něco, co jsem již četl jinde. Uf, nějak jsem se rozepsal na to, že jde o takovou blbost. Chtěl jsem jen říct, čti, jen co tě zajímá. Určitě to tak dělá drtivá většina čtenářů obou portálů a nemá s tím problém. Respektuji však, že jsme na fóru a oba jsem k tomu potřebovali něco napsat. Pokud však považuješ danou situaci za nešťastnou, špatnou, nebo do budoucna nevhodnou, mohu tě ubezpečit, že psaním o tom sem na fórum se to nevyřeší. A redaktoři obou portálů to tak podle mě nevidí, jinak by tak nečinili.

Jak tě tak čtu znova, myslím, že až bude vidět, že se astro.cz likviduje, myslím, že to nebude kvůli tomu, že občas převzalo něco odjinud :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astro.cz

#145

Příspěvek od MilAN »

Přiznám se , že často nechodím na Astro.cz. Dneska jsem tam zavítal a přečetl jsem si článek o 21. srpnu. S hrůzou jsem zjistil , že jsem se nevrátil do r. 1968, ale před r. 1989, kdy ke každému nějakému výročí bylo potřeba stvořit agitační článek. A o ta výročí se starala kulturní fronta a školství.
Nevím, co vedlo autory psát k tomuto datu článek do astronomického periodika. Navíc o události, kterou sami nezažili, takže kromě údajů ze Stellária ( které by mohli být pravdivé ale stejně nejsou ! ),jsou všechno ostatní výmysly a bláboly.
Tak nějak jsem si myslel, že už tohle nezažiju, alespoň ne v astronomii, ale zřejmě potřeba mít v seznamu další článek o ničem je větší, než něco serioznějšího udělat.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Re: Astro.cz

#146

Příspěvek od FunTomas »

Žiaľ, kto k tomuto výročiu nevyprodukuje nejaký článok (aj keby šlo o Poľovníctvo a rybárstvo, Dům a zahrada alebo Panoráma křížovek, ... ), stane sa nepriateľom štátu.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astro.cz

#147

Příspěvek od MilAN »

Ale ano, samozřejmě, v těch dob si ještě pamatujeme heslo : " Kdo chce s vlky být, musí s nimi výt."
Jenom nevím, proč ho uplatňuje někdo, kdo nemusí, kdo má astronomii jako koníček, ještě teď. A proč musí napsat takový vymyšlená paskvil, kde není pravdou vůbec nic. A proč ho vůbec má potřebu napsat .
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1827
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Astro.cz

#148

Příspěvek od aquarius »

Je to zajímavý článek o obloze z 21.8.1968. Slaboučce ideologicky zabarven. Mě nevadí.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24252
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astro.cz

#149

Příspěvek od MilAN »

No , mě vadí, že tam ani jeden konkrétní údaj není pravdivý. Už od té oblohy počínaje.
Takový blábol, bez znalostí skutečností.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1827
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Astro.cz

#150

Příspěvek od aquarius »

Pan Grygar by měl zavzpomínat na svou "mobilizaci". :)
V čem udělali autoři článku chybu ve Stellariu?
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Odpovědět