Křišťálová lupa

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mamasan
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 09. 2012, 10:43

Křišťálová lupa

#1

Příspěvek od Mamasan »

Když už diskutuji v astronomické komunitě, tak se nemohu nepodělit o své pocity z poslední doby. Před dvěma týdny jsem potkal svého spolužáka, který v Česých Budějovích učí fyziku. Říkal mi, že po osmi letech musel zrušit astronomický kroužek, protože se do něj přihlásil jen jeden žák. Děti dneska o vesmír moc zájem nemají, pořád jen sedí u počítače a píšou si na té síti. Dneska jsem četl články na stránkách o vědě, co dlá MF Dnes a je tam odkaz na soutěž Kříšťálová lupa. Co mě hodně potěšilo, že mezi nominovanými weby je také jeden astronomický web. To mi hned zvedlo náladu, že přece jen tohle někoho zajímá!
Uživatelský avatar
I.
Příspěvky: 87
Registrován: 22. 02. 2009, 00:52
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Křišťálová lupa

#2

Příspěvek od I. »

Nesouhlasím. Má k dispozici (zadarmo) prostory (učebnu na škole)? Má k dispozici aspoň nějakou astrotechniku (aspoň triedr)? Baví ho to? Chce to dělat? Děcka přijdou, když se jim budete věnovat (jste-li "blázen" a baví vás to). Odměnu za to ale nečekejte...
Klidně bych začal i s tím jedním, další se objeví. ;)
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1239
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Křišťálová lupa

#3

Příspěvek od Zbych »

To je nesmysl, že o vesmír děti nemají zájem. Letos jsem musel vzít na astronomický tábor o cca 10 dětí víc. V oddíle na škole jsem si dělal průzkum, co by děti zajímalo (hry, příroda...). Co myslíte, že bylo na prvním místě? Vesmír.

Záleží na tom, kolik dětí se o nabídce dozví (propagace) a jak v nabídce zaujme.
Odpovědět