Astrobazar.cz

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Astrobazar.cz

#1

Příspěvek od dvader »

Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrobazar.cz

#2

Příspěvek od MilAN »

V době, kdy většina aktivnějších amatérů je tady na AF ( a že se tu té techniky v bazaru denně otáčí) , tohle nepovažuji vůbec za něco, co čeho bych investoval svůj čas. Neviděl bych v tom něco, co je tady potřeba . Navíc, je to velmi neosobní, na rozdíl tady od AF.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
martin b
Příspěvky: 247
Registrován: 28. 07. 2016, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Astrobazar.cz

#3

Příspěvek od martin b »

Své praktické výhody by to mělo. Člověk by viděl jen aktuální inzeráty a pokud by hledal něco konkrétního, tak by to hned snadno našel, což se o bazaru ve fóru moc říct nedá.
Nicméně navzdory různým technikáliím dělá dobrý bazar především to, že tam jsou lidi a je pravda, že lidi se jen tak sami hromadně nepřesunou. Tam by musela být nějaká významná motivace.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrobazar.cz

#4

Příspěvek od Howking »

Nepřesunou, ale zkopírují a rychle. Na Fejsu je skupina astrobazar a tam se často duplikují inzeráty co jsou zde. Prostě inzerent automaticky zvyšuje dosah tím, že to dá na co nejvíc míst. O lidi bych se nebál. Stačí chvilka.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrobazar.cz

#5

Příspěvek od Bill »

No je to k dispozici měsíc a není tam ani jedna nabídka, jenom jedna poptávka...
M:736 750 113
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrobazar.cz

#6

Příspěvek od Howking »

No já o něm vím 3 dny. (z astro cz) - dej mu čas.
martin b
Příspěvky: 247
Registrován: 28. 07. 2016, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Astrobazar.cz

#7

Příspěvek od martin b »

Duplikování inzerátů samozřejmě taky funguje, ale i tu kopii člověk musí dát někam, kde to aspoň trochu žije. Na místě, kam nechodí vůbec nikdo, si člověk dosah nezvětší. Je to bohužel klasický začarovaný kruh.
Dokud si větší množství lidí neřekne, že by se jim taková platforma líbila víc a nezačnou své inzeráty dávat výhradně tam, tak to bude jen velmi těžké. Stačí se podívat třeba na to, jak dopadl Google+, to je prakticky ten samý případ.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrobazar.cz

#8

Příspěvek od MilAN »

Zřejmě jsem první, kdo něco nakoupil přes astrobazar.cz. Došlo k tomu pro moji zvědavost, jak se rozběhla tahle stránka, tak jsem klepl na odkaz,který je na astro.cz.
Přes to bych nic neměnil na textu mého příspěvku č. 2.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Shark
Příspěvky: 448
Registrován: 06. 01. 2017, 16:35
Bydliště: Chrudim
Věk: 57
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrobazar.cz

#9

Příspěvek od Shark »

AHOJ
Nevím, zda-li se můj příspěvek "hodí" do tohoto vlákna, ale nevím kam jinam napsat negativní zkušenost s prodávajícím na astrobazaru ...

:arrow: Na http://www.astrobazar.cz (kdo se tam občas podívá, určitě si všiml) je nabídka na BK MAK150 OTAW +Montaž EQ5 Mount + TPD Se
:arrow: Oslovil jsem prodávajícího 11.12. 2017 SMSkou s dotazem, zdali by prodal pouze EQ5 a nabídl mu cenu, za ktreou bych koupil . Odezva byla ješte týž den s tím, že prodávající dá zprávu mobilem 12.12. 2017 a dohodneme podrobnosti - s cenou souhlasil (vše proběhlo 11. 12. 2017)
Domluvili jsme se na prodeji samotné EQ 5.
:arrow: Bohužel druhý den se prodávající neozval - až 18.12. - po týdnu (SMSkou) s omluvou, a ujisti mě že montáž EQ 5 pošle na dobírku následujíci den s tím, že mě pošle ofocený poštovní list. (na prodej údajně spěchal).
Od té doby se neozval (prý odjel za prací do Něměcka) kopii pošt. listu (MMS jak slíbil) jsem nedostal.

:arrow: Do 3.1.2018 (2 týdny) jsem čekal, že se prodávájící ozve - nestalo se tak - proto jsem domluvený obchod (zprávou SMS) zrušil.
Moje první zkušenost s Astrobazarem nedopadla dobře - to zde na AF bazaru je jiný kafe...

http://www.astrobazar.cz/dalekohledy/zr ... pd-set_i92
kontakt na prodávajícího
E-mail: Blthazar@seznam.cz
Telefon: 731161903
SCT 203/2032, SW Evostar ED80, CG5, SW EQ3-2, AZ4 GSO, 20x80,10x50, 8x30
GSO 70°/15,20,30 -TS 4 UWA 82°- Baader Ortho 6,10 - Hyperion 8-24 Mark IV - APM Lunt - Baader Neodymium, Fringe Killer, Solar Continuum, UHC, CLS
Astronomie pro každého
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrobazar.cz

#10

Příspěvek od Howking »

S tím se při koupích na bazarech musí počítat. Pokud tě neokradl, tak není co řešit. Když se ti to nelíbí, nakupuj v obchodech. Máme jich dost a velmi kvalitní. A zde na je to na bazaru úplně stejný kafe. Jen ty jsi se netrefil tady, ale tam, jiní naopak. (Tedy pokud to celé nemělo soužit jen jako prostředek konkurenčního boje astrobazaru a toho zde.) Já mám naopak velmi dobrou zkušenost s prodejem, který se tam dá zrealizovat za ceny, které zdejší filutové rozhodně neakceptují. :-)
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrobazar.cz

#11

Příspěvek od biker.fm »

Koukam ze astrobaraz.cz se nejak neuchytil, uz to bude za mesic rok a ... ... a vlastne nic. Dnes tam jsou jen tri nabidky, z toho jedna je jaka je (viz info od shark-a), takze vlastne jen 2 inzeraty. Koncepce neni spatna, web se mi libi. Tady na foru je uz to ale zazite, lide nechteji nekdy zmenu.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět