Napájení pro Canon EOS z 12V

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
saros
Příspěvky: 138
Registrován: 25. 10. 2011, 21:08
Bydliště: Studnice u Hlinska
Věk: 59

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#76

Příspěvek od saros »

Pouzdro 7508 je našroubované zevnitř ve vršku sloupku a sloupek slouží jako chladič a to nejen pro tento obvod ale i pro další stabilizátor, takže bych musel odpojit oba a je tam málo místa, abych to udělal jinak. Když jsem to dělal, netušil jsem, že i když to má na GND vývod, je to uvnitř obvodu uzemněné ještě i na pouzdro :( . Navíc vše ostatní je tam nacpané až potom, takže bych to musel zase všecko vyndat.
Refraktor 6" F/15 (objektiv Jaegers) , Celestron C-80ED, Newton 300/1200 GSO a 152/600 TS, Canon EOS20D, EOS650D, EOS6D modifikovaný, Triedr 20x80
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#77

Příspěvek od Bill »

Pokud budeš mít zrcadlovku připojenou i jiným kabelem (USB nebo spoušť) raději bych zvolil zdroj s galvanickým oddělením.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
saros
Příspěvky: 138
Registrován: 25. 10. 2011, 21:08
Bydliště: Studnice u Hlinska
Věk: 59

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#78

Příspěvek od saros »

Tak jsem foťák proměřil s vloženou baterií, z které jsem ven vyvedl na drátky vývody napětí.
Napřed jsem měřil voltmetrem a zjistil jsem, že mezi -vývodem baterie a pouzdrem (měřeno na kroužku pro objektiv) je napětí téměř nulové (0,5mV v klidu až několik mV při focení) a mezi +vývodem baterie a pouzdrem foťáku je napětí 8,3V - fotoaparát ukazoval plně nabitou baterii. Z toho jsem usoudil, že baterie je ve foťáku asi téměř propojená -polem baterie s pouzdrem.
Následně jsem ohmmetrem ověřil že odpor mezi -polem baterie a pouzdrem foťáku je asi 7ohm v klidu až 25ohm při focení.
Poslední pokus spočíval v propojení -polu vložené baterie s kroužkem pro objektiv fotoaparátu drátem. Foťák stále fotí!! 8-) .
Snad se může taková informace někomu hodit, minimálně jako varování, že můžete nechtěně propojit něco s něčím, aniž byste to zamýšleli.
U jiných fotoaparátů to může být samozřejmě jinak.

Co se týče napojení na USB a spoušť, budu doufat že to oddělí adapter notebooku, ale asi budu před připojením všecko proměřovat.
Refraktor 6" F/15 (objektiv Jaegers) , Celestron C-80ED, Newton 300/1200 GSO a 152/600 TS, Canon EOS20D, EOS650D, EOS6D modifikovaný, Triedr 20x80
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#79

Příspěvek od Bill »

Každopádně pokud by jsi měl nějaké "divné" problémy - rušící pruhy, zamrzání expozic ap., tak to zkus bez adaptéru jenom s baterkou...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#80

Příspěvek od Otoron »

Ahoj,
Urcite jsem tady neprocital celou diskuzi, ale co si objednat toto

https://www.ebay.com/itm/202202776053

videl jsem ruzne varianty pro ruzne modely za +- stejne ceny.

za ty penize, se to podle me nikdy neda udelat a pokud to nebude nejaky brutalne rusive trafo, tak by to melo slapat fajn, ne?.

Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
majklus
Příspěvky: 970
Registrován: 12. 06. 2014, 09:18
Bydliště: Tehov u Říčan
Věk: 45

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#81

Příspěvek od majklus »

No ale to řeší napájení foťáku z 230V a ne z 12V rozvodu nebo jsem něco přehlídnul?
ES ED127/952, TS ED96/575 na koukání; RC203/1624, TS72/432 APO, N150/600 na focení; ASI174MM Cool, ASI533MC Cool
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#82

Příspěvek od Otoron »

Ahoj,
nee, tohle jsem prehlidnul ja, sorry za spatny prispevek, klidne to smazte.
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#83

Příspěvek od Konihlav »

vla: no jediny na co DSLR pouzivam je timelapse a tam mi baterka dojde vzdy po nekolika hodinach...

juh: jasne, vim o techto moznostech, ale proste se mi nelibi ani jedna, protoze nestoji <50 eur coz je dle meho nazoru maximalni rozumna cena za dummy baterku... je to dle meho nazoru predrazene 2x az 3x a me nebavi hazet $$$ do luftu za nejaky bastl domaci vyroby s usmudlanou samolepkou (to umim taky - jen na to nemam cas).

Proto me zajimalo, jak to delaji ostatni... asi jezdi s baterkama...

diky tak ci tak! me uz jen napada se mrknout na centralds.net, tam by meli mit separatni dummy baterky pro vsechny fotaky, ktery modifikujou...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#84

Příspěvek od Konihlav »

na amazonu jsem nasel toto: https://www.amazon.com/dp/B076J8PKGR/re ... B00VNJLBPK
to se mi libi, jen tam pisi This item does not ship to Germany. tak nezbyva nez googlit dal (me to ale neba).
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#85

Příspěvek od Bill »

No pokud chceš něco levného, tak třeba tohle:

https://www.aliexpress.com/item/Fake-Ba ... 23829.html

Je k tomu za příplatek i měnič 5V a jde to napájet třeba z power banky.

Já k tomu chci určitě galvanické oddělení a napájení z 12V, ale mám neuvěřitelnou smůlu na měniče z Číny. První mi přišel jiný (na 24V) - slíbili mi vrátit peníze, když ho vrátím zpátky :-( Druhý nepřišel vůbec - to mi peníze vrátili. Tak jsem se nas.. (nazlobil) a rozhodl jsem, že teda koupím dražší tady. Nikde nebyl na skladě, tak jsem zkusil zase Čínu. Třetí jsem si objednal špatný já (prozatím nepřišel a doufám, že se ztratí), tak jsem objednal čtvrtý.

Začínám se blížit k tvým nákupům.... Doufám, že ten čtvrtý bude správný a příjde :D
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#86

Příspěvek od Konihlav »

tak jsem koupil tohle: https://www.amazon.com/dp/B076J8PKGR/re ... B00VNJLBPK (zajimavy, ted to pise this item ships to the Czech Rep.) zatimco pred mesicem to neslo nikam do EU, tak jsem si to nechal poslat do Bostonu do pobocky z prace a odtamtud mi to FedExem poslal kolega z prace domu do CR... :-) takze trochu krkolomny zpusob (objednal jsem radeji hned 2, jako z Ciny, kdyby byl 1 defektni a vyslo me to na cca 50 eur dohromady cela sranda).

a ted to prvne zkousim (ma byt dnes jasno). No na USB2.0 powerbance to az pri pripojeni obou (pochopitelne, 8V z 5ti V neudelas :D) tak nejak cukne ale nefoti. Az kdyz na objektivu vypnu autofocus (na astro stejne nepouzivam a vypinam, zejo). Problem je, ze jedna z dvou novych powerbanek (dostal jsem zdarma k mobilu) kdyz neni 100% nabita, tak se sama vypne a pak mi fotak nefoti.

Pri pripojeni do pocitace s USB 3.0 pres 1 usb-cko to chodi vse uplne dokonale bez potizi. Takze bud mit 2x usb 2.0 100% nabite (z PC ci notebooku a ne z powerbanky), a bude to v prirode fotit samo celou noc (treba startrails ci timelapse) nebo mit 1x usb 3.0 taky 100% nabite resp. ho tahnout z notasu...

jinak to tedy funguje, coz je pozitivni. Jen kabel je nejakej tlustej a nejde dobre zavrit uzavirani slotu pro baterku fotoaparatu, budu muset upizlat pilnikem ten ochranej plast, jinak to musim silou dost zmackout a promacknout ten tlustej kablik. Bez zavreni vika fotak totiz nepremava... tolik user report daneho produktu...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#87

Příspěvek od Konihlav »

tady je videt ten kryt (viko) beterie fotaku a kablik, jak je tam skripnutej, u me tam chybi dobrej 1mm, takze budu muset pizlat kus toho plastu, aby to slo pohodlne zavrit a neurval jsem viko nadobro:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1_0qNJVXX ... XFXXXw.jpg

jo a jeste jeden drobnej efekt pozoruji - funguje to jako odpuzovac mysi (piska to).
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#88

Příspěvek od Bill »

No vypadá to dost podobně (i ty projevy) jako ten můj odkaz za třetinu ceny ...

Mrknu, zda se to dá aspoň normálně zavřít.

Mi už konečně (na čtvrtý pokus) dorazil ten strávný galvanicky oddělený DC/DC měnič (bohužel i ten špatný), takže z té sady budu používat jenom to šidítko a napájet to z 12V...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#89

Příspěvek od Konihlav »

tak chyba byla mezi klavesnici a zidli :D on je tam na ty dummy baterce takovej vycnelek, kam se kablik da schovat a i posunout, takze projde bez modifikace, tady je to nazorne videt:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1USOIJVXX ... XFXXX9.jpg

jsem holt osli hlava, ze to tam cpu a zaviram a z profilu nekoukam (rychle zkusit a cvak cvak).

:-)

jinak ano 6.9 USD je za 1/3 ceny toho myho (18.90 stal muj nez ho ted zdrazili) ale ja osobne neverim tomu 9V z 5ti USB jednoho zarizeni, ten kabel v aliexpres je dost silne podezrelej:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1WQXeXRUS ... 5c14b8d2ef

Zatimco na mym 3x drazsim to ma vstupy 2 do USBcka, takze si i ja, laik, dokazu predstavit, ze by to mohlo chodit (a fakt i chodi) i z USB 2.0, bude-li treba z notebooku.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Napájení pro Canon EOS z 12V

#90

Příspěvek od zuzi »

v dummy baterry bude step up měnič, jen je otázka zda bude pak stačit proud toho jednoho USB aby to nakrmilo foťák, zatím zákon zachování funguje i v Číně :)
Odpovědět