oprava foto stativu

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
capricorn
Příspěvky: 33
Registrován: 07. 06. 2018, 15:28

oprava foto stativu

#1

Příspěvek od capricorn »

Čaute,
podarilo sa mi zlomiť plastovú upínaciu pačku, ktorá je súčasťou stativovej hlavy a upína sa ňou stativova došticka.
Zatiaľ som nikde nenasiel nejaku opravovnu, kde by taketo veci vedeli opraviť. Viete poradiť niekoho najlepsie v Bratislave a okoli, čo by to vedel opraviť? Zatial na upnutie tej došticky pouzivam klieste, ale je to dosť neprakticke. Alebo keby niekto vedel, či sa dá niekde zohnať tá pačka, vymenil by som ju aj sám. Kupovať celu novú hlavu kvoli tomu nechcem.
Jedna sa o stativ Velbon Sherpa 600 R s hlavou PH-157Q, celokovová až na tu pačku, ktorú som zlomil :)
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava foto stativu

#2

Příspěvek od nosuh »

Když jsem něco podobného resil s manfrottem, zasel jsem do prodejny, kde jsem koupil stativ a oni mi do 14 dnu dodali nahradni dily, radsi 2ks. Podobne jsem to resil u celkem povedeného profi stativu Fomei, ketry uz se nevyrabel cca 3 roky, ale nasel jsem nekde na netu číslo do Fomei a nahradni dily sem z nich taky vysasil, radsi hned 2x..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
capricorn
Příspěvky: 33
Registrován: 07. 06. 2018, 15:28

Re: oprava foto stativu

#3

Příspěvek od capricorn »

Ja som ho kupil z internetoveho obchodu, tusim interstore, takze s tym by som tam asi nepochodil. Samotna packa sa neda kupit, len cela hlava, co sa mi neoplati.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: oprava foto stativu

#4

Příspěvek od vla »

Stačí dát do vyhledávače "servis Velbon Slovensko" a vyjede ti tohle: Výhradným dovozcom a distribútorom výrobkov Velbon pre Českú republiku a Slovensko je spoločnosť Olympus Czech Group, s.r.o.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava foto stativu

#5

Příspěvek od MaG »

Nevím, jak vypadá ta věc, co jsi ulomil, ale nešlo by to vytisknout na 3D tiskárně? Kdyžtak to vyfoť na posouzení a hlavně by to chtělo pak případně sehnat někoho, kdo umí vymodelovat a vytisknout.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava foto stativu

#6

Příspěvek od nosuh »

A nebo napis primo do Velbonu , tam maj stopro nejakej kontakt..at te poslou nahradni dil..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Odpovědět