Soustruh

Otázky, rady, tipy, návody...
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Soustruh

#16

Příspěvek od VK »

Zkoušel jsem se na tyto stránky dívat dnes, 28. 1. 2006 a fungovaly. Možná jsou hostované na nějakém ne úplně spolehlivém serveru.

http://www.vavra-soustruhy.cz/index.html

V. K.

Cid napsal: Já jsem si asi před pěti lety pořídil TS-201 od pana Valoucha (to je ten z časopisu Udělej/urob si sám). Koupil jsem ho jako ne úplně hotový tj. jako "stavebnici" asi za 6000,-. Bez motoru, se 100mm univerzálkou. Ta je na předchozí objednávku, běžně se vyrábí s 80mm. Max. točné rozměry jsou: průměr asi 120, délka 400mm. Musím říci, že jsem s ním spokojený. Má sice dost malou tuhost, ale jinak je dost přesný a pracuje se na něm velmi dobře. Existují k němu různá přídavná zařízení. Některá z nich jsou však nezbytností. Např. frézka a dělička pro řezání závitů. Celá stavba soustruhu i příslušenství je popsána v knize Soustruh pro domácí dílnu. Firma měla i Internetové stránky www.vavra-soustruhy.cz, ty však asi od prosince nefungují..
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 613
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Soustruh

#17

Příspěvek od TH »

Tak jsem se zapojil do diskuze modelářů na WWW.mojehobby.cz, kde se také dost diskutuje o domácích strojích. Minulý týden jsem v Intersparu viděl minisoustruh Noell A400W. Na WWW.Noell.cz ho nabízejí za 13 tis. Kč a v Intersparu v akci o tisíc levněji. Dojem jsem měl dost negativní. Na obrázku na WWW.Noell.cz vypadá mnohem lépe, než ve skutečnosti. Dílenské zpracování dost mizerné. Tak jsem si řekl, že tento rozhodně ne. Asi po týdenním zvažování jsem koupil ROTWERK EDM 300 DS za 15 tis. Kč. Zatím jsem ho nestačil zprovoznit. Jen jsem zběžně prohlédnul, jestli něco nechybí. Dílenské zpracování je slušné. Tak uvidím, jak bude fungovat. V mém rozhodování mě dost pomohly stránky německých modelářů na internetu. Kde je spoustu fotek, jak ty své Rotwerky mají v provozu v dílně a s různými vychytávkami např. pro frézování. I když německy neumím, tak je to pomocí překladače textů celkem srozumitelné. Až soustruh zprovozním, určitě se podělím o zkušenosti. TH
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Soustruh

#18

Příspěvek od QQ »

TH napsal: Tak jsem se zapojil do diskuze modelářů na WWW.mojehobby.cz, kde se také dost diskutuje o domácích strojích. Minulý týden jsem v Intersparu viděl minisoustruh Noell A400W. Na WWW.Noell.cz ho nabízejí za 13 tis. Kč a v Intersparu v akci o tisíc levněji. Dojem jsem měl dost negativní. Na obrázku na WWW.Noell.cz vypadá mnohem lépe, než ve skutečnosti. Dílenské zpracování dost mizerné. Tak jsem si řekl, že tento rozhodně ne. Asi po týdenním zvažování jsem koupil ROTWERK EDM 300 DS za 15 tis. Kč. Zatím jsem ho nestačil zprovoznit. Jen jsem zběžně prohlédnul, jestli něco nechybí. Dílenské zpracování je slušné. Tak uvidím, jak bude fungovat. V mém rozhodování mě dost pomohly stránky německých modelářů na internetu. Kde je spoustu fotek, jak ty své  Rotwerky mají v provozu v dílně a s různými vychytávkami např. pro frézování. I když německy neumím, tak je to pomocí překladače textů celkem srozumitelné. Až soustruh zprovozním, určitě se podělím o zkušenosti. TH Nářadí Noell silně nedoporučuji. Naběh jsem si a koupil v akci dvě drobnější věci. Obě jsou dost na nic :-/
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Soustruh

#19

Příspěvek od elbi »

Zdravím
Máte někdo zkušenosti či alespoň povědomí o soustruzích Quantum viz.http://naradi.czeso.cz/scripts/zbozi.ph ... zi&KID=181
Předem dík za jakoukoli info.
Elbi
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Soustruh

#20

Příspěvek od MMys »

Já mám v práci o něco vyšší typ:

http://www.quantum-machines.com/product ... index.html

a ten je naprosto bezproblémový.

U toho co píšeš, mi nějak trochu chybí řazení převodů, nikde ho tam nevidím. Aby to nebylo jenom výměnnými koly. To je dost protivný. V tom případě doporučuji připlatit si za verzi s elektronickým frekvenčním měničem, je to super, otáčky pak jsou ladit naprosto plynule.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Soustruh

#21

Příspěvek od vla »

Tyhle levné soustruhy mají řazení rychlostí přes klínové řemeny, to je celkem dobře zvládnutelné, ale horší je to s řezáním závitů, tam je stoupání řešeno přes výměn. kola a to je dost otrava. Elektronický měnič je sice dobrý, ale řeší jen tu jednodušší část převodů, tj. řemeny, výměna kol pro různá stoupání závitů zůstává a to je nejvíce problematické.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Soustruh

#22

Příspěvek od Pupak »

Rezani zavitu se da elegntne vyrezit.Na hridel hlavy se da snimac 4000 pulsu/ot. a na zavitovou tyc vykonny krokac 400 kr/ot. Mezi to MP s chytrym programkem a ve spojeni s frekvencnim menicem je rezani zavitu hracka.Menic se da ovladat logikou MP a clovek jen nastavuje hloubku rezu.Pochopitelne i to by se dalo resit KM,ale me to takhle vyhovuje.
golan
Příspěvky: 163
Registrován: 20. 08. 2004, 20:04

Soustruh

#23

Příspěvek od golan »

A prečo to riešiť tak zložito? ???
Každá mašinka ma na to výmenné kola a manipulácia je jednoduchá a rýchla. ;)
Ja to robím tiež a to mám väčšiu hračku. ::)
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Soustruh

#24

Příspěvek od Pupak »

To je proto,ze ja vyrezu zavit s libovolnym stoupanim a nastaveni je zalezitost 5 vterin.
golan
Příspěvky: 163
Registrován: 20. 08. 2004, 20:04

Soustruh

#25

Příspěvek od golan »

Predstavujem Vám svojho ďalšieho miláčika... TOS - SV 18 RA v plnej kráse
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Soustruh

#26

Příspěvek od Risben »

Tak to je pro naše astroamatérské potřeby jedna z nejlepších mašin (teda pokud k tomu máš i nějaké to vybavení), na té jsem si udělal většinu dílů montáže a svého newtona 170/1000 ;).
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
golan
Příspěvky: 163
Registrován: 20. 08. 2004, 20:04

Soustruh

#27

Příspěvek od golan »

Máš pravdu je to super mašinka, tato prešla kompletnou GO.
Mam k nemu skoro všetko vybavenie, od unašacej dosky až po kužeľové pravítko.    Takže na ňom spravím aj kostku...  ;D
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Soustruh

#28

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

golan napsal: Takže na ňom spravím aj kocku... ;D
Az po chvili mi doslo, ze slovensky kocka znamena v cestine kostka. Nejdriv me totiz napadla KOČKA, tj. MAČKA :D:D:D:D:D:D:D:D
Jen tak mimochodem, kilik jsi za novou hracku dal?
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
mpe
Příspěvky: 524
Registrován: 03. 08. 2005, 16:57

Soustruh

#29

Příspěvek od mpe »

Alien_MasterMynd napsal:
Az po chvili mi doslo, ze slovensky kocka znamena v cestine kostka. Nejdriv me totiz napadla KOČKA, tj. MAČKA :D:D:D:D:D:D:D:D

Náhodou Golan umí kostku na soustruhu vyrobit. Taky jsem nevěřil ;D
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Soustruh

#30

Příspěvek od Risben »

mpe napsal:

Náhodou Golan umí kostku na soustruhu vyrobit. Taky jsem nevěřil  ;DKdyž je čtyřpaknová univerzála tak to není zas až takový problém i bez většího příslušenství. Jinak na soustruhu po drobných úpravách a s nějakými těmi udělátky jde i frézovat ;).
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Odpovědět