Červené světlo Expa Light

Otázky, rady, tipy, návody...
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Re: červené světlo Expa Light

#31

Příspěvek od kaklik »

balkon píše:Ako to vyzerá s tým svetlom,, do 30.9. bola uzávierka predobjednávok,, nejaké info? :idea:
Ahoj,
Podle Facebookového příspěvku Astronomické expedice se další informace o novinkách přesunuly sem: https://www.facebook.com/expalight/
Tam lze i napsat zprávu na které aktivně reagují.
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Re: Červené světlo Expa Light

#32

Příspěvek od kaklik »

Bill píše:Takže mám hotovou Alfa -1 verzi konkurenční čelovky se superkapacitorem - je to AstroBastl, ale může to být pro někoho zajímavé, protože náklady jsou nižší a užitná hodnota podobná.
To je dobrá práce! :) Ten nápad s žárovkou pro omezení proudu je parádní!.. Akorát se mi moc nezdá to zanedbání balancování kondenzátorů. Alespoň moje experimenty v takovém případě nevedly k bezpečnému nabíjení a vybíjení.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Červené světlo Expa Light

#33

Příspěvek od Bill »

kaklik píše:Akorát se mi moc nezdá to zanedbání balancování kondenzátorů. Alespoň moje experimenty v takovém případě nevedly k bezpečnému nabíjení a vybíjení.
No já jsem to kontroloval - je to pár od výrobce a vypadalo to OK. Za nějakou dobu zkontroluju a případně doplním zenerky.

Ono ty menší kondenzátory jsou docela v pohodě. Teď tady mám na hraní ty 100F a navíc jsou z různých sérií... Tam už by to určitě nešlo.
M:736 750 113
Odpovědět