Red dot - rosnice

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Red dot - rosnice

#1

Příspěvek od biker.fm »

Pri poslednim pozorovani v Beskydech se silene porad mlzil red-dot a me z toho braly nervy. Dival jsem se po nejakem reseni na netu a nasel jsem, jenze davat za to cca 30 liber se mi nechce. Premyslel jsem co s tim a napadla me myslenka ze by mala rosnice mohla byt uzitecna. Dnes jsem zajel do hoby-obchodu pro material, 40 minut prace a vysledek je na svete. Pokud to nebude stacit, strcim tam i vyhrivani a neni mozne abych nad tim zamlzovanim nezvitezil ::)

Klik na obrazek - vetsi obrazek v novem okne.







Prozatim to je bez finalni upravy a nastrikani cernou barvou. To budu resit az budu vedet ze se rosnice osvedcila.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Red dot - rosnice

#2

Příspěvek od MilAN »

Tenhle hledáček je na rosení extra háklivý. Lépe na tom je ( i když bych ho už nechtěl z jiných důvodů) Baaderův Sky surfer, kde je meniskus skrytý již v dost dlouhé trubce. A když to nestačilo, velmi se mi osvědčila plná krytka vpředu. Předpokládá to aleschopnost změřovat oběma očima, jedno se dívá na červený bod a druhé na oblohu - což u slabších hvězd je stejně potřeba ,i když tam krytka není.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Red dot - rosnice

#3

Příspěvek od biker.fm »

Ja prave nejsem si jisty/nevim zda delka pred a za je dostatecne dlouha a jestli by vyhrivani pomohlo. Vzhledem k tomu ze rosnice je z plastove trubky, velky vykon vyhrivani nemuzu mit  at se mi odpor.drat "nezapece" do te rosnice.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Red dot - rosnice

#4

Příspěvek od MMys »

Na takového prcka stačí podle mě i 1W, to neupečeš, neboj.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Red dot - rosnice

#5

Příspěvek od biker.fm »

Uz je hotovo. Ted uz zbyva jen ostry test v noci, doufam ze vse bude fungovat jak ma kdyz uz jsem se s tim takhle piplat :)

Doma jsem mel odpor.drat 171R/1m, ten jsem pouzil a dal ho do rosnicky max.delku co se dalo. Mam ted max.vykon 2.5W a na ten mini pidi prostor to hreje az moc. Schvalne jsem reddot zamlzil a nechal to pri max.vykonu a odmlzeni bylo do cca 10ti sekund. Zkouska byla provedena v dilne. Mam PWM regulaci u dobsona, takze vykon si nastavim jaky budu potrebovat. Martinem udavany vykon 1W by mel byt v pohode.

Klik na obrazek - vetsi obrazek v novem okne.

Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět