Raspbbery Pi

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#196

Příspěvek od Psion »

Aplikace Indigo běží na Raspberry a to co člověk vidí na iPadu, je jenom webové rozhraní, to znamená že to nepotřebuje řízení z iPadu je to jenom komunikační obrazovka. Samozřejmě to umí po LAN síti nebo přes wifi komunikovat se softwarem v notebooku, ale to už pak notebook řídí ty operace sám.

Jen jsem si udělal skript pro spuštění Indigo serveru po zapnutí Raspberry a mohu se připojit i přes VNC, kdybych potřeboval.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3400
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#197

Příspěvek od hades »

Toto by mě taky zajímalo. Mám dvě karty, tak bych se tomu mohl o víkendu pověnovat, beztak je prd co dělat :D
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
DNA
Příspěvky: 595
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#198

Příspěvek od DNA »

Včera jsem taky zkoušel INDIGO, ale bez úspěchu. Nějak se mi nedaří, dneska to zkusím znovu.
Ještě přemýšlím, že bych si koupil ODROID-XU4Q, který je výkonější než RPi, ale zase tomu chybí Wifi.
http://rpishop.cz/odroid/1336-odroid-xu4q.html
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#199

Příspěvek od Psion »

Ten Odroid je uz v podstate vykonny pocitac na kancelarskou praci.

To Indigo mi bezi na Raspbianu, jen je potreba server spustit skriptem nebo v teminalu prikazem indigo_server a pripadne za to vlozit jake drivery se maji spustit.
DNA
Příspěvky: 595
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#200

Příspěvek od DNA »

Tak jsem už to INDIGO rozchodil.
Na rozdíl od INDI, kde se instalují všechny ovladače najednou jsem tady musel instalovat každý zvlášť.
Nějak nechápu ovládání INDIGO Imager.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#201

Příspěvek od Psion »

Ja jsem to sice rozchodil, v pohode to snima i sekvence, bohuzel jsem zatím nerozchodil autoguider.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#202

Příspěvek od Psion »

Tak jsem dostal odpověď od autorů INDIGO serveru, že se na tom pracuje a autoguider we webovém rozhraní teprve připravují.

Koupil jsem tedy hotovou instalaci od StellarMate OS, abych o víkendu na to mrknul, co to umí a jak jim to šlape. Je to i pro moji verzi PI3 B+, tak by to mělo být v pořádku.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#203

Příspěvek od Psion »

DNA píše:Tak jsem už to INDIGO rozchodil.
Na rozdíl od INDI, kde se instalují všechny ovladače najednou jsem tady musel instalovat každý zvlášť.
Nějak nechápu ovládání INDIGO Imager.
Stačí to dát do spouštěcího skriptu a načtou se všechny najednou : indigo_server ovladac1_xx ovladac2_xx ovladac3_xx atd..
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4138
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#204

Příspěvek od biker.fm »

DNA píše:Včera jsem taky zkoušel INDIGO, ale bez úspěchu. Nějak se mi nedaří, dneska to zkusím znovu.
Ještě přemýšlím, že bych si koupil ODROID-XU4Q, který je výkonější než RPi, ale zase tomu chybí Wifi.
http://rpishop.cz/odroid/1336-odroid-xu4q.html
Odroid ma USB3, to je velka vyhoda a WIFI se da vyresit pomoci mini USB adapterem nebo portable WiFi hotspotem (ma v sobe i DHCP) , ktery se pripoji pres TP kablik. Tu druhou variantu mam jako zalozni reseni kdyby mi vypadlo WiFi v NUCu.
Asi ODROID taky koupim a vyzkousim.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
majklus
Příspěvky: 970
Registrován: 12. 06. 2014, 09:18
Bydliště: Tehov u Říčan
Věk: 46

Re: Raspbbery Pi

#205

Příspěvek od majklus »

Říkal jsem si, že by se mi nějaká taková krabička taky hodila na výjezdy. Pokukoval jsem po ASIAIR, ale nakonec jsem si řekl, že nebudu línej a poperu se s Rapsberry. Včera jsem pořídil a upřímně vůbec nechápu, jak jsem bez toho jako starej linuxář mohl existovat! :-)
Je to neuvěřitelně šikovná věc za ty peníze! Kamery všechny pozná a zdá se, že fungují, zbývá mi podívat se na VNCčko a notebook bude moct zůstat v autě jako záloha a občasný dálkový monitor... navíc mi může na louce přes BT hrát muziku...

Vážně super, jen doufám, že moje nadšení nebude "vytrestáno" v poli. :-D
ES ED127/952, TS ED96/575 na koukání; RC203/1624, TS72/432 APO, N150/600 na focení; ASI174MM Cool, ASI533MC Cool
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#206

Příspěvek od Psion »

Asiair není univerzální, je pouze na kamery ZWO ASi a instalace i aplikací apod. tam není možná, je to jedoúčelové zařízení, takže AstroPI3 nebo StellarMate je univerzální a použitelnější OS.
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

Re: Raspbbery Pi

#207

Příspěvek od Kyblik »

Čau, nemáte někdo zkušenost s využitím maliny jako USB repeatru? Rád bych ji použil pouze jako "bezdrátové" USB čko - http://usbip.sourceforge.net/
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Raspbbery Pi

#208

Příspěvek od Aletel »

K tématu APT - Tým vývojářů INDIGO včera uvolnil img.zip obraz pro Raspberry.
INDIGO Sky
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
DNA
Příspěvky: 595
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#209

Příspěvek od DNA »

Tak jsem zkusil obraz Indigo pro RPi a nahrál se mi jenom systém
Raspbian bez Indigo.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11546
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#210

Příspěvek od Psion »

A zkoušel jsi zapnout server v Teminálu příkazem "indigo_server"?
Odpovědět