Raspbbery Pi

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4146
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#151

Příspěvek od biker.fm »

hades píše:Napětí oscilovalo kolem 5,38V +-0,02V, proud pak 0,68V +-0,02A. Vychází mi z toho příkon cca 3,7W. Při připojení na 12V zdroj je potřeba ještě kalkulovat s efektivitou převodníku 12V->5V
Asi jsi chtel napsat 0,68A.

Pi funguje jako WiFi hotspot, jsem na ni pripojeny z NB a pouzivam VNC. Na Pi mam spusteny Ekos, KStars, pripojene zarizeni na USB:
1) Hlavni kamera ASI1600
2) Pointacni G1-2000
3) USB GPS modul
4) EQDirect (FTDI)
5) FocusLynx (FTDI)
6) ASI filtrove kolo (to jsem do celkoveho odberu nezahrnoval, toci se jen pri vymene filtru)

Cekovy odber i s DC DC menicem (12V-5V) cca 0.48A, mereno pri pokojove teplote.
Naposledy upravil(a) biker.fm dne 04. 03. 2019, 11:45, celkem upraveno 1 x.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3409
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#152

Příspěvek od hades »

Fotky synchronizuji do notebooku a prohlížím přímo na něm, nenechávám si to zobrazit přes VNC, kvalita je slabá. Ale renderování přímo na malině by se na spotřebě nemělo nějak zásadně projevit.
A díky za upozornění, opravil jsem to
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Raspbbery Pi

#153

Příspěvek od MilAN »

Předpokládám tedy, že pokud budu snímat kamerou -a samozřejmě mě zajímají snímky jaké vznikají - neobejdu se opět bez NB. Pak ale všechno může už obsloužit ten NB , ne ? V čem je přínos dalšího mezičlánku?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3409
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#154

Příspěvek od hades »

Například že když ti dojde baterka v notebooku tak RPi pojede dál. A hlavně je to bezdrátové a to se v zimě počítá. A když už nebudu chtít tahat notebook tak můžu pro náhled použít třeba tablet. Já mám jenom 7mi palcový tak proto beru notebook
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Raspbbery Pi

#155

Příspěvek od MilAN »

To jsou samozřejmě pouze detaily, 1 drát k NB nebo bezdrátově je drobný detail . Kolik dat--obrázků- lze uložit přímo nebo na připojenou kartu maximálně. Je to nějak omezené, nebo je potřeba jít jinou cestou ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1678
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#156

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

MilAN píše:Kolik dat--obrázků- lze uložit přímo nebo na připojenou kartu maximálně. Je to nějak omezené, nebo je potřeba jít jinou cestou ?
Podle toho, jak velkou kartou se RPi nakrmí. Případně lze připojit do USB portu flash disk či externí HDD.

Edit:
Ještě mě napadla jedna užitečná vlastnost RPi: připevním ho na třeba na stativ, kde nezabírá místo. Já mám notebook buď na stolečku (další krám navíc), anebo na kufrech, což je pak problém, když v tom kufru potřebuju něco najít.
Naposledy upravil(a) Tomáš Grygarčík dne 04. 03. 2019, 13:37, celkem upraveno 1 x.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3409
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#157

Příspěvek od hades »

Používám 32GB kartu, po instalaci a konfiguraci RPi zůstává ještě spousta volného místa (cca 25GB). Z DSLR mi lezou 33MB fitsy, takže se jich tam vlezou stovky
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4146
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#158

Příspěvek od biker.fm »

MilAN píše:To jsou samozřejmě pouze detaily, 1 drát k NB nebo bezdrátově je drobný detail . Kolik dat--obrázků- lze uložit přímo nebo na připojenou kartu maximálně. Je to nějak omezené, nebo je potřeba jít jinou cestou ?
Zalezi jak velkou kartu mas v RPi. Ja mam aktualne 32GB a po instalaci mam volne 12GB pro data z kamery. Pro nahled kazdeho snimku pouzivam prohlizec z KStaru.Na nahled mi to dostatecne staci a pro zaostreni taky. Az mam vse nafoceno, pak si data stahnu z RPi do NB, tedy bud behem baleni cele sestavy do auta k ranu nebo az doma. Pro mne tedy je vyhoda - nastavim foceni a vse co s tim souvisia, pak vypnu NB. Samo si to zije svym zivotem a pokud se chci podivat, pripojim se treba z mobilu nebo tabletu na vzdalenou plochu.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4146
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#159

Příspěvek od biker.fm »

hades píše:Používám 32GB kartu, po instalaci a konfiguraci RPi zůstává ještě spousta volného místa (cca 25GB). Z DSLR mi lezou 33MB fitsy, takže se jich tam vlezou stovky
Prazdna karta ma cca 29GB a 4GB ti staci na OS+KStar+Astrometry ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Raspbbery Pi

#160

Příspěvek od MilAN »

Díky pánové za informace.
Budeme se lišit způsobem focení a tím, co kdo fotíme. Já potřebuji vidět každý obraz a to v originální kvalitě hned, mít možnost si ho přizpůsobit, detailně prohlédnout, a eventuálně už sněkolik obrázky přímo pracovat. .. Čili nepotřebuji autonomní zařízení u kterého můžu spát ( i když také mohu -není nutné dohlížet na PHD a ovládání kamery ), ani nepotřebuji přecházet ve spánku mezi objekty :). Takže pro mě je jasný potom NB u montáže, a buď jsem tam, nebo ovládám na dálku od PC, a to buď bezdrátově nebo po síti.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3409
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#161

Příspěvek od hades »

biker.fm: ta čísla jsou přibližná
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4146
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#162

Příspěvek od biker.fm »

MilAN píše:Díky pánové za informace.
Budeme se lišit způsobem focení a tím, co kdo fotíme. Já potřebuji vidět každý obraz a to v originální kvalitě hned, mít možnost si ho přizpůsobit, detailně prohlédnout, a eventuálně už sněkolik obrázky přímo pracovat. .. Čili nepotřebuji autonomní zařízení u kterého můžu spát ( i když také mohu -není nutné dohlížet na PHD a ovládání kamery ), ani nepotřebuji přecházet ve spánku mezi objekty :). Takže pro mě je jasný potom NB u montáže, a buď jsem tam, nebo ovládám na dálku od PC, a to buď bezdrátově nebo po síti.
to MiLaN: a o tom to je. Kazdy ma svoje preference a je fajn ze kazdy mame svou moznost volby. Ja tim, ze pokazde vyjizdim do Beskyd nebo okoli, se snazim si ten cas i "zprijemnit" treba pozorovanim nebo jsem uz i kolikrat usnul u auta ve skladacim kresle (vozim sebou) a probudil mne az ranni zpev ptaku :-) V INDI jsem mel nastavene (preventivne) automaticke parkovani montaze na konkretni cas.
Naposledy upravil(a) biker.fm dne 04. 03. 2019, 14:01, celkem upraveno 1 x.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11579
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#163

Příspěvek od Psion »

Mně to Raspberry v jakémkoli provedení dává smysl bez notebooku maximálně s tabletem, pokud bych měl používat notebook, tak nepotřebuji žádný mezikus, notebook se dnes dá nabíjet přes USB-C přes malou nabíječku to není problém a vydrží bez nabíjení 5-7 hodin.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4146
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspbbery Pi

#164

Příspěvek od biker.fm »

Psion píše:Mně to Raspbberry v jakémkoli provedení dává smysl bez notebooku maximálně s tabletem, pokud bych měl používat notebook, tak nepotřebuji žádný mezikus, notebook se dnes dá nabíjet přes USB-C přes malou nabíječku to není problém a vydrží bez nabíjení 5-7 hodin.
No a ja mam sebou i NB pro pripad ze by se neco v RPi rozbilo. NB pak je jako zalozni system a pokud RPi funguje, NB je v roli tabletu. Do cca 40minut mam vse hotovo a NB vypinam. Pro nahled mi staci pak mobil.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3409
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Raspbbery Pi

#165

Příspěvek od hades »

U mě je taky NB jako záložní řešení, mám na něm nakonfigurované APT s PHD2 a když RPi protestuje (a už se mi to stalo) tak to nahodím postaru a tahám kabely
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět