Jak na zvědavá zvířata?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
adis_benji
Příspěvky: 82
Registrován: 21. 08. 2008, 01:08

Jak na zvědavá zvířata?

#1

Příspěvek od adis_benji »

MOhli by ste dat aj niekto typ ako sa zbavit zvedavych zvieratiek pri pozorovani.
Chodievam pozorovat na celkom fajn miesto - Vrsatec - blizko Trencina a nemozem sa zbavit "zvedavcov".

P.S: Skoda ze som nezobral dalekohlad na Jested kde momentalne prebyvam.....
alien hunter :)&&Dobson 203/1200 - NAV 1, Plössl 20 mm, Plössl 10 mm,Barlow
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Jak na zvědavá zvířata?

#2

Příspěvek od MMys »

Záleží na tom jakých zvířátek Ta drobná (ježek, zajíci, hlodavci...) prostě neřeším a už dávno jsem si zvykl na to, že v trávě kolem mě něco šustí, funí, píská...

Pokud je to něco většího, tak to poznáš. Na větší zvěř funguje třeba hluk (pokud vidíš, že je to opravdu něco většího a nevíš co, tak zkus dát nahlas rádio v autě). Jinak jsou ale ta zvířata u nás ve většině případů mírumilovná a pokud je nenapadneš ty, sama od sebe ti nic neudělají.

Já osobně odháním akorát divoká prasata. Když je slyším na kraji lesa nebo v obilí, tak tam posvítím silnějším laserovým ukazovátkem. Světla rozptýleného o stromy nebo obilí se leknou, a utečou.

P.S. S tím Ještědem nevím. Je tam hodně světla. je-li ještě ještěd nasvícený. Navíc i dost ruší Liberec na severu. To už máš podle mne lepší nějaké místo na severní straně vojenského prostoru Ralsko, jih je tam dobrý, a sever je odcloněný hřebenem Ještědu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Jak na zvědavá zvířata?

#3

Příspěvek od Habl »

Pod Ještědem někdy bývá jen "vysoká" ta se odebere sama do hlubin lesa. Divočáci zde nejsou. Jen bych doplnil, že bych odehnal "krotké" lišky, které mohou míti vzteklinu. Parkrát jsem byl na ještědském hřebenu, takže bych byl bez obav. Chodil jsem tam pozorovat zatmění Měsíce a zákryty hvězd Měsícem.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Jak na zvědavá zvířata?

#4

Příspěvek od Lukina »

Lidi, nebojte se porad tech zvirat. Oni se z 99% vice boji vas! Pokud nenastvete bachyni, kdyz ma mlady, tak vam ani ten kanec nic neudela. Lisek se vzteklinou moc neni, ale na ty moc "pritulne" bacha. Ralsko je dobry, treba Skelna hut. Da se tam dostat autem a je tam uz pekna tma. Jen by to chtelo vetsi nadmorskou vysku.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Jak na zvědavá zvířata?

#5

Příspěvek od ladis »

Ja si preventivne mluvim sam se sebou, kazdych 5 minut konverzuji na tema co vidim a tak. Je to ucinne nejen proti zviratkum, ale i (doufam) proti pripadnym lidem, kteri to nemysli zrovna uprimne. Pro jistotu s sebou nosim plynovku, prvni naboj akusticky, pak uz nonivamid 40mg...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Jak na zvědavá zvířata?

#6

Příspěvek od MaG »

Preferuji být zticha, potom lépe slyším co a kde konkrétně se hýbe. Není třeba to řešit, pozoruji-li v pustině. Nejvíc mně loni nad ránem vyděsily krávy, když jsem fotil NLC, vůbec jsem netušil, že tam za mnou v ohradě stojí, až do doby, než se začly hejbat :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Jak na zvědavá zvířata?

#7

Příspěvek od Cztwerec »

Zdroj k CG 5 má tak jasné světlo, že bych s tím oslnil i slona. Když se mi klepou kolena tak si pustím zabudované radio... ;D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Endy
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 09. 2012, 12:44

Jak na zvědavá zvířata?

#8

Příspěvek od Endy »

No já si rozhodně pustím v autě rádio. Známy je myslivec a říkává, že prasata jsou docela slepá. Že je to světlo vyplašit nemusí, tak nevím. Prý mám dělat běžný hluk (hudba, hovor,..), klidně se i vyčůrat. Pachy taky zvěř odradí. A nechodit v noci na třeba i posečené pole kukuřice. :-?
SW Dobson 153/1200
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Jak na zvědavá zvířata?

#9

Příspěvek od demonek »

Jak výše psal Ladis.Pokud zvířátka (divokú sviňu) neodradí můj pach,světlo nebo hovor,tak první akustický nebo druhý pepřový výstřel z plynovky to jistí.
Uživatelský avatar
Assasincz
Příspěvky: 193
Registrován: 07. 07. 2011, 19:28

Jak na zvědavá zvířata?

#10

Příspěvek od Assasincz »

Občůrat si perimetr
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

Jak na zvědavá zvířata?

#11

Příspěvek od Peťa »

Na menší skupinku divokých prasat jsem zkoušel červenou baterku, nezabrala, když už se pomalu přisunuly tak na 20 metrů tak mě z čirého zoufalství nenapadlo nic lepšího než zatleskat - a to byl najednou hukot jak mizely pryč. Jinak jsem raději zticha a potmě, to je nejlepší ochrana před lidskými zvědavci. Největší nebezpečí hrozí, když se v hloubi noci vracím z pozorování a všemožná havěť mi skáče pod auto.
Uživatelský avatar
Lesák
Příspěvky: 444
Registrován: 10. 03. 2009, 21:43
Věk: 36

Jak na zvědavá zvířata?

#12

Příspěvek od Lesák »

Pánové, zvěř se bojí víc vás než vy jí. Neřeknu, kdyby jste pozorovali v místech s hojným výskytem medvěda, ale u nás? Stačí zatleskat nebo zakašlat a je to. Prase je tak plaché, že stačí sebemenší šramot a je pryč a co se týče světla, tak na to si už vypěstovala reflex- útěk. Již poměrně dlouhou dobu nebyl zaznamenán výskyt vztekliny. Navíc ta přítulná fáze je až jednou z posledních před smrtí, před ní je jedním z příznaků "nekontrolovatelná žravost" - zvíře je schopné pozřít cokoliv, takže by se mohlo stát, že vám začne okusovat nohy od stativu třeba... Pak následuje "zuřivá" fáze - proto vzteklina, kdy by vás klidně mohlo napadnout. A pak kolaps nervového systému a smrt, je to celkem rychlé.
Ale jak říkám, vzteklina u nás dlouho zaznamenána nebyla, dlouho už probíhá vakcinace šelem pomocí návnad.
Uživatelský avatar
Lesák
Příspěvky: 444
Registrován: 10. 03. 2009, 21:43
Věk: 36

Jak na zvědavá zvířata?

#13

Příspěvek od Lesák »

Ještě jedno upozornění (když sem si to přečetl pozorněji): podle zákona o myslivosti je zakázáno plašit zvěř jakýmkoliv způsobem, nenarážím tím na odehnání zvěře, které se bojíte, ale na to střílení. Jednak se střelnou zbraní nemáte v honitbě co dělat a druhak jakmile na zvěř střílíte můžete si tím udělat velké problémy: myslivecká stráž je oprávněna vám zabavit zbraň, provézt prohlídku auta a pokud vystřelíte na zvěř tak i přivolat policii z důvodu podezdření z pytláctví (viz trestní zákoník). Takže doporučuji jakékoliv střelné zbraně nechat doma nebo u zvěře nepoužívat!!!A moderátorům (či autorům příspěvků, pokud ještě mohou) upravit své přízpěvky, protože to hraničí s nabádáním k protizákonnému jednání!!

EDIT: trochu hrr sem to napsal: jde v tomto případě o dvojnásobné porušení zákona: a) plašit zvěř.. b) pytláctví (jak dokážete, že jste nestříleli ostrými?)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Jak na zvědavá zvířata?

#14

Příspěvek od Karell »

A je plynová pistole zbraň ?
Uživatelský avatar
Lesák
Příspěvky: 444
Registrován: 10. 03. 2009, 21:43
Věk: 36

Jak na zvědavá zvířata?

#15

Příspěvek od Lesák »

Ano je, a co se týče zákona tak v tomto případě si přidáváte další paragraf: zakázané způsoby lovu!!!!

EDIT: což platí pro všechny pistole!!
Odpovědět