Nákup zboží v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Nákup zboží v zahraničí

#1

Příspěvek od Regulus »

Ač jsem hledal kde se dalo, nic moc jsem k tomu nenašel. Jedná se mi o fyzický nákup a převoz přes letiště, nikoliv online obchod. Nevíte tedy někdo, jak je to se clem apod, pokud bych si chtěl zpoza velké louže přivést nějaké drobné astro-příslušenství?
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Nákup zboží v zahraničí

#2

Příspěvek od MMys »

Myslím, že když ho budeš mít v zavazadle, bez nějakých dokladů o koupi, nikdo to nejspíš řešit nebude. Tedy pokud myslíš věci jako filtry, okuláry a podobně.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Nákup zboží v zahraničí

#3

Příspěvek od stana »

Myslím, že když ho budeš mít v zavazadle, bez nějakých dokladů o koupi, nikdo to nejspíš řešit nebude. Tedy pokud myslíš věci jako filtry, okuláry a podobně.No, asi bych měl z toho trochu strach..Amíci jsou tak zblblí teroristama, že všachno prohlížejí, a nějaké nezaplacené CLO by mohlo zavánět pokutou a pojebem někde v prostorách letiště..
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Nákup zboží v zahraničí

#4

Příspěvek od Vabra »


No, asi bych měl z toho trochu strach..Amíci jsou tak zblblí teroristama, že všachno prohlížejí, a nějaké nezaplacené CLO by mohlo zavánět pokutou a pojebem někde v prostorách letiště..
Amikum je nezaplacene clo uplne ukradene. Spise bych se bal na ceske celnici na Ruzyni. Posledne jsem prosel bez problemu, ale par kolegu melo i mensi sacovani.

http://www.rhkbrno.cz/_jeco/content/view/627/116/

Změny limitů od 1. prosince 2008

Osvobození zboží dováženého cestujícími ze třetích zemí od cla, daně z přidané hodnoty (DPH) a spotřební daně (SPD) se vztahuje na dovoz zboží neobchodní povahy, tedy určeného pro osobní potřebu dovážející osoby nebo jako dar pro soukromou osobu, kdy dovoz se uskutečňuje pouze příležitostně. Ruší se ustanovení o osvobození od cla při dovozu věcí k vybavení druhé domácnosti, kterou si osoba se sídlem ve třetí zemi zřizuje v EU.
 
Zásilky nepatrné hodnoty

Osvobození od cla se poskytuje u zásilek zboží nepatrné hodnoty. Limit, který vyjadřuje pojem "zásilka zboží nepatrné hodnoty" a týká se všech zásilek, které jsou odesílány přímo ze třetí země (není členem EU) příjemci, který se nachází na celním území Společenství (EU), se mění z částky 22 EUR na částku 150 EUR. Osvobození od cla se však netýká alkoholických výrobků, parfémů a toaletních vod, tabáku a tabákových výrobků.
 
Peněžní prahové hodnoty

Od cla, DPH a SPD daně se osvobozuje zboží (dovážené cestujícími), jehož celková hodnota nepřesahuje 300 EUR na osobu. V případě cestujících v letecké a námořní dopravě se osvobozuje zboží do hodnoty 430 EUR na osobu.
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Nákup zboží v zahraničí

#5

Příspěvek od Regulus »

Od cla, DPH a SPD daně se osvobozuje zboží (dovážené cestujícími), jehož celková hodnota nepřesahuje 300 EUR na osobu. V případě cestujících v letecké a námořní dopravě se osvobozuje zboží do hodnoty 430 EUR na osobu.Jo toto jsem taky někde slyšel, do 430 eur to bude určitě tak v ČR by to problém být nebyl ne?
Takže to vypdá zahrabat to bez obalů do velkého zavazdal tak aby to vypadalo že si to vozím běžně ;D, no a když je to pro soukromou osobu a do 430 E tož snad ok 8-)

SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Nákup zboží v zahraničí

#6

Příspěvek od mitovka »

Prosim Vas objednavali ste si niekto tovar v Teleskop-Service.de?
Chcem si kupit nejake drobnosti, ktore sice jednotlivo u roznych predajcov v CR stoja mozno aj trosku menej, ale najradsej by som kupil u na jednom mieste tak chcem tam.

Ak zaplatim pay-pal kolko ma asi bude stat postovne na Slovensko?Uctuju este nieco navyse?su to len drobnosti, adaptery a filtre.

Dakujem, volal by som rovno im, ale potrebujem vediet dnes a v nedelu asi nerobia.

mitovka
mitovka
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Nákup zboží v zahraničí

#7

Příspěvek od Stratus »

Prosim Vas objednavali ste si niekto tovar v Teleskop-Service.de?
Chcem si kupit nejake drobnosti, ktore sice jednotlivo u roznych predajcov v CR stoja mozno aj trosku menej, ale najradsej by som kupil u na jednom mieste tak chcem tam.To se při nákupu drobností nevyplatí, protože jsou zavedeni na zasílání přes PPL. Doporučuji právě zmíněné české prodejce, kteří dováží z TS pravidelně, např. ATC, Comes či SUPRA (řadím dle abecedy).  Dodají Ti vše co má TS v nabídce.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Nákup zboží v zahraničí

#8

Příspěvek od michal.b »

Me zbozi poslali pres UPS, postovne stalo 21 euro. Ale byla to velka krabice, pokud to bude jenom par drobnosti, tak by to mohlo byt levnejsi. Vyhoda je, ze se muzes s kuryrem domluvit kdy a kam ti to ma dodat.
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Nákup zboží v zahraničí

#9

Příspěvek od mitovka »

Dakujem za rady. Uz som napisal panovi Zahajskemu snad mi to vyjde kombinovane daco od neho a daco z TS (takisto cez neho). ak nie tak to bude vsetko z TS.

Proste nechcem platit 2x postovne naklady

mitovka
mitovka
Uživatelský avatar
Matyas
Příspěvky: 189
Registrován: 15. 08. 2012, 17:08

Nákup zboží v zahraničí

#10

Příspěvek od Matyas »

Chtěl bych zkusit něco koupit zahraničí, konkrétně nějaký okulár,ale to ted není důležité.
prvně jsem koukl do USA, samozřejmě jsem měl šok z těch cen,
ale i s poštovným by se to vyplatilo, výhoda je v tom, že bych mohl obejít clo, protože by  mi to odtud mohli poslat známí jako obyčejný balík,
Našel jsem sice dost obchodů od Meade.com po telescopes.com, ale napadla mě ještě Británie, tam clo není, ne?
Tak jsem se chtěl zeptat na nějaký spolehlivý zahraniční obchody,
zvlášt ty britský, na jeden jsem koukal, ale nemůžu ho najít,
taky tam byly pěkný ceny a odtud by mohlo být lepší poštovný,
tak dík,
Matyas
Meade Lightbridge 1524/305, Bresser 700/70, Bresser 8X56,Nikon d3200+18-55mm, folie AstroSolar
okulary: PL26mm řada 5000, ts-planetary-hr-5mm, celestron-93424-xcel-lx-12mm
Filtr UHC Astronomik PROFI
Sedy filtr na Slunce a Mesic
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Nákup zboží v zahraničí

#11

Příspěvek od Karell »

Nepočítej s tím, že balík od soukromé osoby soukromé osobě musí vždy projít. Kdysi jsem to zkusil taky a byl jsem nemile překvapený. Mají právo ho rozdělat a zahájit celní a daňové řízení. A nezachrání to ani přiložený papír s nápisem " strejdo, to sis u nás zapomněl! " :D
Uživatelský avatar
Matyas
Příspěvky: 189
Registrován: 15. 08. 2012, 17:08

Nákup zboží v zahraničí

#12

Příspěvek od Matyas »

Tak to jsou docela šejdíři!!!! :D,
o tomhle jsem nevěděl.
Ale vlastně by mě zajímaly nejvíce typy na nějaký ty zahraniční obchody,
mimo USA, v Británii je to levnější taky ne?
Třeba v Německu to ale asi žádnej zázrak nebude, mám pravdu?
Meade Lightbridge 1524/305, Bresser 700/70, Bresser 8X56,Nikon d3200+18-55mm, folie AstroSolar
okulary: PL26mm řada 5000, ts-planetary-hr-5mm, celestron-93424-xcel-lx-12mm
Filtr UHC Astronomik PROFI
Sedy filtr na Slunce a Mesic
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Nákup zboží v zahraničí

#13

Příspěvek od Karell »

Ta doba, kdy nákupy v zahraničí, především za hranicemi EU, byly extrémně výhodné, je dávno pryč. Dolar býval kolem 16,- Kč, podívej se teď.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Nákup zboží v zahraničí

#14

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

No já nevím, Karle...

Náš poslední nákup:

5 x kamera za 30 USD, poštovný 25 USD, clo 30 GBL - čili průměr na jeden kus 880 Kč cca. - v ČR to stejné stojí 2100 Kč vč. DPH - pořád mi to připadá více než extrémně výhodné:-)

a z EU:

Tokina z Francie (zastoupení Tokiny v Evropě) 32 EUR, poštovné 15 EUR, při objednávce 5 kusů průměr 945 Kč, v ČR pak 1490 Kč...


Suma sumárum je to úspora 50% na setu...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Matyas
Příspěvky: 189
Registrován: 15. 08. 2012, 17:08

Nákup zboží v zahraničí

#15

Příspěvek od Matyas »

Ted jsem si vzpomel, že do USA známá osoba pojede!!!
Takze tam vlastne by to bylo bez postovneho a cla,kdyz to nekdo veze osobne, tak mu s tim nemuzou nic udelat ne?
Zkoušel jsem projet i nějaký velký obchody v EU,
např.
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... Field.html
vlastně 3273 Kc, kdyby bylo poštovný 500Kc, tak je to skoro stejný jako ve Supře,
uvedl jsem to na okularu, který bych rád koupil.
Kdyby se povedl ten dovoz z USA, tak bych si nechal přivést .
stranky celestronu, tady je taky ten okular, ale tyhle stranky celestronu nejsou prodejní ne?
http://www.celestron.com/astronomy/acce ... ilter_menu

Naopak prodejní jsou stranky meade.com,
tam bych bral hledacek
http://store.meade.com/meade-829-rear-f ... -tube.html

Meade Lightbridge 1524/305, Bresser 700/70, Bresser 8X56,Nikon d3200+18-55mm, folie AstroSolar
okulary: PL26mm řada 5000, ts-planetary-hr-5mm, celestron-93424-xcel-lx-12mm
Filtr UHC Astronomik PROFI
Sedy filtr na Slunce a Mesic
Odpovědět