Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#46

Příspěvek od biker.fm »

to maxmax: a copak jakepak spatne zkusenosti ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#47

Příspěvek od Konihlav »

myslim, ze jsem to sem ani nepsal, ale kdyz jsme se s klukama vraceli v lete z Kroacie z foceni, tak presne v to pondeli vecer mi nekdo zneuzil platebni kartu tak, ze s ni zaplatil v nejakem pochybnem internetovem obchode (v Lotyssku si nekdo koupil hodinky za cca 7 tisic Kc). O transakci se prave dovidam okamzite, jak nastane pres SMSku z banky, tedy o ty cca 3 dny drive, nez to je zauctovane. Hned druhy den rano jsem si nechal kartu zablokovat (poplatek 2000,-) a podal reklamaci na sportnou transakci ve sve bance a nechal si vystavit novou kartu (zazadal o vydani, poplatek byl asi 150,- a do 14ti dnu byla hotova). Pak jsem asi mesic a pul cekal na vysledek rizeni a nakonec mi vse vratili (reklamace uznana), vcetne poplatku za blokaci a za vydani nove karty. Jeste bych dodal, ze pojisteni proti ztrate ci kradezi nemam, ale tim, ze kartu mam u sebe (stale) a nikdo mi ji neukradl, tak pravo na vraceni penez mam.

Od te doby platim pres PayPal (az na jednu vyjimku) no a vcera, resp. dnes v pul jedne v noci mi pipa mobil a koukam, ze si nekdo opet zaplatil neco pres moji kartu (novou s jinymi udaji, cisly, kody...). Zjistil jsem, ze helpdesk a blokace funguji 24 hodin denne, 7 dnu v tydnu a behem par minut jsem mel znova bloknutou kartu. No a tak musim zitra do banky podat reklamaci... Jo a tentokrat si nekdo v Lyonu, ve Francii koupil nejake zbozi za skoro 15 tisic Kc.

Pripadam si jako Janosik.
Uživatelský avatar
Shras
Příspěvky: 253
Registrován: 26. 08. 2009, 18:14

Nákup v zahraničí

#48

Příspěvek od Shras »

to mne by neslo nikdy tam tolik nemam:)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#49

Příspěvek od Karell »

Pavle, to ti nezávidím, ale upřímně, dáváš si při platbě přes internet pozor na to, jestli je použit zabezpečený protokol nebo ještě lepší 3D-secure protokol? U toho druhého totiž vůbec obchodník nevidí zadaná data....
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#50

Příspěvek od Konihlav »

Karell: samozrejme, nejsem uplne blbej. Jako IT "odbornik" si dokazu ledaccos ohlidat a zjistit, ale ten unik proste musel byt z te jedne transakce (ktera navic ani jeste neproblehla a byla pres https, coz je asi nejslabsi clanek retezce). Je to jako sex bez kondomu, staci jedna chyba.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#51

Příspěvek od Karell »

Hm, tak teď jsi mě dostal ;D Vážně, jsem zvyklý spíš na to, že lidi vůbec netuší, co se při platbě přes net děje. Pokud v tom "jede" i ten obchodník, nic s tím neuděláš.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Nákup v zahraničí

#52

Příspěvek od LaBa »

K tomu len tolko. Mozem mat komunikaciu zabezpecenu ako chcem. Ale ked mam v PC keylogger (pripadne utocnik ma do mojho PC backdoor), tak je pre utocnika velmi pohodlne urobit platbu. Proste utocnik pohodlne ziska udaje a sa prihlasi zo svojho PC....  

PS: Nikdy sa neprihlasujte na netbanking v internetovych kaviarniach. Nikdy neviete co je na tych pocitacoch...
PS1: Mozno by nebolo odveci riesit platbu cez net paranoidnejsie. Napr. spustit si dalsi operacny system vo virtualnom stroji. A virtualny stroj stale premazavat, pripadne spustit nejaku LIVE verziu linuxu z CD (alebo z USB) a platbu vykonat takto

A uz dost o mojich paranojach  ::)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#53

Příspěvek od Konihlav »

tak abych jeste predesel spekulacim, tak jsem "the linux guy", ktery je schopen si udelat vlastni distribuci, modifikovat kernel, menit kodovani hesel (zmenit polynom), prelozit... Windows pouzivam jen kvuli astrofoceni.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Nákup v zahraničí

#54

Příspěvek od LaBa »

tak abych jeste predesel spekulacim, tak jsem "the linux guy", ktery je schopen si udelat vlastni distribuci, modifikovat kernel, menit kodovani hesel (zmenit polynom), prelozit... Windows pouzivam jen kvuli astrofoceni.Ja sa tiez linuxu nebojim, ja netvrdim ze ty si na toto nedaval pozor. Ja som len vseobecne zhrnul zasady bezpecneho bankingu

BTW pred par mesiacmi bol obrovsky unik dat z najroznejsich bank. Uniklo strasne vela udajov o vela zakaznikov z centra pre VISA, Eurocard/Maestro v Spanielsku,,,,
http://pocitace.sme.sk/c/5118156/unik-d ... truju.html napr tu je info... Takze je mozne, ze tam boli aj tvoje data. Tak utocnik dal tvoje udaje a ...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#55

Příspěvek od Konihlav »

LaBa: neboj, ja si to osobne neberu a urcite je fajn shrnout zasady pro ty, kteri o tom mnoho nevi.

Ten unik dat z leta si pamatuji...
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#56

Příspěvek od biker.fm »

Ja to resim v podstate jen vzdy platbou pres PayPal a mam na takove veci extra ucet kde na nej si poslu konkretni sumu co potrebuji a po zaplaceni mam na tom uctu zase jen cca 10Kc. No a ten co by mi chtel ucet vytunelovat nejakou platbou ma proste smulu pac na nem nejsou zadne chechtaky.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#57

Příspěvek od Psion »

To je taky řešení, mít speciální účet na platby po internetu. Já jsem měl před 2 roky jednu reklamaci, kdy mi jedna společnost "vybrala" 10 tisíc a tvrdila, že jsem to autorizoval, jednalo se o jejich jakousi virtuální platební kartu, takže za měsíc byly peníze zpět. Vzhledem k tomu, že platím kartou na internetu několikrát měsíčně, je to velký "úspěch".

Ideální je platit přes PayPal, bohužel to každý prodejce neumožňuje. Pokud prodejce má platbu označenou VerySign logem, je to taky OK. Nejhorší je platba přes vlastní formulář prodejce, který mu ukáže veškerá data na kartě byť je platba chráněná HTTPS protokolem. Také si je ale potřeba uvědomit, že platit kartou v obchodě či restauraci skýtá jisté nebezpečí a nechat kartu mimo svůj dohled je přímo hazard. Samozřejmě pokud si někdo dokáže během chvilky zapamatovat (nebo vyfotit předem připravenou kamerkou) cca 30 čísel a jméno na kartě, pak má vše co potřeboval k platbě a tomu nezabráníte. Škoda, že banky až na jednu vyjímku neumožňují odemykání a zamykání karty pouze jedinou SMS, bylo by po problémech.

Uživatelský avatar
holenda
Příspěvky: 160
Registrován: 08. 09. 2009, 00:04
Bydliště: Košice. SR
Věk: 39

Nákup v zahraničí

#58

Příspěvek od holenda »

Objavil som na nete astroobchod v UK s dobrymi cenami a sirokym sortimentom. Posielaju do celej EU a vychadza to vyhodnejsie ako v tunajsich obchodoch, aj ako z astroshop.eu. Coskoro asi budem u nich robit objednavku...
http://www.stayfocused.eu/
SW ED100 + AZ-4; ES UL 305/1524;
ES 68' 24mm; Nagler 11mm, 9mm, 7mm, 5mm; barlow ULTIMA 2x; Lumicon UHC;
Panoptic 19mm, Pentax XF 8.5mm do bina MaxBright;
Cel 15x70; TS20x80
Uživatelský avatar
Maximus
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 10. 2010, 09:15

Nákup v zahraničí

#59

Příspěvek od Maximus »

Vyzkoušejte CZECHeBay, mam s nimi velice dobrou zkušenost.

http://czechebay.cz/
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Nákup v zahraničí

#60

Příspěvek od Cztwerec »

USPS mail. Jaké máte zkušenosti s posíláním přes tuto službu? Má mi přiject zboží z Ameriky a napsali mi delivered in 1 - 2 Weeks or no delivered přijde mi to opravdu celkem šlendrián na dobu ve které žijeme.
Lectorem iustus...
Odpovědět