Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 854
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: Nákup v zahraničí

#106

Příspěvek od Janek »

Ohledně Orion Optics - poslední řádek na vstupní straně - ceny jsou bez DPH. Zatím jsou v Unii, takže neplátci DPH tedy koncovému zákazníkovi DPH bude přičteno při prodeji. Pak už cena OO UK vers. TS je srovnatelná (DPH v GB je 20%, v Německu 19%, v ČR 21%).
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
SHaitan80a
Příspěvky: 30
Registrován: 02. 06. 2016, 16:39

Re: Nákup v zahraničí

#107

Příspěvek od SHaitan80a »

Janek píše:Ohledně Orion Optics - poslední řádek na vstupní straně - ceny jsou bez DPH. Zatím jsou v Unii, takže neplátci DPH tedy koncovému zákazníkovi DPH bude přičteno při prodeji. Pak už cena OO UK vers. TS je srovnatelná (DPH v GB je 20%, v Německu 19%, v ČR 21%).
Ano DPH jsem si všimnul a započítal ho.
Pokud vezmu jako příklad 150 mm f5 professional grade, tak na webu OO je to 180 liber tj. 216 s daní x 28,45 = 6145 CZK. Totéž u TS je 346 EUR včetně daně x 25,34 = 8768 CZK. Pak je otázka už jen cena přepravy.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nákup v zahraničí

#108

Příspěvek od Bill »

SHaitan80a píše:Pak je otázka už jen cena přepravy.
Doprava z UK bude vyšší. Za malou krabičku jsem platil 20 Liber a za podobnout z TS 10 EUR. Když jsem zkoušel poptat přepravu přes zaslat.cz, tak to bylo ještě o něco více, než těch 20 Liber :-(
M:736 750 113
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Nákup v zahraničí

#109

Příspěvek od vla »

Nejdřív bych se asi obrátil přímo na OO UK, jestli ti to vůbec prodají, před pár lety jsem se bavil s jedním místním prodejcem astrotechniky a jelikož měl malé odběry nechtěli mu zboží dodávat. Takže je možné, že soukromý zájemce pro ně nebude vůbec zajímavý.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#110

Příspěvek od Konihlav »

ja jsem tusim loni na podzim od OOUK naprimo pres web objednaval 6" (150mm) F4 primar za tusim nejakych 220 GBP a nikde nebyl problem - krome jedny drobnosti a tou jest, ze doba dodani nebyla 1 mesic ale 3 mesice... bo tak nejak.
Vzal jsem to naprimo, protoze spojka z TS mi rekla, ze od OOUK berou jen jednou za dlouhej cas pac prej po nich chtej at si toho objednaji vic nez jeden ci par kusu a pak to klukum z TS lezi skladem roky...
dodani si uz nepamatuji, ale asi to dopadlo uplne v pohode :-) prebiral to za me MMys :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#111

Příspěvek od Konihlav »

sorry predloni na podzim nebo tak nejak...
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#112

Příspěvek od Dansemacabre »

Máte někdo osobní zkušenosti s https://www.apm-telescopes.de/ ??

Poslal jsem jim mail s dotazem na objednávku, na který nikdo nereagoval, ale řekl jsem si "ok, nevadí, to se stává i v lepších krámech" a objednal, ale přišel mi jiný dalekohled za poloviční cenu. Na mail zase nikdo nereaguje, tak nevím, co si o tom mám myslet a jakým způsobem z nich vymlátit zpátky peníze (v lepším případě správný dalekohled a peníze za poštu) :(
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Nákup v zahraničí

#113

Příspěvek od Rekmarik »

Dansemacabre píše:Máte někdo osobní zkušenosti s https://www.apm-telescopes.de/ ??
Ahoj Jakube, kupoval jsem tam Lunt HDC 20mm - mailoval jsem přes: shop@apm-telescopes.de
Odpověděl mi Michael Conrad ... m.conrad@apm-telescopes.de.
vizitka:
Michael Conrad
Verkauf/Sales
0681/95430320
m.conrad@apm-telescopes.de
http://www.apm-telescopes.de

Já psal v němčině, on v angličtině ..
nejdřív mi psal že jeden určitý okulár nemají a nabízel jiný .. ten jsem nakonec vzal.. a pak tuším ještě jsem něco zapomněl uvést v platebním příkazu a doplňoval to .. vše proběhlo bez komplikací ...

edit: joo a teď jsem si vzpomněl, že na první mail mi taky nikdo neodpověděl, tak jsem napsal znovu , jestli to někdo četl .. a pak už odpověděli ... :)

(jinak asi nejlepší je tam zavolat): Tel.: +49 (0) 681 95430320
Hodně zdaru .. (cos tam kupoval ?)
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#114

Příspěvek od Dansemacabre »

Díky moc. Objednával jsem tam Photoline 60mm f5.5 APO FPL-53 s vylepšeným vytahem a přepravní brašnou a poslali mi místo toho f6 s horším výtahem a bez brašny. Třetí den (od pondělí) mám už i odpověd, ale nepotěšila.
Že prý ta f5.5 je dlouhodobě vyprodaná a nedá se sehnat (tak proc ji ještě teď nabízejí skladem?) a že zaslaná f6 je "parametrově lepší a novější model" a kdesi cosi a že si ho mám nechat a vyzkoušet a domluvíme se později na ceně. Což je na jednu stranu fajn a lidský přístup, za který jsem rád, ale tvrzení "vlastně jsme vám poslali lepší" (a jen náhodou nestoji 616E, ale jen 400E) mě pobavilo.
No ale jsem rád, že to nějak řešit budou, víra v lidstvo zachráněna.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Nákup v zahraničí

#115

Příspěvek od vla »

Pánové, zbytečně si přiděláváte starosti, zvláště vy z Prahy a okolí. Zajdu do Supry řeknu co bych chtěl a jestli bude cena stejná jako třeba v TS, dohodnem se a nechám si věc přivézt. Pokud tam ta věc někde je mám ji zpravidla do týdne a to bez jakéhokoli rizika, pokud není tak holt není. To samý u p. Matouška dojdu dohodnu se a jsem bez starostí. Vůbec nedovedu pochopit jak někdo, kdo má nejméně dva kvalitní prodejce prakticky u nosu si totéž za stejné peníze objedná v zahraničí. :?:
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nákup v zahraničí

#116

Příspěvek od Dansemacabre »

Teď jsem tam volal a mám výsledek:
Po telefonu naprosto profesionální a milý přístup (skoro jak kdybych byl v Supře :)) Nabídli mi ten "nechtěný" dalekohled se slevou, když si ho nechám a nebudu posílat zpátky, a vrátí na účet, co jsem zaplatil navíc. Takže i přes počáteční zaškobrtnutí nakonec APM skvělá zkušenost!

Vla: kdyby byl u TS skladem, tak neuvažuju ani chvilku a do tý Supry zajdu, ale bohužel skladem nebyl... (což teda nakonec nebyl ani u APM). Příště budu vědět a zajdu si tam rovnou a bude to jak píšeš - za stejnou cenu a bez komplikací.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
pedrosanchez
Příspěvky: 602
Registrován: 01. 04. 2017, 12:00
Věk: 43

Re: Nákup v zahraničí

#117

Příspěvek od pedrosanchez »

vla píše:Pánové, zbytečně si přiděláváte starosti, zvláště vy z Prahy a okolí. Zajdu do Supry řeknu co bych chtěl a jestli bude cena stejná jako třeba v TS, dohodnem se a nechám si věc přivézt. Pokud tam ta věc někde je mám ji zpravidla do týdne a to bez jakéhokoli rizika, pokud není tak holt není. To samý u p. Matouška dojdu dohodnu se a jsem bez starostí. Vůbec nedovedu pochopit jak někdo, kdo má nejméně dva kvalitní prodejce prakticky u nosu si totéž za stejné peníze objedná v zahraničí. :?:
Vždyť to jsou slušné cenové rozdíly. Třeba kamerka ZWO ASI 224 MC color usb 3.0 je v Supře asi za 8000 - 10 000 Kč. ATC ji měla min. za 6600 Kč a např. OPT z Californie nebo přímo ZWO v Shenzenu ji mají za 224 USD x 22 = 4900 Kč
A to poštovné z USA i z Číny stojí asi 20 dolarů. Akorát nevím, okud je lepší to objednávat. Z Ameriky to jde asi přes celnici? Psali něco o customs. Z Číny to zase prý trvá o pár dní déle. V době internetu si jakýkoliv produkt snadno vyhledáme a ceny porovnáme.
Naposledy upravil(a) pedrosanchez dne 31. 07. 2018, 10:43, celkem upraveno 1 x.
SW 203/1000, EQ6-R synscan goto, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II, ZWO ASI 224 MC
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nákup v zahraničí

#118

Příspěvek od Bill »

Supra občas mívá neaktualizované ceny - pokud to mají ostatní levnější, tak se zkus zeptat (telefonem :-( !)...

Cena v zahraničí je bez DPH a bez cla. Nezapomeň na polatek za zastupování v celním řízení.
Taky je peklo něco reklamovat - to už si musíš rozhodout sám. Doma v EU - pokud se ti to nelíbí, tak to můžeš bez udání důvadu vrátit.

Zboží nad 22 eur je nutné dodanit (DPH), u zboží nad 150 eur se platí i clo

Seznam poplatků za zastupování v celním řízení
Česká pošta (uskladnění a ověření zásilek) – 96 Kč
Česká pošta (zastoupení v celním řízení) – 192 Kč
DHL – 2 % z celkové částky cla, daní a DPH (min. 490 Kč, max. 2000 Kč)
UPS – do pěti položek je to 260 Kč, nad pět 468 Kč
Naposledy upravil(a) Bill dne 31. 07. 2018, 10:08, celkem upraveno 6 x.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Nákup v zahraničí

#119

Příspěvek od Roman (Rick) »

No neviem, či sa to až tak oplatí. Kedysi som tiež riešil veci takto, ale z číny už kupujem len drobnosti, ako napr. časovač na Canon, ktorý cez ebay kúpim za zlomok ceny a nariešim clo/daň. S drahšími vecami sa to veľmi neoplatí = aj tak ti na colnici vyrúbia clo, aby si náhodou nebol ziskový ... :? A ďalšia vec je záruka, nechcel by som to riešiť s produktom zakúpeným niekde v číne ... Po zarátaní dopravy, dane, cla a podobných blbostičiek ten cenový rozdiel je v konečnom dôsledku minimálny, nehovoriac o dobe dodania (z TS, či Supry to mám do 2 dní doma, kedykoľvek viem zavolať a poriešiť akýkoľvek problém, nehovoriac o ústretovosti a spoľahlivosti týchto predajcov).
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Re: Nákup v zahraničí

#120

Příspěvek od Fugas »

pedrosanchez píše:
Vždyť to jsou obrovské cenové rozdíly! Třeba kamerka ZWO ASI 224 MC color usb 3.0 je v Supře asi za 8000 - 10 000 Kč. ATC ji měla min. za 6600 Kč a např. OPT z Californie nebo přímo ZWO v Shenzenu ji mají za 224 USD x 22 = 4900 Kč
A to poštovné z USA i z Číny stojí asi 20 dolarů. Akorát nevím, okud je lepší to objednávat. Z Ameriky to jde asi přes celnici? Psali něco o customs. Z Číny to zase prý trvá o pár dní déle. V době internetu si jakýkoliv produkt snadno vyhledáme a ceny porovnáme.
No, ale neuvědomuješ si, že musíš zaplatit clo a DPH. A je jedno, jestli to je z USA, nebo z Číny. A pak tě to vyjde vlastně skoro na stejnou cenu. Dnes i z Číny chce celnice doklady o tom, co je v balíčku a doklad o jakou částku jde a jakou jsi zaplatil + ještě zastupování. Navíc do cla se započítává i poštovné...
Zkus si to přepočítat třeba podle této stránky https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-n ... iexpress/?
Odpovědět