Pozemek na Měsíci

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Pozemek na Měsíci

#1

Příspěvek od Hadra »

Ahoj:

Nenašel jsem zde toto téma a dnes v tramvaji visí na prodeje letáky a ti samí prodávají kyslík jako super novinku pro dobrý pocit. Argumentace této společnosti je velmi zvláštní...s pofiderní byznis hantýrkou podomního prodeje. Odkazy na smlouvy o využití vesmírných těles rovněž - žádné...

Vím o tomhle dlouho, ale přecejenom co si myslíte, nebo víte o tom ostatní?
Já jsem totiž takový idiot, že když jsem v práci uviděl barel s "vodou z ledovce" myslel jsem si, že je z ledovce (si představte), jen ta cena mi přišla divná, vím že existuje i originál z ledovce :-).

http://www.lunarniambasada.cz/content/view/14/37/

R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
milan kuhejda
Příspěvky: 552
Registrován: 10. 08. 2007, 16:00

Pozemek na Měsíci

#2

Příspěvek od milan kuhejda »

až mi tam zajistí dopravu,plyn a přípojku elektřiny tak potom bych o koupi uvažoval.2 akry za 25000.- to je zadarmo a určitě se tam bude výborně pozorovat obloha,žádná atmosféra,sen všech pozorovatelů,to bude super.
Uživatelský avatar
Mlicko
Příspěvky: 123
Registrován: 22. 08. 2006, 07:09

Pozemek na Měsíci

#3

Příspěvek od Mlicko »

bafan napsal: až mi tam zajistí dopravu,plyn a přípojku elektřiny tak potom bych o koupi uvažoval.2 akry za 25000.- to je zadarmo a určitě se tam bude výborně pozorovat obloha,žádná atmosféra,sen všech pozorovatelů,to bude super.

Navíc montáž díky malé gravitace unese značně těžší přístroj než na Zemi. Kamery se nebudou muset chladit, akorát si nedovedu představit tu čepici, se kterou bych tam nezmrz... ;D
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2862
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Pozemek na Měsíci

#4

Příspěvek od Homer »

To Hadra: k prodeji pozemků na jiných tělesech sl.soustavy jsem se na jiném místě vyjářil, Teď s omluvou všem malinkou odbočku k té "ledovcové vodě". Od známého jsem slyšel o dobrákovi, který takouhle vodu čepuje do barelů každý večer ze své studny, nad kterou se na stráni pasou krávy....Tu vodu rozváží po úřadech a i nemocnicích (! ), kde si zaměstanci chválí pány ředitele, jak se o ně starají ...
Věřte, že svět chce být klamán a klamán často je - s ledovcovou vodou i s pozemky kdovíkde. Dobří obchodníci vědí, že vše má svého kupce.  Homer
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Pozemek na Měsíci

#5

Příspěvek od Regulus »

Hadra napsal: Ahoj:

Nenašel jsem zde toto téma a dnes v tramvaji visí na prodeje letáky a ti samí prodávají kyslík jako super novinku pro dobrý pocit. Argumentace této společnosti je velmi zvláštní...s pofiderní byznis hantýrkou podomního prodeje. Odkazy na smlouvy o využití vesmírných těles rovněž - žádné...

Vím o tomhle dlouho, ale přecejenom co si myslíte, nebo víte o tom ostatní?
Já jsem totiž takový idiot, že když jsem v práci uviděl barel s "vodou z ledovce" myslel jsem si, že je z ledovce (si představte), jen ta cena mi přišla divná, vím že existuje i originál z ledovce :-).

http://www.lunarniambasada.cz/content/view/14/37/


Mě to přijde jak astrohumor :D. Nikdy bych nic takového nekupoval ::). Ale zajímalo by mě, jak je to vlastně v kosmu po právní stránce, jestli je to fakt možné... ???
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
milan kuhejda
Příspěvky: 552
Registrován: 10. 08. 2007, 16:00

Pozemek na Měsíci

#6

Příspěvek od milan kuhejda »

co vím tak kosmický prostor a planety nejsou nikoho,to znamená že žádný stát si na ně nesmí dělat nárok,aspoň jsem to někde četl.ale s tím Měsícem to dopadne tak,že po zaplacení ceny dostaneš krásný certifikát,kde je uvedeno místo tvojí parcely/nedávno v televizi pořad Nikdo není dokonalý Krampol dostal taky parcelu a kdyby někdy v budoucnu se tvoji potomci s tím oháněli tak by asi měli smůlu.Ale určitě si tě najde fin.úřad a budeš platit daň s nemovitosti,protože státní úředníci mají spotřebu jak ruský tank.
Uživatelský avatar
AdB
Příspěvky: 266
Registrován: 15. 08. 2007, 17:22

Pozemek na Měsíci

#7

Příspěvek od AdB »

Jo, to jsem taky někde četl, polovina holywoodských hvězd má pozemky na měsíci a myslím, že je jim to na ho... :)
No a na planety /mám ten pocit/ si skutečně nikdo nárok dělat nemůže, resp. může, ale k čemu to? Já si je mohu nárokovat stejně jako USA, třeba... To je hudba budoucnosti, která možná ani nikdy nazazní.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2862
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Pozemek na Měsíci

#8

Příspěvek od Homer »

Myslím, že to je hudba ne až tak vzdálené budoucnosti...Odpovědi se dají najít v naší velké učitelce - historii.
Kdo objevoval nové světy a neprodleně je zabíral? Ten, kdo měl vědecký a technologický náskok. Kdo měl zámořské kolonie a z nich bohatl? Ten, kdo lépe než ostatní ovládal astronomii pro navigaci, kdo uměl přesněji měřit čas, ovládal tvorbu map, uměl lépe stavět koráby.....Když je dohnal někdo další, začaly spory nezřídka válečné...
Nové zdroje umožní o to rychlejší pokrok v technologích a závislost ostatních na obchodování s ním...( Anglie, Portugalci, Španělé - zlato, koření, plantáže, otroci...)
Kdo tam bude první, ten se ostatních, kteří si budou bezmocně jen vyvracet hlavy a dívat se na ně ze Země, moc ptát nebude. A s tím druhým, který tam dorazí se buď nějak dohodne, nebo si vjedou do vlasů, jak už to nesčíslněkrát bylo.....Rozhodně se nikdo nebude starat o nějaké barevné certifikátky. Homer
Uživatelský avatar
AdB
Příspěvky: 266
Registrován: 15. 08. 2007, 17:22

Pozemek na Měsíci

#9

Příspěvek od AdB »

Jo, to souhlasím ALE... popravdě - zvládnout postavit si loď k překonání oceánu je věc jedna, a "dobýt" planety slun. soustavy věc druhá. Obsazení Měsíce různými skupinkami vědců mi připadá reálné, ale planet nikoliv. /Pokud ano, my toho nebudeme svědky./
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Pozemek na Měsíci

#10

Příspěvek od Hadra »

To Homer: jj ;D asi tak. Ta voda je zatím, možná fakt i nezávadná .
Jinak určitě, byznys, prachy, moc - to jsou mocné faktory. Z historie toto poučení je zjevné. Pokud však budeme respektovat vývoj civilizace, musí se zákonitě dostat do bodu, kdy kooperace je mnohem výhodnější, než agrese. A to z jednoduchého (hlavně psychického důvodu - teritoriální mozek) - věda by měla řešit problém energie. Ten kdo viděl Zemi z "hůry" popisuje vhled o tom jak jsme malí...
Nedělám si iluze, chtít zisky je přirozené - takže jsou jen dvě možnosti, část civilizace bude expandovat, nebo 3. světová začne jako taková tečka za lidstvím... na Měsíci, nebo Marsu :-).

To AdB: Jo, kdyby to obsadili vědci, tak je asi dnes ta lepší varianta :-)...
-Takže piju normálně vodu z kohoutku a pozemek raději na Zemi :-). Přijde mi to prostě na hraně zákona, jako podvod a lež potom zcela určitě za hranou...
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2862
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Pozemek na Měsíci

#11

Příspěvek od Homer »

To AdB : ale kdepak...Je třeba se na to dívat prismatem tehdejší doby. Jaké byly poznatky, podmínky a pokrok v době objevných cest portugalských či anglických mořeplavců, jaký byl zázrak objevu faktu že Země se dá obeplout a není nesena čtyřmi želvami. Věřte že pro tehdejší dobu byly zámořské cesty nesmírně náročné, drahé, riskantní a nebezpečné. Cesty byly financovány nejbohatšími lidmi doby, panovníky.Domů se vraceli jen málokteří. Jinak opravdu doporučuji investovat do pozemlů zde na Zemi - třeba pro hezkou hvězdárnu .Homer
Uživatelský avatar
AdB
Příspěvky: 266
Registrován: 15. 08. 2007, 17:22

Pozemek na Měsíci

#12

Příspěvek od AdB »

Ano "cítím" to podobně. Ale stejně - pokud se na to budu dívat očima "mimozemšťana", který pozoruje lidskou historii od jejího zrodu až po zánik - nemůžu souhlasit ..jsem o tom přesvědčen.
Uživatelský avatar
atalli
Příspěvky: 574
Registrován: 31. 07. 2007, 22:12
Bydliště: Olomouc

Pozemek na Měsíci

#13

Příspěvek od atalli »

Musím uznat,že "šikulka" Dennis Hope tenkrát,asi před dvaceti lety pěkně využil mezery ve smlouvě OSN o vesmíru.Stal se z něj pěknej pracháč.
Poprvé jsem o tom slyšel asi před dvouma rokama,něco jsem o tom přečetl a dnes jen musím konstatovat,že lidi jsou pěkně hloupí... :-/
Celebrity to maj z rozežranosti atd...
Né,že vás něco takového napadne!!!
Tohle by mělo vzít rychlý spád a basta.Holt jsme hrozní podnikavci.
refr. 70/700 mm,tri 10 x 50,SW 200/1000 mm,ASI 120 mc,ASI 224 mc,ASI 294 mc
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
Uživatelský avatar
bzucino
Příspěvky: 261
Registrován: 08. 04. 2002, 21:21

Pozemek na Měsíci

#14

Příspěvek od bzucino »

atalli napsal: Musím uznat,že "šikulka" Dennis Hope tenkrát,asi před dvaceti lety pěkně využil mezery ve smlouvě OSN o vesmíru.
Ten clovek nevyuzil ziadnej mezery. Iba klame ludi s tym, ze moze predavat nejake pozemky na Mesiaci.
Predstavme si nasledujucu situaciu. Kamarat si kupi 2 akry od Hopeho. Ja si kupim 2 akry od niekoho ineho, ale zhodou okolnosti to bude to iste miesto. Ktory sud rozhodne, ci narok na tie 2 akry je pravoplatny?
Uživatelský avatar
atalli
Příspěvky: 574
Registrován: 31. 07. 2007, 22:12
Bydliště: Olomouc

Pozemek na Měsíci

#15

Příspěvek od atalli »

No,využil toho dost drze.Dole v certifikátu o "pomyslném vlastnictví" by vlastně mělo být malým písmenem ještě dopsáno asi toto: OZDOBA NA NOČNÍ STOLEK
refr. 70/700 mm,tri 10 x 50,SW 200/1000 mm,ASI 120 mc,ASI 224 mc,ASI 294 mc
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
Odpovědět