Prosba o pomoc

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
jirkakdyne

Prosba o pomoc

Příspěvek #1 od jirkakdyne » 12. 10. 2007, 04:55

Dobrý večer,
omlouvám se pokud jsem založil zbytečně nové vlákno,ale jsem tady poprvé,a nemám žádný přehled jak se to tady na foru praktikuje.Zakoupil jsem si astrodalekohled,s tím že si zpříjemním večery,ale zjistil jsem po prvním pokusu,že "nestačí jenon zvednout k neby a koukat",že je potřeba o tom alespoň něco málo vědět.Chtěl bych poprosit,jestli se tady nenajde nějaká dobrá duše z Domažlicka,nebo Klatovska,ke kterému bych se mohl přidat při pozorování,a něco malinko se přiučit a dozvědět.Vlastním Newtona Soligor 910/114.Děkuji Jirka

palino.o

Prosba o pomoc

Příspěvek #2 od palino.o » 13. 10. 2007, 00:43

Ahoj, ak sa nikto nenájde, skús trošku poblúdiť po nete. Dá sa nájsť veľa pekných stránok o pozorovaní, nejaké planetária a podobne. Nejaké odkazy určite nájdeš aj tu, na fóre.

jirkakdyne

Prosba o pomoc

Příspěvek #3 od jirkakdyne » 13. 10. 2007, 02:03

Děkuji za radu,ale stále věřím,že se někdo najde.Protože si myslím,že hod.v "terénu" je za x hod. brouzdání po netu.Potřebuji se dostat do obrazu.Jirka

MartinV.

Prosba o pomoc

Příspěvek #4 od MartinV. » 13. 10. 2007, 02:22

jirkakdyne napsal: Děkuji za radu,ale stále věřím,že se někdo najde.Protože si myslím,že hod.v "terénu" je za x hod. brouzdání po netu.Potřebuji se dostat do obrazu.Jirka

No já jsem sice z okr. Olomouc, takže ti moc při té praxi pod noční oblohou nepomohu, ale co zkusit astrokroužek. Nenajde se ve tvém okolí nějaká hvězdárna?

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav

michal.b

Prosba o pomoc

Příspěvek #5 od michal.b » 13. 10. 2007, 03:50

jirkakdyne napsal: Dobrý večer,
omlouvám se pokud jsem založil zbytečně nové vlákno,ale jsem tady poprvé,a nemám žádný přehled jak se to tady na foru praktikuje.Zakoupil jsem si astrodalekohled,s tím že si zpříjemním večery,ale zjistil jsem po prvním pokusu,že "nestačí jenon zvednout k neby a koukat",že je potřeba o tom alespoň něco málo vědět.Chtěl bych poprosit,jestli se tady nenajd