Koníček No.1, No.2, No.3 ....

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#1

Příspěvek od George_CZ »

Pokud toto téma omylem dubluji, omlouvám se a admin nechť ho smázne nebo sem dá link na to původní. Ď.

Docela by mne zajímalo, jaké jiné koníčky "pěstujete". Předpokládám, že mnozí z Vás mají astronomii jako č.1, a k tomu pravděpodobně i další zájmy. Nebo je astronomie jedním z mnoha Vašich zájmů.

Napadlo mne, že by nebylo od věci založit topic, kde by jsme se vzájemně dočetli i o jiných svých zájmech - může se stát, že řada z nás najde s někým i další společný koníček - a to přece lidi sbližuje ještě více, jestli se nemýlím ?
Takže, jestli to není přísně tajné, a máte chuť najít stejně "postižené" i v jiných oblastech, napište sem pár řádek o tom, co jiného Vás také zajímá. Navrhuji, abyste klíčová slova dali velkými písmeny ještě pod text, pro rychlou orientaci těch, kteří nebudou chtít vše pročítat ale jen rychle najít kolegu.

Co se týče mé maličkosti, tak já jsem GC - pozitivní, tzn. že mě oslovil geocaching. Také hodlám trochu více proniknout do tajů fotografie, uvažuji o jednom spec. kursu kreslení. Kdysi jsem skákal z letadla, občas osedlám kolo, maličko kutím. Trošku jsem se zajímal o alt. medicínu, doma mi pobíhají 4kočky a pes, jsem ve Volvoklubu, zajímám se o IT ... A baví mě práce - učit fyziku S astronomií začínám.

-- GEOCACHING, FOTO, PARA, KOLO, KNÍŽKY, KOČKY, pc, VOLVO ....
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#2

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Shrnu to jen pomoci keywordu :-)

ASTRO, AUTA, FOTO, VOJENSKA TECHNIKA, trochu ASTROFYZIKA, ELEKTRONIKA, GEOCACHING, PRIRODA, CTENI, HUDBA (poslech, na hrani jsem levej ;-))
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
Selene
Příspěvky: 58
Registrován: 21. 11. 2004, 03:49

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#3

Příspěvek od Selene »

Ja mám toho tiež pekne veľa S astronómiou som začala pred takými 8 rokmi a napodiv ma to stále drží. Napodiv preto, že som dlho pri nejakej záľube nikdy nevydržala. Okrem toho ma zaujíma história, hlavne starovek a potom umenie. Čo sa toho umenia týka, tak to väčšinou tvorím ja- buď si kreslím alebo niečo podobné. Nevynechávam, samozrejme, dobrú knihu a hudbu (v poslednej dobe je to hlavne rock a metal ) a aby som nezlenivela, tak aj športujem- konkrétne orientálne tance :)
"Verejnosť často nechápe, čo za podujatie je veda. Mne to pripomína, akoby sme kráčali v Kolumbových šľapajách" Tod Lauer&&
Uživatelský avatar
Kubajz
Příspěvky: 402
Registrován: 20. 11. 2006, 23:05
Bydliště: Praha

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#4

Příspěvek od Kubajz »

Tak směrodatné,dlouhodobé a aktivní koníčky jsou hlavně astronomie,mineralogie,montanistika,kondiční kulturistika a teraristika(a herpetologie obecně),kvalitní četba a hudba(death a gothic rock,darkwave) :)ale taky by se toho našlo víc
Jakub Kristek
Obrázek
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#5

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Selene napsal: Ja mám toho tiež pekne veľa S astronómiou som začala pred takými 8 rokmi a napodiv ma to stále drží. Napodiv preto, že som dlho pri nejakej záľube nikdy nevydržala. Okrem toho ma zaujíma história, hlavne starovek a potom umenie. Čo sa toho umenia týka, tak to väčšinou tvorím ja- buď si kreslím alebo niečo podobné. Nevynechávam, samozrejme, dobrú knihu a hudbu (v poslednej dobe je to hlavne rock a metal ) a aby som nezlenivela, tak aj športujem- konkrétne orientálne tance Hele, rock a metal, to je taky moje parketa Sporty jsem zapomnel, ale to delam taky spis proti zleniveni nez jako konicek - kondicni posilovani (i kdyz po skonceni skoly a zacatku prace je to poslednich par let diky casu horsi a vicemene kdyz cvicim, tak si doma vytahnu cinky, nez bych nekam sel do posilovny) a chozeni na delsi vzdalenosti (souvisi s prirodou a focenim)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#6

Příspěvek od hamr »

Kromě staronové astronomie, ke které jsem se postupně různě vracel a odcházel od ní, ale teď ji dělám poctivěji i jsem se vybavil dalekohledy (dřív to šlo dost ztuha - před 20lety): dřevěné modely historických lodí, entomologie - sběr a focení brouků, a ku podivu v mém věku ještě aktivně sport - volejbal za Sokol Malšice a basket už jen trénuji - starší žákyně BK Tábor (ten trenér,ale není koníček, ale spíš dluh dětem - mladší dceři).
Jo a ještě jsem zapomněl akustická kytara, ale na to není čas, hraju tak 4x za rok při nějaké akci v hospodě.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#7

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Astronomie, litani na vetronich, modely letadel (pocitam hlavne do budoucna), hraju na cello (nejradsi mam komorni hudbu-smyccove kvarteto), ucim se lyzt po skalach (ale bojim se trochu vejsek). Jinak me i bavi prace. Pracuju v divizi aerodynamiky ve VZLÚ (CFD vypocty, modelovani v Catii, konstruovani,...).
Posloucham vaznou hudbu, jazz, ABBU, Queeny, Roxette, a podobny pohodovy veci. Hlavne ne zadny soucasny popovy ******
Nebudu sprostej
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 410
Registrován: 17. 03. 2005, 19:30
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Věk: 61

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#8

Příspěvek od Mates »

Létající, plující, jezdící modýlky (i jinak "hračička"), koukání na noční oblohu (na astronomii si netroufnu), malinko kolo a dříve motocykly (bavily by i dnes, ale už nestíhám).
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 797
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#9

Příspěvek od Miloš Žák »

Krome astrofotografie se pokousim i o fotografii klasickou a mam rad stare motocykly Jawa, ale na ty mi nezbyva cas a hlavne finance :(. Doma mi stoji 2 panelky s voziky, ktere uz by potrebovaly novy kabatek a jedna i GO na motoru. Preci jenom 98 tis. km je na Jawku docela dost. Uz v ni cinka jako ve zvonkohre ;D
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#10

Příspěvek od Eryn »

U mňa je to okrem astronómie jednoznačne akvaristika. Hlavne v minulosti som bola veľmi fascinovaná oceánmi a morským životom. Veď more a vesmír majú toho veľa spoločného, ticho, tajomnosť, neľahká prístupnosť pre človeka, plávanie je podobné bezváhovému stavu (aj keď ho obdivujem len z diaľky, plávať neviem)... Snívam o pekne veľkom biotopovom akvárku.
Neviem či sa kozmonautika ráta osobitne, keďže súvisí s vesmírom. Veľa astronómov ju však neobľubuje. A potom ešte amatérsky zbieram minerály (amatérsky = jéj! aký pekný kamienok! zoberiem si ho/kúpim si ho! ešte keby som tak vedela, čo je to za nerast!  :))

A ešte som skoro zabudla na zdobenie veľkonočných vajec - vždy pred Veľkou nocou ma chytí zdobiaca mánia. Všeobecne sa pokúšam vyrábať nejaké výrobky patriace do kategórie ľudovej kultúry. Okrem toho - nás z toho v škole známkujú.
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#11

Příspěvek od ladis »

Astro, informacni a telekomunikacni technologie, technologie obecne, hodne me bavi foceni, Mercedesy (srazy pratel Mercedes Benz Classic Cars), drive (a brzy znovu) posilka, drive diskoteky a holky , lyzovani, kvalitni filmy, hudba 70-90.let, rad mrknu na prednasky astrofyziky v archivu cesnetu ci prednasky a serial pana Grygara...

je toho dost, ale posledni dobou me zcela pohltila astronomie :-)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Maros
Příspěvky: 300
Registrován: 08. 01. 2005, 00:31

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#12

Příspěvek od Maros »

U mna je to okrem astronomie este rybarcenie a potom bojove sporty,motorky,dobra kniha.Zaujima ma tiez historia vseobecne...a samozrejme aj praca s pc:)
nicram1
Příspěvky: 18
Registrován: 13. 07. 2006, 22:53

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#13

Příspěvek od nicram1 »

U mňa je to taktiež okrem astronómie , všetko čo sa týka
PC. ::) A ešte všeličo okolo IRON MAIDEN.
Z pozdravom ďodep.
Bresser 127/1200,Newt.200/850,Cass.150/920,Ref.ED 80 PRO ATA&& Canon EOS 300 D,Canon 3000,Canon EOS 400 D&& EQ-5

NiCram - Comp
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#14

Příspěvek od Risben »

Trošičku astronomie ;D, filatelie (naše klasika), Egypt-egyptologie, historie jako taková, kdysi dávno dinosauři, zkameněliny (někde jich ještě několikset mám)............ sakra jak že se to vlastně dohromady jmenovalo, jó paleontologie ;D a spousta dalšího a pro lidstvo naprosto zbytečného :P, prostě jako každej normální cvok ;).
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1284
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 69

Koníček No.1, No.2, No.3 ....

#15

Příspěvek od kavka »

Vedle astronomie je to hlavně genealogie - práce na rodokmenu. Je to neuvěřitelně zajímavé pátrat po osudech předků. Mám v rodokmenu  371 osob (stále přibývají nové) z 11 generací.
Ze sportu plavání, dříve provozováno ve volné přírodě celoročně, teď v "pokročilém" věku od dubna do října. Trocha otužilosti se pak hodí i při zimním pozorování.
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Odpovědět