Jak jste na tom s astronomií doma?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Jak jste na tom s astronomií doma?

#1

Příspěvek od PaF »

Chtěl bych se přítomných pozorovatelů zeptat jak je jim jejich koníček tolerován doma? ::)

Moje přítelkyně má sice pro tohle bláznovství pochopení (čte mi dokonce i astrofórum ), ale koukat se mnou nechce :-/. Prej na tom "rozmazaným fleku" stejně nic nevidí :rotflmao:.

Tak je to u Vás??

díky za odpovědi :hi:
PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
johny

Jak jste na tom s astronomií doma?

#2

Příspěvek od johny »

je to obdobne, kupa teleskopu aj prislusenstva je tolerovana, ale ked ide o samotne sledovanie tak je zima aj ked je vonku +15 ;)
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Jak jste na tom s astronomií doma?

#3

Příspěvek od Myzer »

Ta ista skusenost. Moje prednasky, ze obliect sa treba aj v lete /uz len kvoli komarom/ tiez nikto nepocuva, ale po 20 min sa hned zisti, kto mal pravdu. :nono:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Jak jste na tom s astronomií doma?

#4

Příspěvek od PaF »

Jéé, tak to já se svým přítelem nikam čučet nechodím.
Na chajdě jsme se dívali na měsíc. Po pár minutách jsem byla vzteklá, protože se mrknu a hotovo, nevím, proč tam čučí hodinu ??? ::)
Na přechod Venuše jsem se dívala - asi 20 vteřin ;D

Ale jinak mě to jeho šílenství nevadí - pokud po mě nechce, abych čučela s ním.
Já si přečtu astrofórum, nebo si nechám o různých věcech popovídat, ale celou noc trávit pozorováním nebe, to by byla moje smrt :hanged: :rotflmao:

pa Katka PaF :hi:
PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Jak jste na tom s astronomií doma?

#5

Příspěvek od MMys »

No, až na pár zajímavých objektů to jsou u manželky rozmazané fleky, takže klasika :-).

Fotky se ale líbí. Pár jich visí i na zdi v rámečku. Když je nějaký zajímavý úkaz, ráda se podívá, přečte Astropis, když vyjde, ale aby se mnou jela na půl noci někam ven, to ne.

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
mamol
Příspěvky: 45
Registrován: 07. 01. 2003, 18:55

Jak jste na tom s astronomií doma?

#6

Příspěvek od mamol »

Žena a syn mě posměšně nazývají vědcem. Já je za to hecuju předčítáním úryvků z Astropisu. Občas se se mnou na něco mrknou ale spíš v zimním období, kdy je brzy večer tma ale zase nesmí příliš mrznout.
Uživatelský avatar
Hynek2
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 11. 2002, 15:06

Jak jste na tom s astronomií doma?

#7

Příspěvek od Hynek2 »

Tak vězte že jsou i lidé kterým je astronomie otloukána o hlavu jeko sobecký koníček, kterému se měl člověk věnovat za svobodna. Astronomické harampádí všude překáží a navíc je cítit olejem. Nákup filmu je vnímán jako mrhání rodinným rozpočtem. Toto je případ jednoho nejmenovaného astronoma.
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Jak jste na tom s astronomií doma?

#8

Příspěvek od peta »

stezovat si nemuzu, naopak a na jare 2006 jedeme oba do turecka - tak nejak posledni uplne zatmeni slunce pro evropana...

nebo zeby ji tam nehnala astronomie ale more? budu verit tomu prvnimu :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Jak jste na tom s astronomií doma?

#9

Příspěvek od PaF »

MMys: Já bych taky nejela s PaF na půl noci ven, mě je hned zima a nerada bych dopadla jako on.
Vyrazil ve 3h v noci na pozorování Venuše, vrátil se po deváté dopoledne a šel k doktorce s tím, že je ňákej nemocnej ;D ;D
No jo, blázen, ale já ho mám stejně moc ráda :bounce: :-*

pa Katka :hi:

PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Jak jste na tom s astronomií doma?

#10

Příspěvek od zdenek »

stejne jako Peta si ja stezovat nemohu. Ja zvolil taktiku, ze jsem astronomii "nakazil" ;D dcerku a tak mam spise opacny problem - jak ji dostat ve vsedni den kdyz je jasno vcas do postele. Manzelka se obcas taky rada mrkne na nejaky ten zajimavejsi objekt a kdyz se ji zrovna nechce tak mne necha.
Z.
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Jak jste na tom s astronomií doma?

#11

Příspěvek od peta »

zdenek napsal: Ja zvolil taktiku, ze jsem astronomii "nakazil"   ;D dcerku a tak mam spise opacny problem - jak ji dostat ve vsedni den kdyz je jasno vcas do postele.ja potomky jeste, mozna zaplat pambu, nemam ale jsem zvedavy jestli je to taky jednou chytne nebo ne... ja se od taty taky "nakazil", sice kosmonautikou ale nakonec to skoncilo u dalekohledu...
petr(zavinac)fajkos.com
Libor
Příspěvky: 405
Registrován: 19. 11. 2003, 16:02

Jak jste na tom s astronomií doma?

#12

Příspěvek od Libor »

Tak koukam, ze mam asi vyjimecnou zenu - podarilo se mi ji totiz pro astronomii ziskat a slo to celkem snadno, protoze ji to trochu zajimalo jeste nez jsme se poznali.
Takze spolu nejen pozorujeme, ale casto se mnou jezdi i fotografovat a dokonce uz take sama pointovala nekolik fotek (ale jenom teleobjektiv, na fotokomoru si zatim netroufa ;D ). Take rada zpracovava fotky na pocitaci a udelala i cast meho webu, ale posledni dobou na to nema cas, tak to nejak musim zatim patlat sam.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Jak jste na tom s astronomií doma?

#13

Příspěvek od MaG »

U nás doma je to od pomoci a nějakého toho pokoukání na zajímavý jev (kometa, meteory), až po naprostou ignoraci a nezájem. Jsem zvědav, co ode mě chytne malá. Ale řekl jsem si že pravděpodobně ji astronomie taky zajímat nebude, tak si nědělám naději a nebudu aspoň zklamán.

Stejně ale nechápu, jak to někoho nemůže zajímat. Podle mého je to velice ušlechtilá záležitost.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
VooDooMaster
Příspěvky: 231
Registrován: 05. 04. 2002, 17:32
Bydliště: Hradec Králové
Věk: 50

Jak jste na tom s astronomií doma?

#14

Příspěvek od VooDooMaster »

Tak ja jsem na tom celkem podobne jak myslim psal Hynek2 , od nedelni resp. pondelni noci, kdy jsem byl testovat EOSe s MMysem mame takovou tichou domacnost. Doufam, ze se to treba casem zlepsi (i kdyz zatim to nevypada). Nejhorsi jsou ty nocni vyjezdy za tmou , mozna kdybych mohl pozorovat doma (pred domem, na balkone) , tak by to nebyl az zas takovy problem.
Skywatcher EQ8-R Pro SynScan, Esprit 100ED, QHY268C ......
Uživatelský avatar
PaF
Příspěvky: 61
Registrován: 16. 03. 2004, 15:03

Jak jste na tom s astronomií doma?

#15

Příspěvek od PaF »

Hynku, to je mi líto, že si Tvoje žena myslí, že je pozorování hvězd sobecký koníček :'(

To já své drahé polovičce pomáhám opravit "stojánek" pod dalekohled ::) :D

pa katka :hi: :bounce:
PaF - kousek za Prahou
SW MAK 127 na montáži GSO s pohonem RA, Oberwerk 11x70
Odpovědět