Jak jste na tom s astronomií doma?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#61

Příspěvek od Rekmarik »

U nás to bereme s humorem a moje žena ví jak na to ...
Před pár dny jí říkám, že bych si rád koupil zase nějaký ten okulárek, a ona na to, že když si bude moct ona za stejné peníze koupit něco na sebe, tak proč ne ..hned jsem jí na to odpověděl: " blázníš ? víš ty vůbec kolik to stojí ??? " :lol:
Takže raději moc podrobnosti neřešit, ale já si nemůžu stěžovat, mám velkou podporu.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#62

Příspěvek od zuzi »

Kdyz jsem se po dlouhe dobe k astro vratil a opatrne oznamil zene kolik bude takove vraceni stat na zacatek a nakolik vychazi veci na foceni, tak mi rekla, ze porad lepsi nez ty penize topit v autech a pripadne psedou amaterskych zavodech. U tohodle se pry aspon nezabiju a ona z toho ma taky radost, je technicky zdatna a astro se ji libi.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4114
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#63

Příspěvek od biker.fm »

Artaban píše:Ale mojí tchýni, bych žádnému hvězdáři nepřál! To je Satan zlo :D
Satani jsou zde az zbytecne moc roku, nebylo by jim jinde lepe ? :-P
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
gunaroid
Příspěvky: 297
Registrován: 15. 08. 2010, 13:38

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#64

Příspěvek od gunaroid »

"tchýně Satan zlo" :lol: Tak to mě po dlouhý době něco pobavilo :D S přítelkyní jsme se astronomii začali věnovat napřed společně, dokonce jsme si spolu jeli koupit první dalekohled a strávili spolu pár prvních pozorovacích večerů. Spíš jí ale vyhovovala ta večerní romantika a bezcílné rejdění mléčnou dráhou, než nahánění Messierů. Pak tak nějak jezdit přestala, ale zájem o astronomii jí zůstal a trpělivost se mnou taky.
SW MAK 180/2700 na NEQ-5, SW ED80/600, FirstScope 76/300, Binokulár TS 20x80 UHC, Triedr BPC 8x30
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3423
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#65

Příspěvek od hamr »

My to máme rozdělené, žena blbne s agility (máme 2 border kolie), já blbnu s focením planet. Nijak si to nevyčítáme, to já se jedu občas podívat na závody, ona na oblohu ne :D...................kdysi jsem jí ukázal Venuši ve fázi a ona se divila, že je ten Měsíc v dalekohledu tak malý :D ................
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#66

Příspěvek od Cztwerec »

To je hezké oživení tématu :D Doma mě všichni podporují, všichni totiž ví, že jsem do toho magor už od mala. Planety táhnou a Měsíc jakbysmet. Několik mých obrázků visí už v různých pokojích celé mé rodiny a přátel. Jenže díky práci a dětem je pořád méně času. To je opravdu o trpělivosti a srdci. V současné době fotím jednou za 1/4 roku, což je bohužel fakt. Ale budu se stěhovat do baráku s terasou a tam chtě nechtě se bude muset uplatnit tolerance blízkých, protože to budu mít vytažené pořád a doufám, že se kadence mých pozorování razatně zvýší, ono totiž sebrat chuť vše skládat a dojíždět není úplně super. A astroforum leze na nervy všem okolo mě... Protože když jdu k počítači, je to buď kvůli hudbě, nebo kvůli astronomii. Prostě řeším jen "povrchní" věci a nic důležitého. 8-)
Lectorem iustus...
Ras Alhague
Příspěvky: 56
Registrován: 05. 10. 2016, 18:25
Bydliště: Praha
Věk: 33

Re: Jak jste na tom s astronomií doma?

#67

Příspěvek od Ras Alhague »

Cztwerec píše:Doma mě všichni podporují, všichni totiž ví, že jsem do toho magor už od mala.
To mám s lidmi ve svém okolí stejné :D Už se s tím všichni smířili a dobře vědí, že to se mnou jiné nebude. Dokonce se občas na nějakou tu planetu nebo Měsíc chtějí podívat také.
hamr píše:My to máme rozdělené, žena blbne s agility (máme 2 border kolie), já blbnu s focením planet. Nijak si to nevyčítáme, to já se jedu občas kdysi jsem jí ukázal Venuši ve fázi a ona se divila, že je ten Měsíc v dalekohledu tak malý :D ................
Tak to mám úplně stejnou zkušenost s několika lidma :D
Dobson 250/1250, triedr 10x50
Odpovědět