Filmy o astronomii

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nnexus
Příspěvky: 67
Registrován: 05. 09. 2006, 02:35

Filmy o astronomii

#1

Příspěvek od nnexus »

Znáte někdo filmy s touto tématikou? Podle mě jeden z hodně dobrých filmů (i když samotné astronomie se zas až tolik netýká) je Kontakt. Podle mě kvalitní film, který musí nadchnout snad každého astronoma a člověka, který se aspoň občas zamyslí nad tím, jestli jsme ve vesmíru sami.
Uživatelský avatar
Johny12
Příspěvky: 91
Registrován: 15. 10. 2005, 22:42
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#2

Příspěvek od Johny12 »

nicram1
Příspěvky: 18
Registrován: 13. 07. 2006, 22:53

Filmy o astronomii

#3

Příspěvek od nicram1 »

Mne sa napríklad páči film ARMAGEDON.
Videl som ho už veľakrát , ale vždy si ho po určitom
čase rád pozriem
Bresser 127/1200,Newt.200/850,Cass.150/920,Ref.ED 80 PRO ATA&& Canon EOS 300 D,Canon 3000,Canon EOS 400 D&& EQ-5

NiCram - Comp
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#4

Příspěvek od Eryn »

Mne zase film Armagedom spôsobí prudké stúpanie krvného tlaku. Je naozaj pozoruhodné, ako si režisér predstavuje asteroid (nesekol si ho náhodou s kométou?) a tiež je veľmi zaujímavé, ako si ten režisér predstavuje misiu raketoplánu.

Mňa práveže väčšina filmov s astronomickou tematikou zdvihne zo stoličky. Nie však Hviezdne vojny, alebo Star trek, to beriem ako rozprávku. Mňa štvú len tie filmy, ktoré "akože" znázorňujú situáciu, ktorá by sa naozaj mohla stať.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#5

Příspěvek od MaG »

Ve filmu Mise na Mars je sice řada blbostí, ale po dlouhé době jsem si jej opět rád skouknul.. Teď přemýšlím nad tím, zda si jej nepletu s filmem Rudá planeta ;)

Každopádně ve filmu Kontakt jako nejlepším se shoduji s prvním přispivatelem a nezapoměl bych dodat 2001: Vesmírná odyssea
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Lukas.m
Příspěvky: 150
Registrován: 18. 03. 2005, 20:38

Filmy o astronomii

#6

Příspěvek od Lukas.m »

Moje naj filmy s touto tematikou: Star Trek, Kontakt, Cervena planeta, Duchovia Marsu, Armagedon, Den nezavislosti, Drvivy dopad a este aj ine. Vzdy si ich rad pozriem aj ked som ich videl uz niekolkokrat. Asi to vyplyva z toho ze sci-fi filmy proste milujem ;D
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Filmy o astronomii

#7

Příspěvek od dusko »

no, taketo filmy nebudem komentovat, ale pokial ma niekto zaujem o Astronomicke filmy a neprieci sa mu warez, tak skuste www.mvgroup.org . su tam torrenty na vsetky mozne aj nemozne popularno-naucne filmy... aj s titulkami, obalmi a pod. treba sa zaregistrovat...
Uživatelský avatar
css94381672
Příspěvky: 260
Registrován: 08. 11. 2005, 19:03

Filmy o astronomii

#8

Příspěvek od css94381672 »

Eryn napsal: Mne zase film Armagedom spôsobí prudké stúpanie krvného tlaku....
Mňa práveže väčšina filmov s astronomickou tematikou zdvihne zo stoličky. Nie však Hviezdne vojny, alebo Star trek, to beriem ako rozprávku. Mňa štvú len tie filmy, ktoré "akože" znázorňujú situáciu, ktorá by sa naozaj mohla stať.mně obvykle začne vřít krev už při ukázkách a reklamách a když si to pak někdo pustí, tak muka muka, mozek puká a já se stahuji někam do koutka a snažím se přežít...

Star Trek či Hvězdné války aj. jsou však ok :)
Uživatelský avatar
Selene
Příspěvky: 58
Registrován: 21. 11. 2004, 03:49

Filmy o astronomii

#9

Příspěvek od Selene »

Tak najviac sa mi asi páčil film Kontakt... Aj keď je to tak trochu sci fi, myslím, že ten film má aj nejakú tú vnútornú myšlienku :-)
A okrem toho je podľa mňa dobrý aj Armagedon (aj keď je tam kopa blbostí), Misia na Mars a Deň Nezávislosti (tam hlavne tie vtipné hlášky).
Najviac sa mi ale vo všetkých tých amerických "astronomických" filmoch páčia tie nezmysly--napríklad strašne hlučné výbuchy rakiet vo vákuu, zastavenie vesmírnej lode len tak z ničoho nič bez ohľadu na zotrvačnosť... ;)
"Verejnosť často nechápe, čo za podujatie je veda. Mne to pripomína, akoby sme kráčali v Kolumbových šľapajách" Tod Lauer&&
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Filmy o astronomii

#10

Příspěvek od VK »

Já jsem těch filmů naštěstí moc neviděl. Proto jsem ani neviděl mnoho chyb a nepřesností. Film 2001: Vesmírná Odyssea jsem ale viděl - a ten se mi líbil. Dokonce natolik, že jsem si potom vypůjčil tu knihu. To už bylo ale v roce 1997, na jaře, na to si vzpomínám.

Mnohem víc, než filmy na mě ale zapůsobila kniha Julese Verna Na kometě, vydání z r. 1953. Prostě jsem si všechno (jen) představoval, a to stačilo a fungovalo velmi dobře. Pozdější vydání ze 70. let je už trochu jiné, protože to překládal někdo jiný. A to (kupodivu) hraje roli. Kniha Na kometě byla také zfilmována, což se málo ví, zfilmoval ji Karel Zeman a poněkud si upravil děj. Kniha se mi ale v tomto případě líbila daleko víc.

V. K.
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Filmy o astronomii

#11

Příspěvek od VK »

Film Rudá planeta jsem vlastně viděl také - ale jen zčásti. Na film Rudá planeta byla napsána recenze (Jan Mocek, http://www.astroklubpce.com/clanky/rece ... laneta.htm )

V. K.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#12

Příspěvek od MaG »

VK napsal: Film Rudá planeta jsem vlastně viděl také - ale jen zčásti. Na film Rudá planeta byla napsána recenze (Jan Mocek, http://www.astroklubpce.com/clanky/rece ... laneta.htm )

V. K.
Ach ano, takže to co dávali tuhle na Nově a na co jsem se tedy po dlouhé době s oblibou podíval byla Rudá planeta.. Škoda některých nesmyslů, mělo to jinak i něco do sebe :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ski
Příspěvky: 293
Registrován: 02. 06. 2005, 23:15

Filmy o astronomii

#13

Příspěvek od ski »

Sakra skoro jako dejavu, snad jsem se včera díval tady v diskuzi na něco podobného, samozřejmě jsem chtěl taky něco napsat, ale všiml jsem si, že tam ale byl datum z roku 2004, tak jsem jen četl příspěvky. Co jsem tedy nenapsal : Viděl jsem ukázky zřejmě filmu Mise na Mars - astronaut tam vstupoval do hlavy "Tváře na Marsu" a byly tam krásné vizuelní animace - podobné těm, co jsem viděl ve filmu Ztraceni ve vesmíru. Musím říct, že ve mě zanechal film silný zážitek - něco podobného jsem zažil s filmem Oheň v oblacích. Proč o tom píši. Ten film o Marsu, jehož část jsem zhlédl v neděli v nově otevřeném Carrefouru na Smíchově /nyní Tesco/, šel nějak krátce před tím než šli děti do školy /ale teď to ňák nevychází tak nevím kdy přesně/, ale měl jsem dost divný pocit jako když se bude něco dít. Vím že to ale bylo dva dny co se skutečně stalo něco vyjímečného /a teď je to pět let.../
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#14

Příspěvek od Eryn »

VK napsal: Film Rudá planeta jsem vlastně viděl také - ale jen zčásti. Na film Rudá planeta byla napsána recenze (Jan Mocek, http://www.astroklubpce.com/clanky/rece ... laneta.htm )

V. K.
Tá recenzia bola dobrá. Niekedy dávno som aj ja chcela napísať niečo také o Armagedone, ale potom som na to zabudla. A teraz by som si to už musela znova pozrieť, pretože som na veľa vecí zabudla, ale neviem, či by som to zvládla bez ujmy na zdraví. Keď si už mám pozrieť nejaký film o veľkom telese rútiacom sa k Zemi, dávam prenosť Drvivému dopadu. Ten mi pripadá trochu viac realistickejší.

Najviac sa mi z filmov s astronomickou tematikou páčia tie, ktoré reálne zachytávajú výskum vesmíru. Ide hlavne o filmy Zo Zeme na Mesiac a Apollo 13. Sú síce trochu predramatizované, ale inak verné.
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#15

Příspěvek od BiF »

Má nej:
1. sága o vetřelcích (Vetřelec, Vetřelci, Vetřelec 3, Vetřelec vzkříšení)
2. Kontakt
3. 2001: Vesmírná odyssea

Nevím proč, ale ty čtyři filmy o vetřelcích jsem viděl tolikrát že bych snad ani neodhadl, kolikrát to bylo, ale vždy se na ně zase rád podívám ...
Fra
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Odpovědět