Jak jste začali s astronomií?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Marlosk
Příspěvky: 21
Registrován: 08. 03. 2004, 19:04

Jak jste začali s astronomií?

#1

Příspěvek od Marlosk »

Zajímalo by mě, kde se berou všichni naši příznivci. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Jak jste začali s astronomií?

#2

Příspěvek od MP »

nemohu hlasovat - ja se totiz o astronomii nezajimam.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Jak jste začali s astronomií?

#3

Příspěvek od T.o.m »

Už jako malý kluk jsem zíral po obloze a ptal se staršího bráchy a nevěřil mu, že se Země zformovala z mlhoviny (tehdy jsem si pod tím představoval mlhu :rotflmao:
Uživatelský avatar
Keneth
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 05. 2003, 18:19

Jak jste začali s astronomií?

#4

Příspěvek od Keneth »

Mno, tak něco málo jsem se dozvěděl na základní škole, koukal jsem do velikých knih a začal jsem se seznamovat s čímsi úchvatným.
Dalším rozvojem byla pak současná doba asi tak před rokem. Zjistil jsem, že kamarád se také zajímá tímto směrem.
Není nic lepšího, než pozorovat v menší skupině nebo ve dvojici. Člověk může porovnávat a zábavy není nikdy dost :-)

Keneth :hi:
Fotorádce - http://www.fotoradce.cz - Váš poradce v oblasti digitální fotografie&&Lukas Adamec, Your photo-digital adviser&&
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Jak jste začali s astronomií?

#5

Příspěvek od Janek »

Tak to jedna z mála věcí, které si ještě pamatuji :D

Tou knížkou byly Pohledy do nebe od Huberta Slouky. Dodnes jí tu a tam prolistuji a klaním se tomu daru napsat knížku tak poutavě. Pro ty mladší - jde o cca 60 let starý tisk z doby, kdy Mt.Palomar byl právě počaté dítě.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
cyberys
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 05. 2004, 04:50

Jak jste začali s astronomií?

#6

Příspěvek od cyberys »

???Pamatuju se, byl jsem hodně malej kluk a ten pocit, ten ... se nezapomíná.
Naopak by mě zajímalo, jak si oblohy plné hvězd může někdo nevšímat, necítit tu obrovskou vzdálenost, která opravdu nekončí tím oranžovým oparem z pouličních lamp. :bomb: :banghead: :uch:
Luky

Jak jste začali s astronomií?

#7

Příspěvek od Luky »

Ja jsem se k astronomii dostal opravdu pres navstevu hvezdarny se tridou. Zacalo to nevinnym prohlizenim detskych encyklopedii a koncim jako beznadejny pripad astronomickeho nadsence :).
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Jak jste začali s astronomií?

#8

Příspěvek od alda »

No vlastne ani nevim, jenom si pamatuju, ze jsem jako prcek chodil do krouzku na hvezdarnu a tam, pak prisel bakelitovy skladaci dalekohled pro decka a ted nejak po 30-citce jsem nasel cas a pomalu se snazim k tomu vratit.
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Jak jste začali s astronomií?

#9

Příspěvek od Eryn »

Ja som s tým začala už v škôlke. Chcela som veľmi vedieť, čo je to čierna diera a ako to, že môže pohlcovať svetlo. Rodičia mi na to nevedeli odpovedať a tak keď som sa naučila čítať, kúpili mi detskú astronomickú knižku. Síce som sa stále presne nedozvedela, čo je to čierna diera, ale dozvedela som sa tam mnoho iných vecí. To ma zaujalo a tak som sa dostala k astronómii.

Už som o čiernych dierach prečítala niekoľko kníh, ale stále neviem, čo tá čierna diera presne je :).
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Jak jste začali s astronomií?

#10

Příspěvek od michal.b »

Ja jsem k 7mym narozeninam dostal od tety knizni podobu oblibeneho serialu Okna vesmiru dokoran. O prazdninach u babicky jsem si pak vypujcil triedr po dedovi a vyrazil jsem v noci ven. Vzhledem k tomu, ze to bylo v byvalem (cerstve zrusenem) pohranicnim pasmu se zanedbatelnym svetelnym znecistenim, pohled na nocni oblohu byl opravdu hluboky zazitek. No a od te doby se to se mnou tahne 8)
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Jak jste začali s astronomií?

#11

Příspěvek od MIZ »

Eryn napsal: ...
Už som o čiernych dierach prečítala niekoľko kníh, ale stále neviem, čo tá čierna diera presne je :). Třeba jde jen o správné položení otázky... ;)
Není to tu v nějakém tématu rozebráno?
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Jak jste začali s astronomií?

#12

Příspěvek od PPos »

Moja mama vyhrala na akademii knihu "Svet chemie, fyziky, astronomie". Tam bolo nieco malo o hviezdach pisane a potom som sa zaujimal o dalsie knihy s podobnou tematikou v kniznici. Dalej nasledovala navsteva v 1985 hvezdarni v Hlohovci a potom to uz islo ako po masle. Dostal som trieder a zacaly prve pozorovania.
Uživatelský avatar
alex.sky
Příspěvky: 504
Registrován: 18. 12. 2010, 17:36
Bydliště: Příbor, CZ

Jak jste začali s astronomií?

#13

Příspěvek od alex.sky »

Pri prekladaní zberu papiera na ZDŠ som našiel vedecké časopisy, z ktorých som si odkladal astro-tematické články...
Od detstva ma fascinovala obloha - pochádzam z konca dediny, kde je samostatná 200m-ová ulica väčšinou bez osvetlenia.
Vážnejšie som do toho investoval až vo veku po "ustálení rodiny".
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://www.gymnz.sk/ameleg
Uživatelský avatar
Roman Manak
Příspěvky: 15
Registrován: 28. 11. 2004, 05:47

Jak jste začali s astronomií?

#14

Příspěvek od Roman Manak »

Mě k astronomii přivedla kometa C/1996 B2 (Hyakutake) o které jsem slyšel v televizi. Hned jsem utíkal ven podívat se na tu krásku a taky jsem ji spatřil O pár dnů později jsem si už z knihovny přitáhl knížku o astronomii, kde jsem se dozvěděl, že ta "moje kometa" byla vlastně Capella. Ale skutečnou kometku Hyakutake jsem nakonec taky ještě stihnul!
http://halo.kvalitne.cz&&http://top.astronomie.cz
Uživatelský avatar
Sírius
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2014, 16:21

Jak jste začali s astronomií?

#15

Příspěvek od Sírius »

Ja som sa k astronomii dostal vdaka kruzku na skole ktory vznikol prave vtedy ked som sa do neho ja dostal
Odpovědět