VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2743
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

#1

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Všem účastníkům našeho astrofóra přeji pohodové prožití vánočních svátků.
DSCF3541 - u2-20.JPG
DSCF3541 - u2-20.JPG (616.26 KiB) Zobrazeno 2858 x
Uživatelský avatar
Honza OV
Příspěvky: 482
Registrován: 31. 07. 2008, 05:09
Bydliště: klimkovice
Věk: 47

Re: VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

#2

Příspěvek od Honza OV »

Děkujeme pane.Taky všem přeji krásné vánoce....Honza
Triplet TS 115/800 a triedry různých značek a velikostí
Uživatelský avatar
amil
Příspěvky: 634
Registrován: 25. 10. 2010, 22:37
Bydliště: Bohouňovice I č.44
Věk: 85
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

#3

Příspěvek od amil »

Přeji všem PF 2019 a sem tam více jasno a mnoho povedených fotek...
Přílohy
PA070047 (1)zm (1).jpg
PA070047 (1)zm (1).jpg (255.87 KiB) Zobrazeno 2827 x
Naposledy upravil(a) amil dne 24. 12. 2018, 07:37, celkem upraveno 1 x.
Dobson300/F6 Drbohlav,Newton fotokom. 135/F4,2 Drbohlav,N200/800 Drbohlav, dělostřel. binar 10x80 Meopta r.1956,Canon350Da,450Da Mmys,ASI 120 MM mini,point.60/240.
,NEQ6 Pro ,TV guid. MMys,
http://www.fotovesmirmilosevic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Jožin110
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 08. 2012, 19:49
Bydliště: Beroun
Věk: 68

Re: VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

#4

Příspěvek od Jožin110 »

Také se připojím k přání hezkých, klidných a pohodových svátků. K přání ještě poděkování všem kteří zde trpělivě vysvětlují a předávají zkušenosti
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8299
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

#5

Příspěvek od Cztwerec »

Tenhle rok byl pro mě určitě zlomovým. Skoro jsem na focení zanevřel, zdravotní problémy mě připravily o pěkný kus sezóny Jupitera, pracovní vytížení také, ale nakonec zlepšení a ještě větší odhodlání spojeného se stěhováním a obměnou stávající techniky spolu, nebojím se říct s přáteli tohoto fóra.

Potkal jsem spousty nových lidí, dostal spoustu nových informací a doufám, že jsem i já někomu něco dal.

Děkuji všem, kteří se na tom mém roce astronomie podíleli. Zjistil jsem, že je to opravdu neuvěřitelný zájem, který je spíše stylem života, než jen koníčkem.

Určitý druh nostalgie ve mě pořád hlodá, když si uvědomím jak jsem tady před lety začínal diskutovat a jak se ta doba změnila. Příští rok přeji všem, hodně zdraví a jasných nocí!

Martin
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2743
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

#6

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Tak tu máme Silvestra a ten by měl být veselý.. :) Ne vždy tomu tak je, protože chtě nechtě nám konec roku tak trochu vnucuje i nějaké to bilancování, u kterého si vzpomene i na věci vážnější... Ale s odstupem času se i na některé ty méně povedené životní situace dokážeme podívat s nadhledem a dokonce někdy už i s úsměvem.
Vzpomněl jsem si na jednu starší reklamu, která by dnes už určitě sítem cenzury neprošla ( viz. pak poslední odkaz )... Ta reklama využívá fyzikální jev, se kterým se denně setkáváme - je to přitažlivost. My hvězdáři především si uvědomujeme, že podstatu některých jevů tak úplně neznáme, byť se s jejími projevy neustále setkáváme. No, a mezi ně patří i gravitace. Prostě tady je a nikdo o tom nemůže pochybovat. Učíme se o tom ve škole od stále ranějšího věku a ohledně tohoto jsem si z mých dětských let vzpomněl na jednoho velice prozíravého žáčka, který v 11 letech, ještě skoro nic netuše, co ho v brzké budoucnosti čeká, napsal v písemné práci z přírodopise jednu hluboce pravdivou větu - " lidstvo se drží na zemi díky přitažlivosti ženské.. :D ". A jak to tedy je s tou přitažlivostí všeho druhu, se už konečně můžete podívat ve videu níže :




... a pokud by mne chtěl někdo nařknout, že obsah výše uvedeného videa je genderově nevyvážený, či dokonce sexistický ( ...a bůh ví co jesště.. :o :lol: ), tak ať dotyčný shlédne další video, aneb - "přitažlivost podruhé.. :lol: " :




Do roku 2019 Vám všem přeji všechno nejhorší, aby se Vám vyhýbalo... Mezi velmi nepříjemné kalamity, které nás mohou potkat, patří i srážky s blbcem. Abych jich bylo co nejméně a aby se nestávalo dokonce i to, že za toho blbce jsme i my, Vám přeji zdravý rozum a bystrý úsudek, výbornou intuici, ego stále pod kontrolou a především dostatek pokory.. Jo, a ještě dostatek odvahy k tomu, abychom si ten život nenechali kazit od těch, kteří se nám, coby mocipáni tohoto světa, ho snaží všemožně "vylepšovat"...

https://www.youtube.com/watch?v=CgUGM6BD1o8


Také Vám všem v tom příštím roce přeji splnění všech přání a ještě něco hezkého od Vesmíru navíc..
Odpovědět