Mimozemské civilizace

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
cubik.m

Mimozemské civilizace

#121

Příspěvek od cubik.m »

Přesně takovou reakci jsem čekal, jen jsem se chtěl přesvědčit.
Díky.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Mimozemské civilizace

#122

Příspěvek od FunTomas »

Bez ohľadu na to, či sú príspevky niekoho do danej témy vhodné alebo nie, či s nimi súhlasíte alebo nie, urážky a zosmiešňovanie to neriešia. Pozrite si viacerí prosím svoje príspevky v tejto ankete a zamyslite sa akoby ste reagovali, ak by Vám takto niekto písal. Ak nechcete ďalšie "flamesy" prestaňte reagovať na príspevky, ktoré podľa Vás nemajú na fóre čo robiť. Veď je to tak jednoduché. Alebo sa mýlim??
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Nuny
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 03. 2010, 10:38

Mimozemské civilizace

#123

Příspěvek od Nuny »

Vesmír je dost velký a pokud jsme jediná civilizace ve vesmíru,tak je to asi plýtvání místem ne??
Uživatelský avatar
Keramx
Příspěvky: 125
Registrován: 12. 04. 2005, 13:37

Mimozemské civilizace

#124

Příspěvek od Keramx »

Určitě je vesmír plný života. Ještě na základní škole jsme se učili, že zvířata nemyslí a nevnímají pocity a podobné nesmysly a že naše jedinečnost spočívá právě ve schopnosti tyto kvality vnímat. Žádná pokora, ne...?
Pak třeba zjistím, že lidem je geneticky bližším příbuzným třeba lípa než chobotnice. Takže nejde už o to, jak se to projevuje navenek... Lípa stojí a zdánlivě nic nedělá (jako většina vesmíru kolem), dokud jí nepozorujeme delší dobu a nezjistíme, že roste, stárne a umírá. Asi zjistíme, stejně jako u příbuzných savců, že má i pocity, touhy a kdoví co ještě?
Chobotnice sice vyvíjí velmi podobné aktivity jako my, ale je to velmi odlišná forma života. Takže: Co to vlastně život je?
Hodně velkou roli hraje čas. Celý vesmír se mění a přetváří. V časových intervalech, které náš žívotní příběh činí bezvýznamnou epizodou. Tipoval bych, že většinu projevů okolního života nedokážeme postřehnout právě z důvodu času. Okolní život plyne mnohem pomaleji, než my žijeme a tak je nevidíme.
To bych tak odhadoval...
Jestli je projevem života pohyb, tak ve vesmíru není nic, co by nežilo... ;)
KoMar
Příspěvky: 603
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Mimozemské civilizace

#125

Příspěvek od KoMar »

Meteorit z Marsu nese stopy života:

http://www.rozhlas.cz/leonardo/veda/_zprava/255618
Uživatelský avatar
Krupp
Příspěvky: 144
Registrován: 31. 05. 2006, 02:28

Mimozemské civilizace

#126

Příspěvek od Krupp »

Zivot nekde jinde musi existovat.

J.Grygar: Vesmirna zastaveni: "Kdybyste dali opici nekonecny pocet pokusu tukat do psaciho stroje po nekonecne dlouhou dobu, jednou napise cele Shakespearovy sonety. Je otazkou casu, kolik ji to zabere casu". Pardon, pokud nejsem doslovny, aspon takhle znela myslenka.

A vesmir je nekonecny - tzn. nekde jinde, jedno, jak daleko to muselo vyjit. Jeden vysledek jsme my a ostatni budou taky nekde. Je jen otazkou kde a jak daleko. Vlastne by jich melo byt taky nekonecne ??? mnoho?
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Mimozemské civilizace

#127

Příspěvek od Eryn »

Ak platí teória Veľkého tresku, potom vesmír nie je nekonečný ani v čase, ani v priestore. Takže život vo vesmíre môže byť, ale nemusí.
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 840
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Mimozemské civilizace

#128

Příspěvek od astropintr »

Já si myslím mám v tomto jasno.
Podle mě život jinde určitě existuje. Je otázkou, zda kromě nás existuje inteligentní život. Tedy život, který dokáže komunikovat pomocí elektromagnetických vln. Ten mi jedině jsme schopni současnou technikou zachytit.
Možná že někde daleko může být i pokročilejší civilizace, ale pokud komunikuje jinou technologií, ne pomocí elektromagnetických vln, tak nemáme šanci ji zachytit. To samé možná mají i ostatní civilizace.
Já osobně věřím, že někde inteligentní život bude, ale těch světů bude opravdu velmi, ale velmi málo.
Kdo ví? Nejdůležitější bude spíše přijít s definicí, co rozumíme životem? Jak definovat život?
Pak teprve budeme mít šanci něco velkého objevit.
;)
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Mimozemské civilizace

#129

Příspěvek od Medved »

Vesmír je život.
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Mimozemské civilizace

#130

Příspěvek od Libcz »

Medved napsal: Vesmír je život.Krátké ale výstižné. Je to asi jako kdyby se bakterie v zažívacím traktu člověka hádaly, jestli existuje i jiný inteligentní život mimo střeva
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Mimozemské civilizace

#131

Příspěvek od VK »

To je hezké přirovnání.

V. K.
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 840
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

Mimozemské civilizace

#132

Příspěvek od astropintr »

"Vesmír je život" hezké,.....
Je však těžké si uvědomit, že ve vesmíru je život jen kvůli příznivým konstantám vesmíru - tedy určitě existují vesmíry, kde život není.....

Být člověkem znamená nejasně cítit, že v každém je něco ze všech a ve všech něco z každého....
Poul Valéry
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
pacal
Příspěvky: 98
Registrován: 27. 05. 2006, 16:17

Mimozemské civilizace

#133

Příspěvek od pacal »





pozostatky po UFOnautoch , alebo zlate privesky Atlantanov tak podobne sucastnym raketoplanom, dokonca presne modely podla tychto vzorov su bez problemu schopne letu...
Uživatelský avatar
Enik
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 09. 2006, 18:03

Mimozemské civilizace

#134

Příspěvek od Enik »

Ani já si nemyslím, že množství mimozemských civilizací ve vesmíru, má nějakou souvislost s optimismem či pesimismem kohokoliv z nás. Pokud někde ve vesmíru život opravdu existuje, pak zcela jistě existuje nezávisle na nás, takže naše úvahy o něm jej nemohou ovlivnit. Je to opravdu věc filozofická!!! Stačí jen připustit tezi, že život na Zemi nevzniknul proto, že je to modrá planeta, ale že je modrá protože se na ni rozvinul život. Je čím dál tím pravděpodobnější myšlenka, že život nevzniknuů na Zemi, ale že se sem dostal z vesmíru. Pak je docela snadné uvěřit tomu, že kolébkou života není naše Země. Stejně snadné je pak uvěřit tomu, že se život mohl uchytit i kdekoliv jinde ve vesmíru, jenže za jiných podmínek a v jiné formě. Inteligence je v tomto případě věc relativní. Při pohledu na noční oblohu mě děsí myšlenka, že bychom v tom obrovském prostoru mohli být sami. To je absurdní!!!
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Mimozemské civilizace

#135

Příspěvek od Eryn »

Enik napsal: Ani já si nemyslím, že množství mimozemských civilizací ve vesmíru, má nějakou souvislost s optimismem či pesimismem kohokoliv z nás. Pokud někde ve vesmíru život opravdu existuje, pak zcela jistě existuje nezávisle na nás, takže naše úvahy o něm jej nemohou ovlivnit. Je to opravdu věc filozofická!!! Stačí jen připustit tezi, že život na Zemi nevzniknul proto, že je to modrá planeta, ale že je modrá protože se na ni rozvinul život. Je čím dál tím pravděpodobnější myšlenka, že život nevzniknuů na Zemi, ale že se sem dostal z vesmíru. Pak je docela snadné uvěřit tomu, že kolébkou života není naše Země. Stejně snadné je pak uvěřit tomu, že se život mohl uchytit i kdekoliv jinde ve vesmíru, jenže za jiných podmínek a v jiné formě. Inteligence je v tomto případě věc relativní. Při pohledu na noční oblohu mě děsí myšlenka, že bychom v tom obrovském prostoru mohli být sami. To je absurdní!!!  
Keď sa ja pozriem na nočnú oblohu, vôbec sa mi nerobí problém myšlienka, že sme možno vo vesmíre sami. Stačí sa len pozrieť na hviezdy, pomyslieť si na ich obrovskú horúčavu a smrtiace žiarenie, na tú práznotu a chlad medzi nimi, predstaviť si tie divoké sústavy extrasolárnych planét, ktoré ich obiehajú...a mám veľký problém predstaviť si, že život je ešte vôbec niekde vo vesmíre, nie to ešte v Galaxii. Náš pokojný kútik vo vesmíre zvaný Zem je zázrak. Iste, väčšina ľudí má problém predstaviť si, že v nikde inde v celej veľkej Galaxii život nie je. Prečo? Pretože na Zemi je život všade! Kdekoľvek, od rovníka až po póly je to tu prepchaté životom. Ale len preto, že si niečo nevieme predstaviť, neznamená to, že to neexistuje. Ja si napríklad neviem predstaviť štvrtý priestorový rozmer. Je to teda dôkaz toho, že neexistuje? Určite nie. Keď bude človek posudzovať vesmír len z vlastných skúseností, ďaleko sa nedostane. Ja som raz napríklad mala prednášku v triede na tému vesmír a dostala som sa až k veľkému tresku. Spolužiaci mi hneď položili laickú otázku: "Čo bolo pred Veľkým treskom?"
"Nič, pretože neexistoval čas."
"Veď to sa nedá predstaviť!"
A skrátka tomu odmietli veriť. Máme aj my odmietnuť veriť, že sme vo vesmíre sami len preto, že sa to nedá predstaviť? Potom môžeme odmietnuť aj Veľký tresk...existenciu metagalaxie...existenciu Galaxie...pretože to všetko je nad ľudskú predstavivosť.
Odpovědět