Hvězdárny - kde jsou ?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Hvězdárny - kde jsou ?

#16

Příspěvek od MilAN »

90% majitelů soukromých hvězdáren podle mě nebude psát Jirkovi o vysvětlení, jak to myslel, protože v tom dopisu to je tak jednoznačně, že nás tam nechce, že to nechá prostě být. Je to ale samozřejmě každého věc.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Hvězdárny - kde jsou ?

#17

Příspěvek od VK »

V tom případě pan Ruprecht patří do těch zbývajících 10%. No, ale nějaké vysvětlení jsme dostali a vypadá to, že Stradouň (http://www.astroklubpce.com/stradoun/stradoun-c.htm) nakonec v seznamu bude. ;)

Nevím, jestli je to tím horkem, ale začínám mít pocit, že v České republice je s hvězdárnami "přeseznamováno" a ani jeden seznam nevystihuje realitu příliš věrně.

V. K.
Uživatelský avatar
Kunzov
Příspěvky: 202
Registrován: 25. 07. 2003, 18:19
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Hvězdárny - kde jsou ?

#18

Příspěvek od Kunzov »

Dnes jsem videl z vlaku cestou do Olomouce v obci Majetin krasnou novou stribrnou kopuli, nevysoko nad zemi, jakoby v nejake zahrade. Je mozne ze to byla nejaka soukroma pozorovatelna. Nema nekdo nejake info? Az bude cas vypravim se tam.
Pozoruju z Oderských vrchů. N 200/1000, R 70/700, CEL 12x70.
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Hvězdárny - kde jsou ?

#19

Příspěvek od Medved »

Že by?

http://www.mapy.cz/?mapType=ophoto&zoom ... izIds=none

Kdyby bylo jaro ještě trochu dále, tak tam odpoledne sjedu kolmo, ale to až tak za čtrnáct dní, až se ještě trochu oteplí :).

Snad už konečně.
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
Kunzov
Příspěvky: 202
Registrován: 25. 07. 2003, 18:19
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Hvězdárny - kde jsou ?

#20

Příspěvek od Kunzov »

Medved napsal: Že by?

http://www.mapy.cz/?mapType=ophoto&zoom ... apParams=1

Kdyby bylo jaro ještě trochu dále, tak tam odpoledne sjedu kolmo, ale to až tak za čtrnáct dní, až se ještě trochu oteplí :).
bohuzel odkaz nefunguje, dej vedet jestli neco vypatras ;)
jeste si vybauju ze podezdivka kopule mela modrou barvu, treba ti to pomuze v hledani
Pozoruju z Oderských vrchů. N 200/1000, R 70/700, CEL 12x70.
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Hvězdárny - kde jsou ?

#21

Příspěvek od Medved »

Snad už je to lepší.
Stále to sice háže chybu, ale po jejím odkliknutí je to to, co myslím.
Díky za upozornění, v pátek nějak nebyl čas to řádně prozkoušet. Omlouvám se.
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
Kunzov
Příspěvky: 202
Registrován: 25. 07. 2003, 18:19
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Hvězdárny - kde jsou ?

#22

Příspěvek od Kunzov »

Upřesňuji lokalitu - nejedná se o Majetín, ale o Grygov. Ten objekt na mapě to urcite tim padem neni.
Pozoruju z Oderských vrchů. N 200/1000, R 70/700, CEL 12x70.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Hvězdárny - kde jsou ?

#23

Příspěvek od Habl »

SKYMASTER napsal: Je kazdeho vec, zda se chce zaregistrovat ci ne. Jirka to primou odpovedi vysvetlil a ted uz bych asi nepokracoval v techto diskuzich.

Bud chci byt na seznamu s tim, ze mi nekdo zavola, ze ma zajem se mrknout a nebo ne.

Chapu lidi, kteri jsou uplne uzavreni, castecne uzavreni i ti co jsou otevreni. Pokud je to soukroma aktivita je to podle mne kazdeho vec.
Moje hvězdárnička je konkrétně na odlehlém místě a již se mne zde objevilo i pár bezdomovců, Takže přílišné informace i škodí. Takže proto jsem zrušil i webové stránky.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
3J

Hvězdárny - kde jsou ?

#24

Příspěvek od 3J »

Habl napsal:

Moje hvězdárnička je konkrétně na odlehlém místě a již se mne zde objevilo i pár bezdomovců, Takže přílišné informace i škodí. Takže proto jsem zrušil i webové stránky.

HablAno, někdy je nejlepší zabezpečení jednoduše utajení. Ale je to účinější v případě statistického úřadu než bezdomovců ti asi přístup na internet nemají a spíš než optiku hledají láhev rumu nebo konzervu. Na ně platí ostrej pes.
Kamarád měl od Welmena ? ( či jak se ta firma jmenuje) elektrického psa . Při akustickém vzruchu to začalo z reproduktoru štěkat jako pes ( měl to v bytě za dveřma). V tvém případě by byli vhodnější 4 čidla pohybu po obvodě domečku. A kdo pak půjde zkusit jestli tam není fakt zavřenej vlčák nebo pitbul ?
Uživatelský avatar
janek950
Příspěvky: 709
Registrován: 30. 12. 2005, 15:38

Hvězdárny - kde jsou ?

#25

Příspěvek od janek950 »

Zdar,

SEZNAM se postupně rozrůstá - interně jsem překročil 150 objektů, na webu jich je teď těsně pod 150. Dá se říci, že všechny objekty, zmíněné na mých stránkach, se dají najít s větší či menší námahou pouze podle toho, co se o nich kdy kde veřejně napsalo nebo se objevily fotky - a snažím se toho držet. Pokud se použijí informace z veřejných zdrojů, není totiž v principu nutné žádat někoho o souhlas.

mn
janek950, Newton 203/810, ASI174MM, QHY5L-II-M, Watec 120N
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Hvězdárny - kde jsou ?

#26

Příspěvek od ceres »

janek950 napsal: Zdar,

SEZNAM se postupně rozrůstá - interně jsem překročil 150 objektů, na webu jich je teď těsně pod 150. Dá se říci, že všechny objekty, zmíněné na mých stránkach, se dají najít s větší či menší námahou pouze podle toho, co se o nich kdy kde veřejně napsalo nebo se objevily fotky - a snažím se toho držet. Pokud se použijí informace z veřejných zdrojů, není totiž v principu nutné žádat někoho o souhlas.

mn
Super zoznam, klobuk dole!
Mozno by bolo ale predsa len vhodne uvadzat aj mapy GE, i ked niekde nie su fotograficke podklady dostatocne presne, co sa ale casom istotne zlepsi. V on-line verzii by potom bolo mozne urobit jednu interaktivnu mapu so vsetkymi subjektami, ktore si zhromazdil, exportovatelnu ako vrstvu do dalsich aplikacii (napriklad pre vypocet planetkovych ci dotycnicovych zakrytov)...
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
janek950
Příspěvky: 709
Registrován: 30. 12. 2005, 15:38

Hvězdárny - kde jsou ?

#27

Příspěvek od janek950 »

ceres napsal: Mozno by bolo ale predsa len vhodne uvadzat aj mapy GE, i ked niekde nie su fotograficke podklady dostatocne presne, co sa ale casom istotne zlepsi.Ano, nějakou formu propojení s GE nebo GMaps bych tam rád přidal. Mě samotnému k tomu chybí jakási přehledná, souhrnná varianta s rozlišením typů. Kromě toho mi před časem zase změnili formáty referencování map na Geoportálu, takže teď nefungují prokliky na topograficke/armádní mapy a ještě jsem to neměl čas spravit.
mn
janek950, Newton 203/810, ASI174MM, QHY5L-II-M, Watec 120N
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Hvězdárny - kde jsou ?

#28

Příspěvek od hamr »

Pro Janek 950,
dobrý ;), teď jsem si s chutí prohlíd, co můžu čekat a případně navštívit ve svém okolí. Pěkná práce, kdysi jsem nějaký seznam hvězdáren viděl, ale tady je toho víc. V Horusicích u p. Sejka jsem už se podívat byl a v S.Ústí taky (Jsem z okolí Tábora).
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Hvězdárny - kde jsou ?

#29

Příspěvek od ladis »

Netusite nekdo ci neznate majitele hvezdarny v Kosove u Jicina / Lomnice?

Asi pred rokem jsem tam hledal potencialni pozorovaci stanoviste, vzhledem k vysoke nadm. vysce na zdejsi oblast a vypadalo to skvele, ovsem hure pristupne vozem.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Hvězdárny - kde jsou ?

#30

Příspěvek od dvader »

janek950 napsal:
Ano, nějakou formu propojení s GE nebo GMaps bych tam rád přidal. Mě samotnému k tomu chybí jakási přehledná, souhrnná varianta s rozlišením typů. Kromě toho mi před časem zase změnili formáty referencování map na Geoportálu, takže teď nefungují prokliky na topograficke/armádní mapy a ještě jsem to neměl čas spravit.
mnAhoj,
já jsem něco takového udělal... Více v tomto vlákně:
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 582;start=
Takže bych tam mohl doplnit ty, které tam chybějí a link dát na tvoje stránky...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět