Opavská robotická hvězdárna

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Opavská robotická hvězdárna

#16

Příspěvek od MilAN »

Pepo, jak chceš robotickým dalekohledem přiblížit dětem astronomii ? netuším, jak je to celé budováno v ámci školy, jestli to bude mít nějakou klubovnu nebo přednáškový sál, bude-li to mít placeného pracovníka pro mládež . Protože to, co o tom víme, je jen to, že kopule má průměr 3,2 m a bude tam robotický dalekohled. Jestli je v rámci dotace podmínka , aby to sloužilo pro školní děti, tak to bez dalšího zázemí a programů může fungovat jen tak, že ty děti necháme nahlédnou ze dveří do kopule. Rád bych se mýlil, ale jinak se přikláním k těm předchozím názorům, že pro děti to nebude a ani to není pro ně určeno.
To, že v Opavě není hvězdárna pro školy, se tímhle určitě nevyřeší. Konec konců do Ostravy to je 25 km a tam je perfektně vybavená hvězdárna , včetně nutného planetária a pracovníků, kteří jsou k tomu vybaveni a vyškoleni a disponují řadou zajímavých programů.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Opavská robotická hvězdárna

#17

Příspěvek od Psion »

.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2845
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Opavská robotická hvězdárna

#18

Příspěvek od Homer »

No, AF není určeno k výuce toho, co je bonmot, jaký smysl má nadsázka, případně citace, nota bene, z Dobrého vojáka Švejka.
V každém případě prosím, abych byl v případě potřeby přesně citován a nekonfrontován s jakýmikoliv fabulacemi.
I já mám malou kancelář a necítím se v ní stísněný - nezvu si do ní ale školní třídy či jinou veřejnost. Navíc je v přízemí a přístupná z chodníku, nikoliv pod střechou několikapodlažní budovy.
Argumentace o pseudovýzkumu atd. nemohla být míněna vážně a pokládám ji za následek toho, že klávesnice byla rychlejší než hlava :).
Je mi líto, že Vás urážím svým vykáním - já jsem tak už vychovaný a k tykání se uchyluji až po osobním setkání a poté, co ono tykání uznají obě strany za vhodné. Takže si jej prozatím ponechám...
Další prosím už na SZ-jsme mimo.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Opavská robotická hvězdárna

#19

Příspěvek od MilAN »

Není potřeba vymýšlet nějaké pseudo astronomické výzkumy, která jsou v našich podmínkách povětšinou k prdu a zbytečně se vyhazují peníze na (ne)vědecké pracovníky, kteří si hrajou va vědu.
Tak se vraťme k tomu článku , o kterém je řeč.
Slezská univerzita tak získá  zbrusu novou observatoř určenou nejen studentům a pedagogům, ale příležitostně i veřejnosti včetně studentů středních škol.
Z toho je jasné, kdo  mluví o vědě  a co je pro veřejnost. Žádná lidové hvězdárna.
.........
Já tedy do své " robotické observatoře" také příležitostně pustím veřejnost nebo ji nechám koukat v pracovním obýváku na monitor.Konec konců co by také u robotického dalekohledu chtěli dělat ?
Ale není to počin, který by zasluhoval oslavný článek  v nějakém Deníku  :) A není to lidová hvězdárna :)
-----------
Edit: pokud jde o dalekohled, v kopuli bude instalován stávající dalekohled univerzity, t.j MEADE 10" LX200R.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Opavská robotická hvězdárna

#20

Příspěvek od Psion »

.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2845
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Opavská robotická hvězdárna

#21

Příspěvek od Homer »

nakonec jsou to peníze jejichAni toto tvrzení není přesné, zkuste popřemýšlet proč ;).
Odpovědět