Převoz astrovýbavy letadlem

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2862
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Převoz astrovýbavy letadlem

#16

Příspěvek od Homer »

No, kdyby se mělo za každé krácení daně natvrdo sedět, seděla by půlka národa včetně dam vozících kamarádkám kabelky. Hlídali by je nezletilí, nesvéprávní a několik skalních poctivců :-). Svojí poznámkou nikoho k ničemu nevybízím, jen si laicky myslím, že zákony jsou psány tak, jak psány být mohou - tedy pro univerzální použití ( krátit daň lze bagatelně i v řádu mld. korun ) a je na příslušných orgánech posoudit společenskou závažnost prohřešku.
Uživatelský avatar
evca_xtc
Příspěvky: 1
Registrován: 08. 10. 2015, 14:35

Převoz astrovýbavy letadlem

#17

Příspěvek od evca_xtc »

Dobry den,
rada bych se zeptala, zda ma nekdo zkusenost s prevozem hvezdarzkeho dalekohledu letadlem? Do zavazadloveho prostoru nepripada v uvahu a obavam se, ze jako prirucni zavazadlo nesplni podminky rozmeru.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Převoz astrovýbavy letadlem

#18

Příspěvek od Karell »

Ahoj, vítej na fóru, právě tady probíhá diskuse na toto téma, přečti si těch několik dřívějších příspěvků.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Převoz astrovýbavy letadlem

#19

Příspěvek od MilAN »

Většinou se dá optika demontovat a dát do příručního zavazadla, tubus a montáž do zavazadlového prostoru. V tom není problém. Od průměru 300 mm už asi jo :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Převoz astrovýbavy letadlem

#20

Příspěvek od dablik »

moje nedavna zkusenost z cesty do JAR: optika byla v prirucnim zavazadle a bylo to v pohode. Mel jsem tam i kameru, hledacek, filtry a dokonce StarAdventurer A slo to paradne. Jedine ve Vidni byla asi v zacviku nejaka mlada "kontrolorka", ale ta starsi ji vysvetlila, ze to je bezna optika Montaz, kabely atd. jsem mel ve velkem zavazadle. Dal jsem to oznacit jako krehke, ale i tak si myslim, ze s tim celkem hazeli. Vabrovi na ceste zpatky rozbili laptop. Ale jinak zadne ztraty.
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
Myval
Příspěvky: 173
Registrován: 24. 10. 2011, 21:12

Převoz astrovýbavy letadlem

#21

Příspěvek od Myval »

Diskuse se sice odebrala smerem, ktery me uz moc nezajima, ale dekuju za odpovedi a zkusenosti s bezpecnostnimi kontrolami.
Ultralighty 254/1200, 114/500
Milovali jsme hvezdy prilis, nez abychom se bali noci. (Epitaf dvou amaterskych astronomu)
Odpovědět