Vhodný dárek pro astro nadšence

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bellss
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 08. 2015, 13:58

Vhodný dárek pro astro nadšence

#1

Příspěvek od Bellss »

Zdravím, potrebovala by som pomôcť. Manžela bavia tieto "astro veci" (je aj tu na fóre, snáď ma tu nenájde:) ) No a chcela by som mu kúpiť ako darček nejaký úlomok z meteoritu, či hviezdy alebo prosto čohokoľvek čo si lieta vesmírom:) Viete mi prosím poradiť kde by som to mohla kúpiť? Za nejakú rozumnú cenu? Kupovali ste niečo také? Nech nekúpim len záhradný kameň, ktorý sa tvári, že je z vesmíru. A teda aby to vedeli poslať na Slovensko. Ďakujem veľmi pekne:)
Uživatelský avatar
stawq
Příspěvky: 229
Registrován: 03. 04. 2013, 07:36
Bydliště: Ratměřice
Věk: 63

Vhodný dárek pro astro nadšence

#2

Příspěvek od stawq »

Nevím, mně by asi připadlo nejjednodušší koupit mu vltavín. Prodávají se na různých českých internetových obchodech ...
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Vhodný dárek pro astro nadšence

#3

Příspěvek od 4Brunco »

tu maju celkom vyber a na Slovensko posielaju :)

http://www.astroshop.eu/miscellaneous/meteorites/98_25
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Uživatelský avatar
rehak
Příspěvky: 127
Registrován: 24. 03. 2010, 19:37

Vhodný dárek pro astro nadšence

#4

Příspěvek od rehak »

Nevím, mně by asi připadlo nejjednodušší koupit mu vltavín. Prodávají se na různých českých internetových obchodech ...
Vltavín ale nemá "mimozemský" původ. Mimozemská je pouze příčina vzniku. Jinak ale ... všichni jsme děti hvězd, že :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11582
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Vhodný dárek pro astro nadšence

#5

Příspěvek od Psion »

Nedávno jsem viděl prodávat malinké meteority s certifikátem za řádově stovky Kč v planetáriu v Rakousku. Lepší dárek byl byl hodinky s velkou měsíční fází a ciferníkem vyrobeným z meteoritu dopadlého v Africe:)

http://www.schaumburgwatch.com/moon-meteorit.asp
Pvell
Příspěvky: 85
Registrován: 24. 07. 2015, 16:12

Vhodný dárek pro astro nadšence

#6

Příspěvek od Pvell »

No ale 4900 eur je docela palba né? ;)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11582
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Vhodný dárek pro astro nadšence

#7

Příspěvek od Psion »

To sice ano, ale je to hodnotný dárek, který může člověk nosit desítky let a pořád bude mít hodnotu. Je to cena kvalitního dalekohledu.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Vhodný dárek pro astro nadšence

#8

Příspěvek od Cztwerec »

No ty hodinky jsou prostě libový, už jsem si je přál ke 40 narozeninám :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2874
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Vhodný dárek pro astro nadšence

#9

Příspěvek od Homer »

Evokuje se mi scéna ze Slunce,seno...jak Škopek pumpuje kolo a prohlásí: "už třetí pumpička rozbitá, taková blamáž"...
Co chci poznamenat - svět je jedna velká blamáž a v době, kdy se prodávají plastové acháty jako pravé ( viděl jsem na vlastní oči ), uměle vypěstované nerosty, nebude asi velký problém prodávat i umělé vltavíny, natož meteority ( miniaturní zvláště ). Certifikát má cenu tak akorát toho papíru na kterém je vytištěn a laik to nemá šanci poznat.
Uživatelský avatar
-NEX-
Příspěvky: 66
Registrován: 03. 04. 2013, 06:44

Vhodný dárek pro astro nadšence

#10

Příspěvek od -NEX- »

No jestli pána baví tyto "astro věci" a má třebas nějaký dalekohled tak mě osobně by jako dárek potěšil nejvíce okulár, který ve sbírce ještě nemám a hodil by se, ale prostě na jeho nákup není pořád tak nějak příležitost. Cena řádově nižší než hodinky a praktické využití velké. A pokud ještě nemá dalekohled, tak nějaký dalekohled v kategorii rozumný poměr cena/výkon by asi taky nebyl od věci :-). Nicméně je otázka, jestli když už pána baví "astro věci" tak jestli je to zrovna pozorování dalekohledem. A je fakt, že přesně do této kategorie astro vybavení dotaz směřovaný nebyl...
N 254/1200; N 130/900; R 102/500; okuláry, hvězdárnička a montáže vlastní konstrukce
Pvell
Příspěvky: 85
Registrován: 24. 07. 2015, 16:12

Vhodný dárek pro astro nadšence

#11

Příspěvek od Pvell »

Cztwerec: Tak to držím palce No a když ne narozky tak Ježíšek, ale ten nosí zaručeně pokaždý něco jinýho než co si člověk přeje ;D
Odpovědět