Simulace dopadu slunečních paprsků na balkon

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Simulace dopadu slunečních paprsků na balkon

#1

Příspěvek od dvader »

Neporadíte někdo nějaký SW (online či instalovatelný), v kterém by se dala udělat vizualizace, jak bude balkon osvětlený Sluncem během dne a roku?
Aby se do toho daly vložit konkrétní rozměry balkonu, boční zdi/zastínění, strop (další balkon výše), orientace balkonu atd...

Zkoušel jsem něco hledat, ale bez úspěchu.
Profi CAD programy samozřejmě neraďte, v těch to jistě půjde, ale nechci se je učit a ani platit... :D
Díky
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Simulace dopadu slunečních paprsků na balkon

#2

Příspěvek od hamr »

Sketchup.
Používám to v práci pro výpočet oslunění, či zastínění. Udělám si 3D model v Cadu a vložím si ho v DWG do Sketchupu. Jde udělat i přímo v něm, ale složitější věci dělám radši takto. Potom v kombinaci s Google Earth se vloží model na konkrétní místo a ve Sketchupu se pustí zobrazení stínů.
Vypadá to potom třeba takto:

EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Simulace dopadu slunečních paprsků na balkon

#3

Příspěvek od dvader »

Díky moc!
Já si kreslím dispozici bytu v Seet Home 3D. Zjistil jsem, že nějaké oslunění v tom lze vizualizovat také.
A snad to nějak z toho půjde přenést do toho Sketchupu...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět