Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Pavel A
Příspěvky: 11
Registrován: 10. 03. 2014, 17:45

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#16

Příspěvek od Pavel A »

Dobrý den
Jsem členem politické strany kterou zde nebudu jmenovat. A znám našeho europoslance velmi dobře. Ptal jsem se ho na to a je to jen ZDE v ČR nafouknutá bublina. Klidně můžete jezdit po Evropě a fotit panoramata a třeba na FB je zveřejnit. Celá věc se týká pouze profi fotografií za účelem pohlednic atd.
Hezký den Pavel
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#17

Příspěvek od Lamid »

S tym nesuhlasim.
Vid pripad vystupenia detskeho suboru na besiedke a obec dostala pokutu za porusenie autorskych prav.
Daj uradnikovi do ruky nastroj a clovek sa nestaci cudovat co za zverstvo vymysli.
Plne suhlasim s tym, ze ide len o vytlkanie penazi a to nie pre autorov, ale pre prizivnikov okolo toho.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#19

Příspěvek od Psion »

Lamid: otázka je, zda soubor měl zaplacené poplatky za veřejnou produkci, byť vlastních skladeb, je to paradox, ale i za vlastní písničky musí zaplatit poplatky.
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#20

Příspěvek od Peťa »

Dobrý den
Jsem členem politické strany kterou zde nebudu jmenovat. A znám našeho europoslance velmi dobře. Ptal jsem se ho na to a je to jen ZDE v ČR nafouknutá bublina. Klidně můžete jezdit po Evropě a fotit panoramata a třeba na FB je zveřejnit. Celá věc se týká pouze profi fotografií za účelem pohlednic atd.
Hezký den Pavel

Bohužel, v tomto případě nerozhoduje to, co si myslí nějaký poslanec, byť by to snad i dokonce byl sám autor zákonné normy, dokonce ani kdyby to myslel upřímně. Rozhoduje to, co je v textu normy napsané, a pak také to, jak to vykládají soudy. To znamená, že pokud se to takto schválí, tak některá autorská organizace vypustí pokusného chrousta, zažaluje buď facebook nebo jednotlivé autory fotek za účelem vymožení dalších zdrojů příjmů a pak je vše v rukách soudů s naprosto nedefinovatelným výsledkem. LKamarad má pravdu, tohle je klasické vaření žáby - i když možná není původním účelem šikanování soukromých osob, nakonec to tak skončí a zase se nám teplota o stupínek zvýší.

P.S.: facebook konto nemám, fotím málo a jen pro sebe, na web fotky nevěším a konspiračním teoriím nevěřím
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#21

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Dobrý den
Jsem členem politické strany kterou zde nebudu jmenovat. A znám našeho europoslance velmi dobře. Ptal jsem se ho na to a je to jen ZDE v ČR nafouknutá bublina. Klidně můžete jezdit po Evropě a fotit panoramata a třeba na FB je zveřejnit. Celá věc se týká pouze profi fotografií za účelem pohlednic atd.
Hezký den Pavel
To třeba pro mě na věci nic nemění, tohle neustálý hlídání, jestli náhodou člověk nedělá něco "pro komerční účely" a tudíž by z něj něco taky nekáplo, je úplně stejný svinstvo. Navrhnuls barák, dostals za to zaplaceno, tak co ještě sakra chceš?!

A jak tu říkají další, je to jenom špička ledovce, prostě všechnu zregulovat, zpoplatnit, nejlépe pomocí uzavřené skupiny těch, co na tom nejvíce vydělají. Upřímně ale mnozí, kdo nadávají, jak to funguje v ČR, by se divili, jak to vypadá v různých zdánlivě "divokých" zemích, máme se ještě pořád nadprůměrně dobře.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#22

Příspěvek od Maser »

Může mi někdo dát odkaz na plné znění té legislativní normy o které se tu vedou ty vášnivé debaty?
Já jen abych přesně věděl, co kritizovat.

LKamarad má pravdu, tohle je klasické vaření žáby - i když možná není původním účelem šikanování soukromých osob, nakonec to tak skončí a zase se nám teplota o stupínek zvýší.
Ano, a LKamarad má pravdu, že se nenajde nikdo, kdo se jim postaví. Nadávat umí každý, ale tím se asi nic nevyřeší.

Každopádně pokud jde o název tohoto vlákna, tak tomu rozhodně nevěřím. Vesmír patří všem. Autorská práva na planety, mlhoviny, galaxie či hvězdokupy asi nikdo nemá!
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2744
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#23

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Jo, na té naší kouli to kdysi taky patřilo všem.. A někdo si začal uzurpovat právo, že teď je to jeho a ostatní budou platit.. Před lety, když jsem byl u kamaráda v Nizozemí, tak mi ukazoval, za co všecko tam musí platit daně...a mě připadalo tehdy hodně podivné, že platí za ztečenou vodu ze střechy, atd.
Maser
Příspěvky: 2296
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#24

Příspěvek od Maser »

Jo, na té naší kouli to kdysi taky patřilo všem.. A někdo si začal uzurpovat právo, že teď je to jeho a ostatní budou platit..Ale vždyť přece existuje Kosmická smlouva.

"Kosmický prostor patří celému lidstvu a jednotlivé státy si ho nemohou žádným způsobem přivlastnit (např. okupací, prohlášením suverenity)."
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4145
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#25

Příspěvek od biker.fm »

Kosmický prostor patří celému lidstvuA neni to treba tak ze my patrime kosmickemu prostoru ?  :)

Jsem ani nevedel ze existuje nejaka Kosmicka smlouva.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#26

Příspěvek od MaG »

Nemohu to tu už smazat? Pátek snad už skončil...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2867
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#27

Příspěvek od Homer »

Mt6,25-27:
Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí.

Jen mi tak soukromě připadá, že nějak stále přibývá těch, kteří chtějí být bezpracně živeni jako to ptactvo nebeské a jelikož to pro ně nějak nechce zařídit Otec, chtějí to po těch druhých kolem sebe...

Abych se alespoň trochu dotkl tématu, myslím, že zpoplatnění astrofotografie v ČR nehrozí, nejsme dostatečně velkou cílovou skupinou pro pravidelné stříhání. To se najde dost jiných možností jak zasáhnout velký počet lidí.
Pomoc proti ostatnímu vidím  v omezení spotřeby toho, co je nám postupně "civilizací" nabízeno a tedy i zpoplatňováno. Taky bych se zamýšlel nad Velkým bratrem, který má prostředky k lokalizaci lidí, sledování co, kde, kdy a za kolik kupují ( užívají-li karty ), má přehled o účtech - nicméně stále mu to nestačí a vymýšlí dál...

Ale jo, klidně smazat :-).
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#28

Příspěvek od MilAN »

Promazal jsem příspěvky vůbec nesouvisící s vláknem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 425
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#29

Příspěvek od Jarous1 »

A přitom by nejprve stačilo klepnout přes prsty všechny ty Facebooky, Instagramy a další podobné zloděje soukromí (u někoho tedy i času :)), aby si ze svých podmínek používaní odmazaly "uživatelova data se stávají naším majetkem a můžeme si s nimi dělat co chceme, klidně i přeprodávat dál"...

To je, myslím, prvopočátek všeho... Pochybuji, že obyčejný dovolenkář, který si na FB vyvěsí pár fotek z dovolené, to tam dává aby z toho měl nějaký zisk, resp. je to totální blbost...
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Kdy bude zpoplatněná astrofotografie?

#30

Příspěvek od MilAN »

A přitom by nejprve stačilo klepnout přes prsty všechny ty Facebooky, Instagramy a další podobné zloděje soukromí (u někoho tedy i času  :)), aby si ze svých podmínek používaní odmazaly "uživatelova data se stávají naším majetkem a můžeme si s nimi dělat co chceme, klidně i přeprodávat dál"...
A to je přesně ten zvrácený přístup- dožaduješ se další regulace, dalšího dozoru . FB a jiní  nijak nemusí zneužívat data - a ten , kdo je chce zneužít, na toho nějaký zákaz neplatí - ten platí jen pro slušné lidi.
   Ono tam totiž ta data dáváš sám o své vůli - tak si je chraň  a  nechtěj, aby to dělal někdo za tebe. Vstupuješ do různých soc. sítí a předem k tomu, jak mohou s tvými daty nakládat, dáváš souhlas. Proč to děláš-seš snad zodpovědný sám za sebe, nebo ne ? Pokud  si napíšu, jak se těším, že zítra odjíždíme na dovolenou do Karibiku, tak to je  FB úplně jedno, ale pro zloděje to je  dobrá informace. A dal jsi mu ji ty.
--------------
A prosím, pokud nemáte k původnímu tématu co říct, tak sem další obecné příspěvky o zkaženosti světa nepište. Jsme na AF.

lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět