Ďalšie astrofórum

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11580
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Ďalšie astrofórum

#46

Příspěvek od Psion »

shodam napsal: ach jo Psione, s tebou je to těžký ;)
já asi nejsem ten správný člověk na obhajování astrofóra, ale nějak si nemůžu pomoct... tvoje argumentace by měla smysl, kdyby tu skutečně byly ty tisíce milovníků astronomie ochotných na internetu diskutovat, radit, atd. bohužel si o nich zatím můžeme nechat jen zdát. před astrofórem tu existovaly emailové konference, chaty a já nevím co ještě a nikde se diskuze nerozvíjela. proto se mi nezdá, že by nové fórum s nějakým vylepšením najednou přilákalo stovky "nových" lidí. spíš by došlo k rozdělení komunity, která se tady postupně vytvořila a místo deseti odpovědí na jednu otázku by člověk dostal jenom pět a nebo také třeba žádnou. já na rozdíl od tebe u diskuzního fóra nevidím rozvoj v lepších funkcích, ale v budování komunity lidí ochotných se podělit o své zkušenosti... a klidně se přiznám, že mě strašně moc těší, že právě okolo astrofóra se taková komunita vytvořila :)
Já nic proti tomuto foru nemám, jenom tvrdím, že konkurence je dobrá.

Možná nevíš, že existuje komunita lidí, která spolu komunikuje mimo toto forum a na jiné technické úrovni a ani netouží po veřejné prezentaci, protože forum je pro tuto komunitu viděno jako veřejná tabule s většinou nic neříkajích příspěvků.

Ale to rozhodně není na jednu stranu špatné. Spousta začínajících astronomů se tady dozví spoustu informací a to je dobře.

Jak jsem předpokládal, CHAT nemá smyl, protože je tady sice 700 členů, ale většina z nich je "mrtvých" a nemají zájem o komunikaci. Jenom zadají otázku a čekají odpověď. (a běda když dostanou špatnou odpověď ;D )
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Ďalšie astrofórum

#47

Příspěvek od SKYMASTER »

PSION: protoze vse v Ceske republice se bere zavistive. Nehleda se snaha neco prinest neco zlepsit, ale co z toho ten SKYMASTER ma, ze neco takoveho dela? :rotflmao:
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
johny

Ďalšie astrofórum

#48

Příspěvek od johny »

SKYMASTER napsal: PSION: protoze vse v Ceske republice se bere zavistive. Nehleda se snaha neco prinest neco zlepsit, ale co z toho ten SKYMASTER ma, ze neco takoveho dela?  :rotflmao:
skymaster - fakt si kladiem tuto otazku - preco sa snazis rozbehnut nove forum. Si pripraveny do toho investovat tolko casu, kolko shodam ? pozrel som si tvoje stranky - urobilo to na mna dobry dojem, ale mam taky pocit, ze sa tam nic poriadne nezmenilo aspon pol roka. takze fakt netusim, co za tvojimi aktivitami stoji.

@PSION: konkurencia je dobra pokial sa jedna o komercne veci. toto forum sa na seba zarobit nesnazi. A nemyslim si, ze by sme uzivili cloveka ktory by sa o forum staral a zil z toho (pripadne z reklamnych bannerov). na to sme prilis mali.

toto forum povazujem za uzitocne, uz sa tu velmi vela napisalo, je tu velke mnozstvo informacii. Snad miesto zakladani novych for, by mohli tito ludia ponuknut pomoc shodamovi.

ked niekomu chyba FAQ - tak preco ho nespravi a neposunie sem? naco kvoli tomu zakladat nieco nove ? mohlo by sa stat, ze potom to cele shodam zabali, spravi si (dufam) zalohu, zrusi server a informacie co su tu, navzdy z internetu zmiznu.
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Ďalšie astrofórum

#49

Příspěvek od Pepek »

Psion napsal: Tohle forum funguje jenom kvůli několika nadšencům astronomie, kteří sem píší denně odpovědi - to je těch "horních" 30 lidí. Zbytek se diví, že dokáží odpovídat i na hloupé dotazy. Bez těch denních dopisovatelů se stane forum jenom diskuzní kroužek o ničem.
No jo, to je fakt. Ale držet něco při životě může jen ten, kdo tomu rozumí, ne začátečník. Já asi těžko můžu někomu odpovídat, když jsem sám začátečník a hledám odpovědi na své dotazy. A takových lidí je spousta.

PS: Častokrát se tu mluví o spoustě zbytečných dotazů. Ale často zbytečné nejsou - každý radí vyhledávání, ale jako začátečník často přesně nevím, na co a jak se přesně mám zeptat, takže ani co přesně mám hledat. Ono kromě internetu příliš zdrojů není - když se podíváte na knihy nabízené v obchodech, tak jsou to často jen šmejdy se spoustou obrázků pro děti a na design, ale s minimální informační hodnotou.
Uživatelský avatar
Selene
Příspěvky: 58
Registrován: 21. 11. 2004, 03:49

Ďalšie astrofórum

#50

Příspěvek od Selene »

Súhlasím s Pepekom. Ja som možno ešte väčšia začiatočníčka ako on a s informáciami o astronómii je to na trhu fakt biedne. Podľa mňa má toto fórum zmysel, našla som tu kopec vecí, čo ma zaujímali a nevedela som o nich nikde nič násjť. Ja neviem, ale podľa mňa je to super fórum, tak načo zakladať nové?
"Verejnosť často nechápe, čo za podujatie je veda. Mne to pripomína, akoby sme kráčali v Kolumbových šľapajách" Tod Lauer&&
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Ďalšie astrofórum

#51

Příspěvek od Rudy »

Pepek napsal:

No jo, to je fakt. Ale držet něco při životě může jen ten, kdo tomu rozumí, ne začátečník. Já asi těžko můžu někomu odpovídat, když jsem sám začátečník a hledám odpovědi na své dotazy. A takových lidí je spousta.

PS: Častokrát se tu mluví o spoustě zbytečných dotazů. Ale často zbytečné nejsou - každý radí vyhledávání, ale jako začátečník často přesně nevím, na co a jak se přesně mám zeptat, takže ani co přesně mám hledat. Ono kromě internetu příliš zdrojů není - když se podíváte na knihy nabízené v obchodech, tak jsou to často jen šmejdy se spoustou obrázků pro děti a na design, ale s minimální informační hodnotou.Suhlsim!
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
Koblizek
Příspěvky: 258
Registrován: 28. 03. 2004, 23:39
Věk: 46

Ďalšie astrofórum

#52

Příspěvek od Koblizek »

Patřím k oněm tzv. mrtvým členům astrofora, nicméně patrně díky tomu, že hledám...a...nacházím dostatek kvalitních informací ke své činnosti.Čerpám ze zkušeností ostatních a postupně se dopracovávám ke kýženým výsledkům.Poslední úpravy byly z mého hlediska spíše přínosem.Takže...díky Shodame a všem, kteří jsou dále.Věřím, že časem budu moci přispět i já svým dílem.Pracuji na tom.
T-S 125/975mm DUBLET APO redukce na 780mm; C2-12000A
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Ďalšie astrofórum

#53

Příspěvek od SKYMASTER »

johny napsal:

skymaster - fakt si kladiem tuto otazku - preco sa snazis rozbehnut nove forum. Si pripraveny do toho investovat tolko casu, kolko shodam ? pozrel som si tvoje stranky - urobilo to na mna dobry dojem, ale mam taky pocit,  ze sa tam nic poriadne nezmenilo aspon pol roka. takze fakt netusim, co za tvojimi aktivitami stoji.

@PSION: konkurencia je dobra pokial sa jedna o komercne veci. toto forum sa na seba zarobit nesnazi. A nemyslim si, ze by sme uzivili cloveka ktory by sa o forum staral a zil z toho (pripadne z reklamnych bannerov). na to sme prilis mali.

toto forum povazujem za uzitocne, uz sa tu velmi vela napisalo, je tu velke mnozstvo informacii. Snad miesto zakladani novych for, by mohli tito ludia ponuknut pomoc shodamovi.

ked niekomu chyba FAQ - tak preco ho nespravi a neposunie sem? naco kvoli tomu zakladat nieco nove ? mohlo by sa stat, ze potom to cele shodam zabali, spravi si (dufam) zalohu, zrusi server a informacie co su tu, navzdy z internetu zmiznu.

Nevim kde jsi vzal informaci, ze se nekdo snazi rozbehnout nejake nove forum. To si tu nekdo na astroforu vymyslel a neustale to tu nekdo opakuje.

SKYMASTER si zalozil svoji emailovou konferenci, kterou jak verim, casem rozjede (samozrejme nebude komunikovat sam se sebou), bude se tam snazit odpovidat, sdelovat novinky ze zivota SKYMASTERu, diskutovat o problemech a konkretnich resenich spojenych se zivotem SKYMASTERu napr. dalekohledu, PC systemu atd.

Nehodlam suportovat astroforum, protoze na to nemam cas. Emailova konference je rychlejsi, vyrizeni dotazu trva nekolik minut, nic neprehlednes, smazes co chces a to je dulezite si nechas.

Pokud to nekdo pochopi a prestane neustale omylat, ze SKYMASTER rozbiji nejake astroforum atd. (nevim kdo to zacal a co tim sleduje, ale nic cestneho to asi nebude), budu jen rad.

Stranky SKYMASTERu nejsou denikem. Ani tam nebudu prekladat clanky a suplovat astrocasopisy ci jine. Jsou strankami projektu a meni se jednou az trikrat do roka podle potreby a casu. Neni duvod je menit casteji. Vsichni co se SKYMASTERem opravdu neco delaji se vidi casto, takze nepotrebuji si menit stranky.

Myslim, ze je dalekodulezitejsi dodelat rozdelanou praci na SKYMASTERu nez travit cas aktualizaci stranek. To mu proste venuji jen jeden ci dva vikendy v roce, protoze to neni podstatne az tak, jak si nekdo mysli.

Opravdu dulezite informace o SKYMASTERu najdes napr. na ASTRO.CZ ci v POVETRONI ASHK ci jinde.

Az se rozjede automaticky ci poloautomaticky provoz, pak uz bude casu jeste mene, spise se budou spracovavat data.

Vysledky nejsou vice mene urceny beznym amaterum, neb se venujeme zejmena pozorovani promennych hvezd a tem se chceme venovat i v budoucnu.

Radi jezdime na nejake akce u nas i v zahranici a tak se tam obcas objevi i ty.

Jednou roce poradame setkani u nas, ktere neni nalivarnou ci odbornou konferenci, ale pratelskym setkanim lidi se stejnym zajmem.

Kdyz prijede 10 lidi, dobry, kdyz prijede 30 dobry. Kdyz prijede vice taky dobry. Ale pak uz se budeme muset zamyslet nad tim, zda chceme aby tam byli pratele a nebo to byla demostrace astronomu ale to zatim nenastalo. Nejvice nas bylo tusim neco pres tricet.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Odpovědět