astronomie.de

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
perun
Příspěvky: 9
Registrován: 01. 07. 2014, 10:47

astronomie.de

#1

Příspěvek od perun »

Nie je niekto nahodou zaregistrovany na nemeckom fore astronomie.de? zaregistroval som sa a chcem sa dopatrat na bazare ku kontaktu, ale maju tam velmi divne pravidla, a neviem si rady :/
Uživatelský avatar
wladisson
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 03. 2014, 22:37
Věk: 33

astronomie.de

#2

Příspěvek od wladisson »

To máš ešte celkom dobre ;D. Ja som sa o registráciu pokúšal 2x a zakaždým to admin odmietol kvôli problémom mojou IP adresou - a to som sa druhý krát pokúšal registrovať priamo zo SANETu na vysokej škole ;D. Našťastie tam inzerujúci v bazáre zvyknú zadať aj e-mail :).
Dobson SW 8'', setove 25 a 10 mm, Explore Scietific 6,7 a 11 mm
Lidlskop 70/700, setove 20, 12 a 4 mm
Uživatelský avatar
perun
Příspěvky: 9
Registrován: 01. 07. 2014, 10:47

astronomie.de

#3

Příspěvek od perun »

pri registracii musis pouzit nemecku IP adresu :)
ale teraz mi aktivuju "private message" a budem moct vidiet profily az po 5 prispevkoch vo fore.. totalne nezmyselne pravidla! ;D
Uživatelský avatar
wladisson
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 03. 2014, 22:37
Věk: 33

astronomie.de

#4

Příspěvek od wladisson »

chránia si to tam ako oko v hlave a pritom prídeš do časti bazár a nájdeš jeden veľký bordel neustále sa opakujúcich super zliav z eshopov a od rôznych ďalších podnikateľov v tej sfére...
určite k tomu všetkému majú dôvody, ale môj prvý aj druhý dojem z ich stránky je nič moc :)
Dobson SW 8'', setove 25 a 10 mm, Explore Scietific 6,7 a 11 mm
Lidlskop 70/700, setove 20, 12 a 4 mm
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

astronomie.de

#5

Příspěvek od ladis »

Nechápu jejich systém. Využil jsem služebky a registroval jsem se z německé IP adresy z Wolfsburgu a přesto jsem byl odmítnut kvůli IP adrese!

Dle mého to IP adresou nebude... Ještě mě napadá, že rozlišují "veřejné" IP cloud služeb apod. od "běžných" poskytovatelů...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

astronomie.de

#6

Příspěvek od MMys »

Tak to už zavání těžkou paranoiou provozovatele :'(
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

astronomie.de

#7

Příspěvek od Bill »

z německé IP adresy

Poslal jsem ti SZ
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

astronomie.de

#8

Příspěvek od Cztwerec »

Abych byl upřímnej, kvůli veřejné IP mě vykopli i z CN :D
Lectorem iustus...
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

astronomie.de

#9

Příspěvek od Rekmarik »

Nerozumím, na co si tady všichni "stěžujete" .. stačí si přečíst jejich pravidla ohledně registrace, ohledně veřejných IP adres a dalšího chování na fóru.
Na portalu v historii oznámení se můžete dočíst i o důvodech zavedení pravidel "5 příspěvků" (post z 2.2.2012) atd ..

chránia si to tam ako oko v hlave a pritom prídeš do časti bazár a nájdeš jeden veľký bordel neustále sa opakujúcich super zliav z eshopov a od rôznych ďalších podnikateľov v tej sfére...
no a právě proto aby ten bordel a náplavy reklam byl jen v sekci bazar, tak proto snad všechna tahlta pravidla nee ?

Myslím že při 80 milionové populaci už i tak maj dost starostí s tím udržet tam potřebnou přehlednost i dodržování pravidel, natož ještě řešit náhodné kolemjdoucí evropské nebo mimoevropské astronadšence, spamery, obchodníky, spamroboty a cojávím ještě co všechno prosakuje přes internet.
Tohleto všechno by sice bylo na delší diskuzi, ani ne tak astronomicky laděnou jako spíš na téma ochrana soukromých dat na internetu, svoboda na internetu .. atd. viz ty pravidla ..
Uživatelský avatar
perun
Příspěvky: 9
Registrován: 01. 07. 2014, 10:47

astronomie.de

#10

Příspěvek od perun »

Ja som sa po prvy krat zaregistroval klasicky, a odmietli ma kvoli IP adrese, tak som pouzil software na zmenu IP adresy (pouzil som nahodnu nemecku), a po druhy krat ma zaregistrovali normalne (vsetko ostatne som mal rovnake, meno, heslo, mail atd) takze vyzera to ze to je len tym.
Napisal som 5 prispevkov, a na bazar ma stale zatial nepustili (vraj treba cakat 7 dni kym to manualne povolia, no presiel skoro mesiac).. ta zaplava je tam od nemeckych spamerov (eshopy atd), nahodni europsky nadsenci praveze odkupuju pouzite veci rovnako ako auta, urcite by tam nespamovali podla mna.. kedze sa kvoli zmenenej IP adrese javim ako nemecky pouzivatel, nechapem vobec o co im ide..
Uživatelský avatar
chalus
Příspěvky: 18
Registrován: 03. 10. 2011, 10:08

astronomie.de

#11

Příspěvek od chalus »

Taky jsem se tam nedavno zaregistroval a taky chtěl něco koupit a taky jsem byl odkázán na pravydla fóra o pěti příspěvků. To se dá ještě pochopit. Jen já jako začátečník nemám jak přizpět než otázkou. Rád bych poradil či se zapojil do diskuze o tom či onom problému ale nemám holt ještě dostatečné zkušenosti. Možná to pravydlo maj i z toho důvodu aby nebylo fórum zaplaveno tisíci stejných dotazů. I já se musim přiznat že jsem se už zde na astrofóru ptal na věci již dříve řešené a musim říct že skoro obdivuji zdejší moderátory a zkušené mazáky za trpělivost a ochotu se mnou podobnými. Taky jak bylo psáno výše, těch 80 milionů obyvatel, ten objem dat je obrovský. Ohledně toho bazaru a těch nabídek astroshopů či jiných firem, holt jsou to sponzoři toho fóra a oni jim musí dát prostor.

Tady je to stejně nejlepší .... ;)
Uživatelský avatar
wladisson
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 03. 2014, 22:37
Věk: 33

astronomie.de

#12

Příspěvek od wladisson »

wladisson napsal dne 24.07.14 16:09:30:
chránia si to tam ako oko v hlave a pritom prídeš do časti bazár a nájdeš jeden veľký bordel neustále sa opakujúcich super zliav z eshopov a od rôznych ďalších podnikateľov v tej sfére...


no a právě proto aby ten bordel a náplavy reklam byl jen v sekci bazar, tak proto snad všechna tahlta pravidla nee ?
samozrejme z tohto pohľadu je dobré mať prísne pravidlá... a verím, že keby som bol nemecký užívateľ (pre ktorého je fórum primárne vytvorené), nepredstavovali by tieto pravidlá žiadnu veľkú prekážku...

osobne - ako záujemcovi o kúpu, mi však vadili 2 veci, ktoré by sa dali zmeniť:
- že som ako neregistrovaný užívateľ nemohol odoslať inzerentovi správu o tom, že mám záujem (OK, to sa dá chápať... cez správy by sa to dalo tiež veľmi slušne zaspamovať, ak by niekto chcel. Našťastie zvyknú inzerenti pridávať aj mail.)
- že neregistrovaný užívateľ nemôže zhliadnuť v profile inzerenta jeho ďalšie ponuky, alebo iné príspevky na fóre (vďaka čomu sa najjednoduchšie dá získať aspoň predbežný obraz o tom, či je inzerent seriózny)

Nakoniec by sme sa však zrejme museli objektívne zhodnúť, že ich bazár nie je určený pre zahraničie. Každý by sa snažil o to, aby výhodné ponuky predaja použitej techniky a príslušenstva putovali ku krajanom a nesmerovali do zahraničia :).

Môj názor, nakoľko som slovák, je subjektívny, ale to všetkých nás, ktorí sme tu na fóru. Preto si tu svoje výhrady dovoľujem vysloviť nahlas, aj keď možno nie sú oprávnené.

a PS: formulácia tvojej vety naznačuje, že možno som spravil chybu, že som sa snažil registrovať na fóre, kde platia odlišné pravidlá oproti ich bazáru. Priznám sa, že neviem ako to majú presne. Viem, že som sa pokúšal registrovať 2x a nešlo to ;D. A z časových dôvodov som neskúmal detaily. Ospravedlňujem sa, ak týmto dodatkom stratil môj príspevok akúkoľvek výpovednú hodnotu :).
Dobson SW 8'', setove 25 a 10 mm, Explore Scietific 6,7 a 11 mm
Lidlskop 70/700, setove 20, 12 a 4 mm
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

astronomie.de

#13

Příspěvek od Rekmarik »

a PS: formulácia tvojej vety naznačuje, že možno som spravil chybu, že som sa snažil registrovať na fóre, kde platia odlišné pravidlá oproti ich bazáru. Priznám sa, že neviem ako to majú presne. Viem, že som sa pokúšal registrovať 2x a nešlo toGrin. A z časových dôvodov som neskúmal detaily. Ospravedlňujem sa, ak týmto dodatkom stratil môj príspevok akúkoľvek výpovednú hodnotuSmiley.
Na začátek
ha, tohle jsem trochu přehlídnul .... snažil jsem se jen naznačit, že se nejedná o nějakou záhadu, ale jen prostě vytvořené pravidla toho fóra.

Pro ty z Vás, kteří byste rádi nějaké německé astroforum k získávání informací, sdílení poznatků případně přispívání svou troškou do euromlýna tak je tu možnost v podobě:

http://www.astrotreff.de

Registrace bezproblémová, bohatý výběr témat v podobném duchu jako na jiných diskuzních astrofórech.
(doufám, že se teď nezvedne obrovská migrační česká vlna která by vyděsila moderátory astrotreff.de a taky to tam nezablokovali) ;D

Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

astronomie.de

#14

Příspěvek od Peťa »

Tak astronomie.de bude částečně uvolňovat pravidla, viz http://forum.astronomie.de/phpapps/ubbt ... ost1136771.

Astrotreff.de je taky solidní fórum, ale má z mého pohledu jednu vadu - cituji jeho podmínky: "Jeder Verfasser überlässt dem Astrotreff unentgeltlich und auf unbestimmte Dauer die Nutzungsrechte an seinen Beiträgen. Der Astrotreff kann diese unter Nennung des Autors redaktionell bearbeiten und weiterveröffentlichen." To znamená, že si firma, která Astrotreff.de provozuje, vyhrazuje právo na libovolné i komerční využití příspěvků. To už jsou mi milejší poněkud obskurní pravidla na astronomie.de, které snad teď budou i uvolněna.
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

astronomie.de

#15

Příspěvek od Peťa »

Uvolnění pravidel se prý neosvědčilo, takže kdo si založí konto, musí nejprve napsat 30(!) příspěvků a pak zamailovat žádost moderátorovi - zřejmě včetně svých osobních údajů. Ten posoudí, jestli jsou jeho příspěvky dostatečně hodnotné. Pokud se i dobře vyspal, povolí následně nováčkovi přístup k cizím profilům a psaní zpráv.

Jinak tam ovšem vládne naprostá anarchie, vzájemné napadání a osobní útoky nejsou vyjímkou - moderátoři mají zřejmě dost práce s filtrováním nováčků a o víc se moc nestarají.
Odpovědět