Navštívili byste Astro-hotel?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2855
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Navštívili byste Astro-hotel?

#46

Příspěvek od Homer »

Už to začínám chápat...Pro EU hromadu blábolů za účelem získání dotace, otec zaměstná dotované nezaměstnané, potom je po vykonané práci vyhodí,  část materiálu se natěží v okolí více či méně legálně, EU se potom bude 5 roků předkládat reálná či vymyšlená návštěvnost a tedy střednědobá udržitelnost projektu, aby se dotace nemusela vrátit a trvale zůstala příjemci. Případní návštěvníci tak vlastně poslouží jako přesvědčovací argument donátorovi. Po uplynutí této doby zůstane objekt k dalšímu vlastnímu využití či prodeji...

Musím uznat, že jsem capcara trochu podcenil :-).
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#47

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Možná by nebylo špatný, aby někteří lidi začali makat, místo toho aby vymýšleli, jak se vším .......a já debil, když si chcu něco postavit nebo koupit, tak si na to vydělám, stačilo by trochu podojit EU...chce se mi blejt, velebnosti...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Navštívili byste Astro-hotel?

#48

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Vzhledem k tomu, jak EU vyjebává s námá, tak trochu jim to vrátit mi přijde jedině fér

Co se hotelu týče, tak místo je to pěkný, v dobrý oblasti, astrosraz bychom tam někdy udělat mohli - akorát teda i navrhovaných 20E mi přijde poněkud dost, třeba v Hodkovicích to stojí stovku i s jídlem - a celkeme nedaleko je poloninský park temné oblohy, kde je spousta dalších podobných možností pro astrovyžití.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4502
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Navštívili byste Astro-hotel?

#49

Příspěvek od dvader »

Souhlasím s tím, že 20E je hodně, vzhledem k lokalitě. Jedině že by to byly 2-lůžkové pokoje, s vlastním (kvalitním) sociálním zařízením a se slušnou snídaní...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#50

Příspěvek od Karell »

Nezlobte se na mě, zamyslete se nad tím, na co tady reagujete. Všimněte si hlavně myšlenkového vývoje Capcara. Ano, asi se shodneme, spousta věcí spojených s EU nás vytáčí do nepříčetnosti, přesto bychom si ale měli zachovat chladnou hlavu a o věcech přemýšlet. Myslíte si, že ten odkaz, který sem postnul skutečně potvrzuje to, co říká? Opravdu věříte tomu, že obec dostane peníze na to, aby poslala lidi k němu pracovat ? To může napsat jen někdo, kdo vůbec netuší, jak podobné rozvojové programy probíhají.  A taky si stačí přečíst, komu tyto peníze jsou určené a máte jasno, jestli byste chtěli, aby někdo podobný pro vás cokoliv dělal. A ty kecy o EU ? Slovensko, jako člen EU, do mnoha rozvojových programů ani nedosáhne. Jak může tvrdit, že radši dají 10 miliard na cokoliv, než aby přišli k nim a kradli peníze z jejich sociálního systému. Vždyť podepsali stejné asociační dohody jako ČR! A platí volný pohyb osob. To máš Capcare naposlouchané někde z hospody, že. Zůstaňte v klidu, kolem projektů EU se v rámci svojí hlavní činnosti pohybuji už takřka 3 roky a s čistým svědomím, a přestože nejsem vůbec příznivcem EU v této její podobě, vám mohu říct, že takto to opravdu nefunguje. Capcare, první moji otázku jsi přešel mlčením, položím ti přesto další. Dej odkaz na konkrétní rozvojový program ESF, ze kterého chceš uvedené prostředky čerpat.
Edit:místo je to nádherné, to určitě, možná je i součástí NP Poloniny (to jen spekuluji) ale ještě jednou zmíním stejné jako v příspěvku č.13. Kde vezmu minimálně elektřinu, vodu, kam svede odpady? Nebylo by jednodušší a nejdostupnější tam načerno provozovat tábořiště? :)
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2855
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Navštívili byste Astro-hotel?

#51

Příspěvek od Homer »

Programům EU se nevěnuji - neumím to proto posoudit. Nicméně capcar uvedl, že dotované nezaměstnané zaměstná otec ve své stavební firmě. V rámci té není problém stavět cokoliv - mezi ostatními stavbami i tohle. To jim podle mne projde.
Taky vím, že soukromá hvězdárna v Husinci po převedení do veřejného režimu ( bližší info nemám ) obdržela peníze na nový dalekohled namísto starého Drbohlavova zařízení.
Možná už mají čímani jasněji, než si všichni myslíme a sbírají podklady pro žádost o peníze :-).
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#52

Příspěvek od Karell »

Dostáváme se mimo téma, ale nespletl jste si "obec" a "otec" ? Na stránkách obce Husinec si přečtete informace o všech možných projektech, v žádném se bohužel o nákupu dalekohledu z prostředků EU nic nepíše. Přestože tam ten model, který jsem zmiňoval v jiném příspěvku, zjevně funguje. Nicméně, majitelem soukromé hvězdárny v Husinci je pan starosta, tak to mohlo proběhnout úplně jinak, to nevylučuji. Určitě ale ne v rámci zveřejněných rozvojových programů z ESF.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Navštívili byste Astro-hotel?

#53

Příspěvek od Habl »

Ano, je to o současných možnostech v rámci integrace v EU. Obdobně fungovala před "sametem" vzájemná spolupráce mezi satelity bývalého donátora dodávek ropy a zemního plynu a po "sametu" se řada stavebních firem dostala do červených čísel, protože pohledávky byly nevymahatelné. Přičemž následná privatizace dopomohla kurážným podnikatelům k movitému majetku.
Berte to prosím jako příměr...  I z jadérka strom vyrůstá...
Jen by jsem doporučil, aby záměr neskončil jen realizací určité etapy a sbíral zkušenosti z obdobných zařízení... Rozhodně místní hvězdárny jsou zatím příspěvkové organizace a nemohou býti vzorem pro nové komerční stavby s vlastnickou evidencí na katastrálním úřadu. Vlastnil jsem drobnou stavbu na stavebním pozemku a pro evidovaný objekt není problém s následným prodejem.

Habl    
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2855
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Navštívili byste Astro-hotel?

#54

Příspěvek od Homer »

Karell: ano, už jsme mimo onen "astro-hotel". Opravdu jsem chtěl napsat "otec" - vyšel jsem z místní zkušenosti, že lze získat lidi z pracáku s dotovanou mzdou. Jak je to na Slovensku či s obcemi, nevím.
V případě Husince jsem čerpal z informací v médiích, kde to proběhlo. Zaujalo mne to proto, že hvězdárnu jsem kdysi navštívil a s majitelem - tehdejším starostou, pohovořil, i kávu vypil. Jaký projekt vymyslel, nevím a popravdě řečeno jsem s tím čas neztrácel, protože osobně bych nikdy průchoďák ze svého domu mít nechtěl...

No, osobně už přibližně chápu o co capcarovi jde a tak ať dělá co umí. Závěrem odpovídám na položenou otázku tak, že bych v případě pohybu v dané lokalitě tento objekt navštívil, ale pouze k prohlídce, nikoliv k přespání v noclehárně...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#55

Příspěvek od Karell »

Napsal jste: " Programům EU se nevěnuji - neumím to proto posoudit. Nicméně capcar uvedl, že dotované nezaměstnané zaměstná otec ve své stavební firmě...." Jenže to nikde neuvedl. Napsal, že mu je tam pošle obec. Ne, to není slovíčkaření, pokud se chceme dobrat podstaty toho, co je a není možné, nemůžeme míchat jablka s hruškami. Na čem by zaměstnal nezaměstnané jeho otec je jen a jen jeho věc, ovšem ta druhá záležitost, tj. možnost práce pracovníků obce zařazených do rozvojového programu je naprostá pitomost.
Edit: jo a mimochodem Capcare, nebylo by už dobré v případě takových plánů mít v registru C katastrálního území založený list vlastnictví, kde by byl uvedený majitel a zároveň nebylo uvedeno, že se jedná o trvalý travní porost? Nevím, jak dlouho podobné formality na Slovensku probíhají, dovolím si ale tvrdit, že to je běh na hodně dlouhou trať.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2855
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Navštívili byste Astro-hotel?

#56

Příspěvek od Homer »

karell: tak to jsem se skutečně přehlédl - omlouvám se. Nicméně i variantu lidí přihlášených na práce pro obce si umím v našem regionu představit, jak hákují "omylem" někde jinde, neboť v tomto ohledu jsou lidé kreativní  :-).

No nic, už jsem za sebe strávil dost času rozebíráním této myšlenky a tak se zase půjdu věnovat běžnému vydělávání na chléb náš vezdejší - pohříchu ke své škodě  bez pomoci EU...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#57

Příspěvek od Karell »

V pohodě, to nestojí za omluvu. Ale nemám zbytí, musím komentovat tu druhou část. Poslední kontrolu kvůli čerpání prostředků z rozvojových programů ESF mám za sebou v listopadu 2011. Jednalo se o zanedbatelných 2,7mil. Kč. 5 kontrolorů po 3 dny se hrabalo ve veškeré dokumentaci, přestože čtvrtletně předkládáme  tzv. monitorovací zprávy, neboli průběžně kontrolují každé čtvrtletí čerpání. Každý zaměstnanec musí vést pečlivě pracovní výkaz vlastnoručně, každá proplacená hodina je kontrolována, jestli byly splněny podmínky realizace programu. Nakonec museli i na výpisech z banky organizace zaměstnanci stvrzovat svým podpisem, že uvedené prostředky skutečně dorazily na jejich účty. Já prostě  nevidím možnosti, aby někdo někde "omylem" hákoval na soukromém projektu. A to mně věřte, taky dokážu mnoho... Jen pro představu, momentálně účtuji, mimo jiné, asi o 10 projektech z ESF, v některých dělám i projektového manažera..
Uživatelský avatar
Stailas
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 03. 2011, 07:40

Navštívili byste Astro-hotel?

#58

Příspěvek od Stailas »

Mili astronomove,

necitte, ze casto neodpovidate na to, co se vas "capcar" vlastne ptal a ze resite intenzivne problemy, ktere jsou spise jeho nez vasi starosti? Z mnohych z vas je citit velka zast. Proc? Mluvite o financich, vypocitavosti, neschopnosti, ale otazky kolem jeho projektu, co by chtel nabizet, jak si konkretne prestavuje jeho provoz, jaky bude program, pro koho chce byt urcen, atd. nechavate stranou. A pritom je hodne lidi (to vime dnes velmi presne), kteri by moznost podivat se do nebe s patricnym doprovodem uvitali. Projekt by mohl dal sirit zajem o amaterske pozorovani. A to by bylo jiste prinosem k osvete astronomie a take k sireni zajmu siroke verejnosti o tmave nebe, jeho ochrany, atd.

Mame v nasem poradnim sboru take pritele Dr. Jiriho Grygara, popularizatora astronomie, ktery nam od zacatku fandi a myslim, ze by byl ochoten "capcarovi" rict svuj nazor - a  to v kazdem pripade mnohem privetiveji, nez dokazi nekteri vasnivci z Astrofora.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Navštívili byste Astro-hotel?

#59

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Já nechápu, v čem je problém. Podle mě jsou komentáře lidí, kteří mají se stavitelstvím, čerpáním evropských fondů, apod., cenné. Stejně tak je zřejmé, že capcar má poněkud naivní představy o tom, jak to bude fungovat a rozhodně mu poslouchat lidi, co mají ty představy realističtější, pomůže. Nebo je to jako špatně řikat, protože to neni dost pozitivní, měkoučký a plyšovoučký? Taková holt realita je. To přece neznamená žádnou "zášť" (a vážně, tohle slovo už si nechte, je to fakt lacinej způsob, jak někoho na internetu napadat a už jsme toho tady měli až dost).

I přesto jste ale uhodil ve svém příspěvku hřebíček na hlavičku - takový "astrohotel", ve kterém by byla nějaká technika a někdo, kdo by s ní návštěvníkům ukazoval vesmír, je skutečně dobrá věc pro šíření zájmu mezi laiky o amatérskou astronomii (za předpokladu, že by se je tam podařilo nalákat). Jenže takoví lidé tady, z logiky věci, nejsou moc početní - na astrofóru jsou častými hosty především lidé, kteří už se o pzoorování zajímají. A tak není divu, že tu neni velký zástup odpovědí "ano navštívil", protože prostě čtenáři dotazu jsou na něj špatná cílová skupina. Odpověď na capcarův úvodní dotaz v názvu vlákna se totiž nedá najít tak snadno, jak by se mohlo zdát.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#60

Příspěvek od Karell »

Vážený Stailasi, přečtěte si prosím pozorně první příspěvek zakladatele tohoto vlákna.

Zrdavim Vas,

Potrebujem poznat vas nazor napady a pripomienky, ktory musim poskytnut uradom aby mi schvalili projekt.
Potom si přečtěte jeho myšlenkové pochody od prvního a jediného astrohotelu v EU (možná i na světě) až po místo na astrosrazy, posezení s přáteli či oslavy. Myslím si, že pokud někdo přijde s promyšleným projektem má to úplně jinou podobu. Příklady tady jsou mnohé, naposledy třeba akce pár kamarádů astronadšenců na Kokořínsku. Nenaleznete tady nějaká nesmyslná tlachání, jednalo se o jednu akci za druhou. Toto vlákno je jen výrazem obrovské benevolence AF, kdo všechno a s čím sem může přijít a žádat o radu. Abyste věděl, první založení vlákna mu bylo zrušeno, protože napsal, že hlavní atrakcí bude dobson se zrcadlem 500 cm. Mnozí z nás by samozřejmě podobné projekty jen a jen uvítali, nabídka někam přijet se svojí technikou je z asi pochopitelných důvodů velmi omezená, musí být ale skutečně založené na reálném základě.
Odpovědět