Navštívili byste Astro-hotel?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Navštívili byste Astro-hotel?

#61

Příspěvek od dvader »

Příspěvek porušující pravidla AF jsem smazal. Moderátor
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#62

Příspěvek od Pavebo »

to Stailas:

Ač nerad musím bohužel souhlasit, nejsme tady (podle mého názoru) nositeli obecnější myšlenky, jako je podpora a rozvoj amatérské astronomie, zato nám jde poměrně zhusta o prokazování jakési nadřazenosti našeho "já" nad ostatními. Proto je tady mezi řádky jasně cítit nevraživost, nechuť poslouchat jiný názor než zastávám nebo i horší. Je zde málo lidí, kteří inspirují ostatní (jako např. MMys) a ti, kteří přijdou byť s nepříliš dobře pojatou myšlenkou, dostanou co proto.

Ač jsem nepříliš optimistický k realizaci takto komplexního projektu (v našich západočeských podmínkách - neznám podmínky tazatele), přesto si začínám myslet, že je tu celá řada možná méné náročných, zato však schůdnějších alternativ.

to moderátor:
bylo by možné udělat pro tazatelovu otázku v záhlaví stránky hlasování, jako již bylo u některých témat?

Zdraví a poněkud více benevolence a hlavně inspirativních myšlenek přeje všem astroforo-amatérům

Pavebo

Uživatelský avatar
capcar
Příspěvky: 117
Registrován: 19. 04. 2010, 10:06

Navštívili byste Astro-hotel?

#63

Příspěvek od capcar »

Presne tak:

"Už to začínám chápat...Pro EU hromadu blábolů za účelem získání dotace, otec zaměstná dotované nezaměstnané, potom je po vykonané práci vyhodí, část materiálu se natěží v okolí více či méně legálně, EU se potom bude 5 roků předkládat reálná či vymyšlená návštěvnost a tedy střednědobá udržitelnost projektu, aby se dotace nemusela vrátit a trvale zůstala příjemci. Případní návštěvníci tak vlastně poslouží jako přesvědčovací argument donátorovi. Po uplynutí této doby zůstane objekt k dalšímu vlastnímu využití či prodeji...

Musím uznat, že jsem capcara troca podcenil ."

Po rokoch nehnutelnost ostane majitelovi. Ja od ludi nechcem ani tych 20€, to bude len na papieri a zo zaciatku nech to je po oficialnej stranke ok. Ide tu o to ze by sa tam mohol konat tak 4 alebo 5 kr. do roka astrozraz nech je sranda nech sa astronomia trocha spopularizuje, nech ti kokoti nechodia tolko do kostola a nech sa nad tym vsetkym trosku zamyslia. Ide to o to, ze ked to vyjdea bude to moje a aspon dvakrsat do roka sa zide paradna partia astronadsencov na skvelej party - tak to uplne splnilo svoj ucel. POZEMOK JE MOJ, FIRMA JE MOJA, MATERIAL ZA ZLOMOK CENY PLUS PRACHY Z EU.

UZ TO KONECNE CHAPETE MUDRLANTI ????? (cest vynimkam)
sky-watcher 300 plnotubus, paracorr, uhc lumicon, panoptic 24, nagler 13, Explore Scientific 6,7 a 4,7 a kolimator...plossl hnusne setaky....
Uživatelský avatar
Stailas
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 03. 2011, 07:40

Navštívili byste Astro-hotel?

#64

Příspěvek od Stailas »

Mily Karelli,
souhlasim, ze Capcar nema jeste prilis konkretni predstavy a je zrejme uplne na zacatku. Na druhe strane se vsak v dalsi diskusi zcela konkretne pta, jestli bychom chteli takove centrum navstivit. Lü-Stailas treba ano. Uz proto, ze bychom ziskali novy kontakt v Cechach. Nikdo z nas nevi, kolik ma Capar zkusenosti s astronomii, co planuje konkretne delat a doposud jsme se nedozvedeli, v jake lokalite projekt planuje (nebo je to nekde v diskusi ztracene).

Capare, ozvi se, muzes k tomu neco konkretniho napsat? Jinak je ta nase diskuse spise monologem ze strany Astrofora.
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#65

Příspěvek od Pavebo »

to capcar:

asi by ses měl podívat na astro-hotel, který zrealizovali naši kolegové v Alpách a diskutovat jejich zkušenosti, pokud budou ochotni.

Zdraví a drží palce

Pavebo

EDIT: P.S. Vidím, že Stailas nabídl spolupráci dříve, než jsem napsal svůj příspěvek...jó, jiný kraj, jiný mrav!!!
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Navštívili byste Astro-hotel?

#66

Příspěvek od -karneades- »

ja uz nemam silu zde cokoli psat, 90% mych prispevku konci v neverejne sekci, capcare, capcare-kokot se nerika :)
Uživatelský avatar
Stailas
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 03. 2011, 07:40

Navštívili byste Astro-hotel?

#67

Příspěvek od Stailas »

Vidim, ze se nase odpovedi prave s Caparem mijely. Ale porad nevim, kde se akce budou konat a co vse bude mozne delat.
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#68

Příspěvek od Pavebo »

to moderátor: shodam, Martin Vyskočil, MMys, Honza Ebr (honza42), michal.b, MilAN, MaG, KDan, SKLP, Cassi, dvader, Karell, LaBa

Bylo by možné udělat pro tazatelovu otázku (možná návštěva astro-hotelu) v záhlaví stránky hlasování, jako již bylo u některých jiných témat?

Zdraví a za odpověď předem děkuje

Pavebo

Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Navštívili byste Astro-hotel?

#69

Příspěvek od MilAN »


Ide to o to, ze ked to vyjdea bude to moje a aspon dvakrsat do roka sa zide paradna partia astronadsencov na skvelej party - tak to uplne splnilo svoj ucel. POZEMOK JE MOJ, FIRMA JE MOJA, MATERIAL ZA ZLOMOK CENY PLUS PRACHY Z EU.

UZ TO KONECNE CHAPETE MUDRLANTI  ????? (cest vynimkam)
Jo, tohle jsme snad pochopili již od saméo začátku.

2x do roka zdarma astropárty a po 5 letech je 200.000Euro tvých. O.K.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#70

Příspěvek od Pavebo »

to MiiAN:

Co takhle udělat hlasování?

Zdraví

Pavebo
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Navštívili byste Astro-hotel?

#71

Příspěvek od MilAN »

Tohle je přeci na autorovi tématu - zvolit si otázku a přidat k ní anketu.
---------
Jinak to, co požadoval autor, jsou otázky v 1. příspěvku :

Potrebujem poznat vas nazor napady a pripomienky, ktory musim poskytnut uradom aby mi schvalili projekt.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#72

Příspěvek od Pavebo »

to MilAN:

Omlouvám se, to jsem nevěděl.

to capcar:

Jak vidím, pokud chceš, můžeš si anketu ke své otázce (asi nějak lépe specifikované) sám udělat - myslíš-li, že to má význam, neváhej...

Oba zdraví

Pavebo
Uživatelský avatar
Stailas
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 03. 2011, 07:40

Navštívili byste Astro-hotel?

#73

Příspěvek od Stailas »

Pratele, otazka je v nazvu vlakna "Navstivili byste Astro-hotel?" a verim, ze dalsi jeho text se vaze prave k teto otazce.
Anketa by byla uzitecna, protoze by Capcarovi a snad i Astroforu dala konecne jasny obraz, jaky by byl zajem (alespon clenu Astrofora) k nemu prijet pozorovat nebe a treba se zucastnili jim zminenych "astroparties".
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Navštívili byste Astro-hotel?

#74

Příspěvek od hamr »

Takže odpovídám za sebe NE 8-). Proč bych se někam trmácel, když můžu koukat a fotit z domova? Ledaže by tam byl aspoň metr ::).
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#75

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Mám malý dotaz, je tohle vlákno míněno vážně nebo ne? Capcar vymýšlí každý den lepší pohádku na dobrou noc a Stailas si zase přišel vybrečet srdíčko, jací že sme to my Češi závistivci...a má vlastně pravdu, já Capcarovi závidím, závidím mu tu schopnost vědět o všem naprostý prd, ale všechno mít vyřešený jedním úhozem do klávesnice...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Odpovědět