Navštívili byste Astro-hotel?

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1831
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Navštívili byste Astro-hotel?

#76

Příspěvek od aquarius »

Já osobně nemám důvod takový hotel navštívit. Na seeing je nejpraktičtější čekat doma.
Jinak proti stavbě a jejímu financování nic nemám a jen se divím, kolik emocí na AF už Astro-hotel vyvolal.  
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
capcar
Příspěvky: 117
Registrován: 19. 04. 2010, 10:06

Navštívili byste Astro-hotel?

#77

Příspěvek od capcar »

ja to tiez nechapem, dal som jednoduchu otazku a velmi slusne som poprosil o rady a nejake pripomienky. Ale je mi jasne ze niekto kto take moznosti ako ja nema A SEDI V PRACI OD 08:00 - 16:00 MA S TAYKYM DACIM PROBLEMY. On jednoducho zavidi a navaza sa do inych ludi, a pritom tu o nic nejde. S cim mate problem? Ak na to mas, postav si vlastny "hotel", ajk na to nemas budes len donekonecna tlachat ze je to newmozne a bla bla....ja na to mam a ty mi jednoducho zavidis....jak mozete do toho dat tolko zloby ked ide vlastne a v podstate o dobru vec????
sky-watcher 300 plnotubus, paracorr, uhc lumicon, panoptic 24, nagler 13, Explore Scientific 6,7 a 4,7 a kolimator...plossl hnusne setaky....
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Navštívili byste Astro-hotel?

#78

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

ja to tiez nechapem, dal som jednoduchu otazku a velmi slusne som poprosil o rady a nejake pripomienky. Ale je mi jasne ze niekto kto take moznosti ako ja nema A SEDI V PRACI OD 08:00 - 16:00 MA S TAYKYM DACIM PROBLEMY. On jednoducho zavidi a navaza sa do inych ludi, a pritom tu o nic nejde. S cim mate problem? Ak na to mas, postav si vlastny "hotel", ajk na to nemas budes len donekonecna tlachat ze je to newmozne a bla bla....ja na to mam a ty mi jednoducho zavidis....jak mozete do toho dat tolko zloby ked ide vlastne a v podstate o dobru vec????

Smyslem astrofóra není, dát vám místo pro projevování vaší domnělé morální nadřazenosti, ale pro debatu na nějaké téma. Příspěvky Habla, Homera, Kókala a jim podobných to splňují - jsou k tématu. Naopak Koho tady vidim se do někoho navážet seš předevšim ty, Stailas a Pavebo, i když ti poslední dva to dělají takovým tím dnes oblíbeným způsobem "osvícení z morální výšiny".

Pokud tu ještě někdo bude označovat ostatní za závistvce, obviňovat někoho, že koná na základě zloby či zášti, komentovat jeho ego, a tak podobně, tak vlákno prostě zamknu. Jasný?
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#79

Příspěvek od Pavebo »

Honza Ebr napsal:

Naopak Koho tady vidim se do někoho navážet seš předevšim ty, Stailas a Pavebo, i když ti poslední dva to dělají takovým tím dnes oblíbeným způsobem "osvícení z morální výšiny".

Fíííha a pak se o něco snaž...

Všechny ve spolek zdraví Pavebo

P.S. Nedovedu pochopit, že někdo může takto označovat Stailase, který cosi realizoval (nejde o mě, já jsem nulča...), o čem se nám jenom zdá. No, být nějak prospěšný/úspěšný se asi opravdu nevyplácí.

Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Navštívili byste Astro-hotel?

#80

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Mě je úplně buřt, co Stailas udělal nebo ne, já ho soudim podle toho, co tady napsal, a to bylo "Z mnohych z vas je citit velka zast." To je přesně ten druh příspěvků, po kterých mi rudne krev. Protože to napsal jako reakci na serii odpovědí, kde capcarovi dávali informovaní lidé cenné rady získané dlouhou zkučeností v oboru. Jakákoliv kritika, sdělení nepříjmené pravdy, je hnedka "zášť"? Ty lidi obětují svůj čas ,aby capcarovi pomohli i přesto, že on předkládá protichůdný informace a polovina jeho příspěvků ani nedává smysl. A dočkají se toho, že je někdo obviní, že to dělají ze zášti? No teda. A ty tady pak ještě přihodíš něco o egu a nakonec sám capcar všechny smete úplně nechutnym příspěvkem s výsměchem, že pracují 8-16 (což navíc u poloviny zmíněných neni pravda).

Jestli očekáváš, že tady budeme hodnotit lidi podle toho co "udělali", tak to seš vedle. Když mi sem přijde dalajláma a pošle někoho expresivně někam, tak mu to smažu.

A čistě osobní postoj: Stailasovi nezávidim, já bych podnikatel (a to on bezesporu je) být nechtěl ani za milion, je to dřina a pruda. Stejně tak ho ale nehodlám glorifikovat za to, že podniká zrovna v našem oboru. Jsou tu lidé, kteří toho udělali pro místní komunitu mnohem víc a zadarmo a nikdo nemá nějak potřebu to připomínat - a oni to taky nevyžadují a fungují tady úplně normálně a pomáhají lidem skromně a potichu dál (třeba MMys). Když ale něco napíše Stailas o svojí vesničce, najde se vžýdycky několik uctívačů, co mu to musí zas a zanovu pochválit. Mě už to nepřijde normální.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#81

Příspěvek od Pavebo »

to Karell: vidím, že prdy a beďáry spolu s jasným nactiutračným textem je pro maoderátora Ok...

Tož zdraví

Pavebo
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Navštívili byste Astro-hotel?

#82

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

to Karell: vidím, že prdy a beďáry spolu s jasným nactiutračným textem je pro maoderátora Ok...

Tož zdraví

Pavebo
Jo sorry, já myslel, že to Karell vzal všechno. Prdy a beďary nebrat! (ale zasmál jsem se, to nepopírám :).

Promazal jsem noticky o smazání příspěvků, už jich bylo plné téma. Takže jen pro úplnost vězte, že tu bylo ledacos smazáno, značným počtem různých moderátorů
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Navštívili byste Astro-hotel?

#83

Příspěvek od Pavebo »

to Honza Ebr:

Přesvědčil jsi mě, tedy nejen ty...

Zdraví

Pavel
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#84

Příspěvek od Karell »

to Karell: vidím, že prdy a beďáry spolu s jasným nactiutračným textem je pro maoderátora Ok...

Tož zdraví

Pavebo
Pavle, někdy je složité se rozhodnout co ještě není za hranicí pravidel a co už je. Tebe zjevně nijak nepohoršují příspěvky capcara, kde hovoří o kokotech. Nepřisuzuji si právo být tím nejspravedlivějším, nečiň tak ani ty.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Navštívili byste Astro-hotel?

#85

Příspěvek od Karell »

Myslím si, že čas dozrál. Téma zamykám, později ho přesunu do smazaných.
Edit: zkušenější moderátoři navrhli téma nemazat, pouze nechat uzamknuté. Takže opravuji původně oznámené, téma zůstane zamknuté a nesmazané.
Janush
Příspěvky: 76
Registrován: 25. 01. 2017, 21:57
Bydliště: Dohnany

podnikanie

#86

Příspěvek od Janush »

Zdravim .Čo poviete nato... ćo si o tom myslite ,postavit si hvezdaren,krasnu,zo všetkym čo ktomu patri z newtonom vo vnutri a začat s tym podnikat.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24308
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: podnikanie

#87

Příspěvek od MilAN »

Víš, kolik je u nás hvězdáren ? A už jsi slyšel o tom, že by některá vydělávala ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Navštívili byste Astro-hotel?

#88

Příspěvek od Karell »

Pro uživatele Janush: sloučil jsem ti téma s podobným, přečti si ho a zeptej se jeho zakladatele kam postoupil a jak je úspěšný. Určitě ti může po tolika letech poskytnout cenné rady.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2856
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Navštívili byste Astro-hotel?

#89

Příspěvek od Homer »

Janush:
Jde o to, jak se na to půjde, zda v plném rozsahu jen za své zdaněné peníze, nebo s masivní spoluúčastí nějakých veřejných peněz.
S výhradně vlastními zdroji to je dobrovolná ekonomická sebevražda - pokud tedy Váš disponibilní majetek není řádově vyšší než náklady na stavbu, to by to riziko následné insolvence bylo nižší a nezabolelo by to tolik.
S masivní injekcí veřejných zdrojů by to možná šlo, ale s podmínkou, že to bude mít nějaký jiný hlavní nosný program a s tím se sveze těch pár korun utržených vlastní hvězdárnou. Na tyto prostředky si ale jen tak nějaký soukromník nesáhne, neboť "Quod licet Jovi non licet bovi".
Současně upozorňuji na povinnost EET :-).
Odpovědět