Proč jsem tady ukončil činnost

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Proč jsem tady ukončil činnost

#31

Příspěvek od Pepek »

Velice užitečné by mohlo být FAQ, jak už někdo v podobné diskusi tady naznačil. Tzn. výběr dalekohledu, výběr okuláru, co pozorovat atd. No jo, jenomže FAQ mohou vytvořit jen ti zkušení. Bude se jim chtít? Píšu to tady po několikáté - kvalitní astro literatura dnes není. A začátečník často neví, jak se má zeptat. Učím práci na počítači, takže vím, co to je, když se lidé ptají - kolikrát je ta otázka tak položena, že to svádí spíše ke smíchu.

Jen tak "off topic" - v mnoha programech je napsáno Press any key. No a dotaz zněl - kde je na klávesnici ANY KEY :).

A s astronomií je to totéž.Protože začátečník nikde nenajde ucelený přehled např. okulárů, ale jen diskuse ke konkrétním modelům, kde často nerozumí slovům (typy konstrukcí atd.), tak položí dotaz, který je pro mnohé o ničem. A když dostane odpověď, je často plná dalších slov, kterým nerozumí. A takto se diskuse zvrhne jiným směrem. Přehledné a dostatečně rozsáhlé FAQ by tohle mohlo spravit. Ovšem, za předpokladu, že se toho někdo ujme.
Uživatelský avatar
Selene
Příspěvky: 58
Registrován: 21. 11. 2004, 03:49

Proč jsem tady ukončil činnost

#32

Příspěvek od Selene »

Ja som na tomto fóre tiež nováčik, tak neviem, či mám oprávnenie niečo kritizovať, ale myslím, že toto fórum je určené všetkým, čo majú radi astronómiu. A "ostrieľaných" astronómov by malo len tešiť, že je taký záujem o astronómiu aj z radov nováčikov a amatérov. Nevravím- môže to byť dosť otravné, odpovedať stále na to isté.

Možno by fakt nebolo od veci založiť nejakú rubriku pre nováčikov a nejakú zas len na také "bláboly". Ale keby sa tí, čo sa do veci rozumejú, odčlenili a diskutovali o serióznejších veciach niekde inde, nováčikovia (ako aj napríklad ja) by sa nemali ako naučiť takéto veci. Aj ja koľkokrát len čítam príspevky, ak téme na 100% nerozumiem.
"Verejnosť často nechápe, čo za podujatie je veda. Mne to pripomína, akoby sme kráčali v Kolumbových šľapajách" Tod Lauer&&
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Proč jsem tady ukončil činnost

#33

Příspěvek od SKYMASTER »

PSION ma samozrejme pravdu. Proto maji vsichni odborneji zdatni sve konference at uz na promenne hvezdy, CCD ci jine. Vetsinou take komunikuji primo mezi sebou. Takze plne chapu, ze casem rada odborniku toto forum opusti. Skutecne je to moloch, ktery neni uzpusobeny pro lidi. Chapu i nadseni vsech a braneni systemu astrofor, ktery urcite stal radu prace. Ale je treba skutecne bud naprogramovat jiny ucinnejsi system a nebo budou postupne kvalitni lidi odchazet. Pokud si mam zvolit system, kde odpovim za 5 s za 2 minuty, zvolim ten za 5s :rotflmao: je to proste logicke.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Proč jsem tady ukončil činnost

#34

Příspěvek od Listy3 »

Sekce pro začátečíky by rozhodne neuškodila, já osobně bych měl spoustu hloupích dotazů které budu mít aspoň kam napsat. Také by se mi líbila sekce kde by mohli být témata jako Vaše nejoblíbenější hvězda nebo Váš první dalekohled a jiné, kte v odborných tématech můžou být považovány za Balast, ale třeba já si to rád přečtu. Taky si myslím že by každý měl začít sám u sebe a smazat všechný balastní příspěvky které napsal. Je jasné že Shodam nemůže sám uhlídat tolik příspěvků, tak by mohl administrátorské práva udělit některým dalším členům, kteří by možná byli i ostřejší v mazání balastu a nesmyslů. Třeba někdo kdo má "vidle, aby ty nesmysly šly vykydat" MilAN by byl určitě vhodný typ. :behead:
Každému by pak měl přijít mail že administrátor smazal nebo upravi jeho příspěvek s žádostí aby balast a hlouposti psal do sekce k tomu určené, každý by si určitě rychle uvědomil že něco dělá špatně a jistě by se polepšil.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Proč jsem tady ukončil činnost

#35

Příspěvek od SKYMASTER »

Ahojky PSIONe yahoo groups z toho se muzeme ucit. Problem je, ze astroforum neni programovane ale vice mene jen pouzity volny skript. Kdyby to nekdo programoval, pak je mozne radu veci dodelat. Vsetne napr. omezeni platnosti prispevku atd. Casem totiz administrator zjisti, ze tam ma toli prispevku, ze se v tom nevyzna ani on, ze je system stale pomalejsi. Napr. to ze mi denne prijde 10 emailu s obsahem ze nekdo nekde neco napsal a neni tam co, mi pripada vice nez nesmyslne :rotflmao:
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
masklin
Příspěvky: 1
Registrován: 09. 01. 2005, 07:32

Proč jsem tady ukončil činnost

#36

Příspěvek od masklin »

su rozne sposoby komunikacie - forum, yahoo groups, priame maily, stretnutia na star parties a pod.

vsetky maju ale jednu spolocnu vec - mnozstvo vymienanych informacii narasta. a to co sa spociatku zdalo ako zvladnutelne, postupne naberie velky spad.

nakoniec sa to vzdy dostane do stadia, v ktorom je uz problem informacie triedit a mat v nich este prehlad. je jedno ci to je forum alebo yahoo groups.

s pocitacmi sa profesionalne zaoberam uz viac nez 10 rokov a za ten cas som bol aj clenom mnohych diskusnych for/skupin. vo velkej vacsine pripadov to koncilo spustou mailov a informacii. ti einformacie sa zmenili na data - cize len spusta slov, ktore uz nedavali poriadne zmysel, lebo sa v tom uz nedalo vyznat.

je to hlavne na uzivateloch tohto fora, aby prestali pisat balast. bolo by super, pokial by clovek, ktory nejaku temu zalozi - mohol ju aj moderovat.

a uplne by som odstranil selektovanie podla poctu prispevkov. mnohych ludi to vedie pisat uplne blbosti len preto, aby sa im zvysilo cislo a dosiahli co najskor "god".
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Proč jsem tady ukončil činnost

#37

Příspěvek od Pavuk_ »

masklin napsal:
a uplne by som odstranil selektovanie podla poctu prispevkov. mnohych ludi to vedie pisat uplne blbosti len preto, aby sa im zvysilo cislo a dosiahli co najskor "god".suhlasim, je to ako ked nejaponci zaviedli paskovanie farebnymi pasmi v Aikido
Povodne mali vsetci bojovnici-adepti biele pasy bez ohladu na stupen - lenze to sa nepacilo nasej "sutazivej" kulture
Navrhujem - vsetci biele pasy !
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Proč jsem tady ukončil činnost

#38

Příspěvek od Radous »

masklin napsal:

a uplne by som odstranil selektovanie podla poctu prispevkov. mnohych ludi to vedie pisat uplne blbosti len preto, aby sa im zvysilo cislo a dosiahli co najskor "god".
Jojo.. s tím nezbývá než souhlasit... Myslím si, že je opravdu škoda udělat kvůli pár trubkám (který sem ťukaj kraviny) nějaké uzavřené fórum. Nikdo nikoho přece nenutí aby tu příspěvky četl a pokud ho někoho hloupé nebo bezpředmětné připomínky nezajímají, ať jim nevěnuje pozornost. Já sem sem taky naplácal tolik kravin a teď už většinou jen čtu a čtu (sakra že bych se polepšil? 8) )...a to mně baví. Spoustu novýho se tu dozvím a nemusím nikde listovat v tunách knížek.. Navíc většina lidí tu píše svoje vlastní zkušenosti a ty jsou většinou k nezaplacení a málokde je někde jinde člověk najde. Proto Psione, MMysi, Milane, Skymastere a další nevzdávejte to prosím... Byla by to velká škoda...

:hi:

Radim
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Proč jsem tady ukončil činnost

#39

Příspěvek od Pavuk_ »

Ked som sa registroval na
http://www.cloudynights.com/ubbthreads/
precital som si podmienky registracie.
Zaujali ma tieto body:
http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ ... .php?Cat=0
Forum Guidelines

The Cloudy Nights forums is a family oriented discussion board. As such, the following guidelines are are in place to support this philosophy;

Topics of a sensitive nature will be removed and the poster asked to post them elsewhere Topics that are not appropriate for someone the age of 14 years old will be asked to post elsewhere. No profanity (this includes certain religious profanes) Posts that are not respectful of other individuals (be they members or not) are not welcome here. Cloudynights is not an open air forum for vendor complaints. If you seek resolution, we recommend you talk to the vendor. If you seek an audience, we recommend you go elsewhere.Posts with the intent of “creating a reaction” are not welcome here No posts of a political nature
For many the question is “what is a sensitive topic” and what “isn’t appropriate for a 14 year old”. Creating such lists would be a Herculean chore. We are depending upon the judgment of the moderators to make these calls.

Above all – the golden rule applies. Do unto others as you would have them do unto you. Personal attacks will not be tolerated, nor will other behavior deemed to be antisocial.

As a community member, I ask each of you to lighten the load of the moderators.[glb]Think before you post. If in doubt, push away the keyboard for 10 minutes and then come back to your posting.[/glb]

Cloudy Nights is a free service and we reserve the right to deny service at any time.

[glb]Think before you post. Once posted, things generally get left in perpetuity. Please ensure that you are content with how your post reflects on you as a person[/glb].

Spominam to koli diskusii, ktora sa rozputala pred par dnami ohladne kvality a kvantity odpovedi a pristupu niektorych userov a poctu prispevkov s tym spojenych.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Proč jsem tady ukončil činnost

#40

Příspěvek od shodam »

Vážení přátelé,

končím pro tuto chvíli veškeré diskuze o astrofóru, jeho přednostech, chybách a jeho budoucnosti. Zároveň uzavírám i diskuzi o všech "nových fórech", chatech, konferencích apod. a hlásím tímto návrat k astronomii !!!

Toto není cenzura ani odmítnutí vašich názorů, kterých si samozřejmě nesmírně vážím, ale opatření v zájmu tohoto fóra. Každý, kdo má nějaký konkrétní nápad, jak to tu vylepšit, má i nadále možnost ho zde prezentovat, případně se může obrátit na mě či některého z moderátorů. Další nekonečné hádání o ničem ale tímto končí. Pokud někdo pociťuje, že mu diskuze ve formě fóra naprosto nevyhovuje, má samozřejmě možnost to tu opustit a pokračovat podle svého. Já bych byl nicméně velmi rád, kdyby se většina kritiky z posledních týdnů spíše přetavila do vylepšení našeho společného astrofóra, abychom s ním byli všichni spokojení.

shodam
Odpovědět