Prodejci v ČR a sousedních zemích

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 57

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#1

Příspěvek od mkcz »

Zdravím všechny kolegy,

rozhodl jsem se založit toto vlákno po dlouhodobém čtení různých příspěvků o zkušenostech s prodejci astrotechniky v ČR na tomto fóru.

Musím říci, že za posledních cca 8 let jsem byl zcela určitě zákazníkem všech známých firem, zabývající se touto problematikou v ČR a zřejmě budu patřit mezi onu spokojenou minoritu, která nemá problém.

Skutečně jsem za celou dobu nenarazil na nic, co bych označil termínem vyloženě negativní zkušenost. Je pravda, že preferuji spíše osobní kontakt po předchozí telefonické domluvě a vždy jsem se setkal u všech majitelů firem se vstřícným přístupem. Možná je to také o vzájemné komunikaci a ochotě pochopit svůj protějšek, nevím.

Kolikráte mne velmi udivují některé komentáře ale já jsem takovou negativní zkušenost nikdy neudělal.

Pánové Matoušek, Zahajský, Holubec, Drbohlav, Reichmann, Němec, VOD Turnov, lidé ve firmě Binox, byli v komunikaci se mnou vždy korektní a vstřícní.

Přeji všem svým kolegům co nejvíce kladných zkušeností a ve vší skromnosti se domnívám, že k tomu člověk také přispívá vlastním chováním aniž si to možná v daný moment uvědomuje. Méně konfrontací a více vstřícných postojů zlepší prostředí nám všem !


S pozdravem mkcz
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#2

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Diskuze nad tím , zda mít zvlášť téma pro jednotlivé a ještě pro všechny, vyzněla, že ano, takže je zde místo k diskuzi.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1284
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 69

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#3

Příspěvek od kavka »

Pánové Matoušek, Zahajský, Holubec, Drbohlav, Reichmann, Němec, VOD Turnov, lidé ve firmě Binox, byli v komunikaci se mnou vždy korektní a vstřícní.Mám kratší repertoár (pánové Zahajský, Reichmann, Matoušek, Holubec, VOD Turnov) a rovněž musím konstatovat korektní jednání a vstřícnost.
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#4

Příspěvek od Stratus »

Přimlouval bych se za přejmenování na "Prodejci v ČR a sousedních zemích", apod. Pro kolegy z Ostravy je např. na osobní návštěvu SUPRA daleko, ale do Gliwice v Polsku (sídlo teleskopy.net) to mají kousíček. Přitom jsou významným evropským distributorem např. sortimentu TAKAHASHI, viz:

http://sklep.teleskopy.net/takahashi-c-61_212.html
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 57

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#5

Příspěvek od mkcz »

Přimlouval bych se za přejmenování na "Prodejci v ČR a sousedních zemích", apod. Pro kolegy z Ostravy je např. na osobní návštěvu SUPRA daleko, ale do Gliwice v Polsku (sídlo teleskopy.net) to mají kousíček. Přitom jsou významným evropským distributorem např. sortimentu TAKAHASHI, viz:

http://sklep.teleskopy.net/takahashi-c-61_212.html
Souhlasím, to má logiku. Můžeme poprosit moderátory o přejmenování tohoto vlákna ?

edit: Název vlákna změněn podle přání. Honza
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#6

Příspěvek od Stratus »

-karneades_: dostal jsem odkaz na jednoho polského prodejce který obchoduje i Taky, viz.: http://sklep.teleskopy.net/fsq-c-61_212_213_232.html , na stránkách výrobce Takahashi viz.: http://www.takahashi-europe.com/en/taka ... ealers.php jsem ovšem nenašel žádného dealera pro polsko

Petře, v obchodním řetězci jsou mezi výrobci a dealery ještě distributoři. Zrovna tak vlastnictví určité domény neznamená, že jde o pobočku dané firmy. Tak jako SUPRA se stránkami celestron.cz neznamená pobočku Celestronu v ČR, tak ani takahashi-europe.com nejsou pobočkou firmy Takahashi v Evropě, ale pouze doménou jednoho z distributorů - zde konkrétně firmy Optique Unterlinden. No a ten seznam je seznamem jejich dealerů. Teleskopy.net jsou podobně jako velký anglický prodejce astrotechniky Optcorp.com také distributory firmy Takahashi.

Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1280
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#7

Příspěvek od Zbych »

Na této adrese je spousta zakázkových věciček k montážím a dalekohledům: http://www.kendauzat.net/other.htm

Ty asi v jiných obchodech nekoupíte.
seminko3
Příspěvky: 822
Registrován: 04. 03. 2010, 22:29
Bydliště: Polanka nad Odrou

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#8

Příspěvek od seminko3 »

Chtěl bych tady vyjádřit díky Stratusovi,který zde dal odkaz na obchod v Polských Gliwicích o kterém jsem dříve nevěděl. ;)Předevčerem jsem si dovezl dva nové okuláry od TeleVue.Vše proběhlo bez problémů a k mé spokojenosti jsem ještě ušetřil oproti už tak slušné 20% akci. ::)
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#9

Příspěvek od demonek »

Omlouvám se za OT,ale jsou to ty Gliwice,kde začala 2. světová válka?
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#10

Příspěvek od Karell »

Omlouvám se za OT, ale jelikož jsem původní profesí historik, musím podotknout, že za první konflikt 2. světové války a tím i za její počátek, je považován střet v Mostech u Jablunkova několik dní před divadlem s německými trestanci v Hlivicích... Tento incident má ovšem populárnější historku.
Uživatelský avatar
Aleks
Příspěvky: 14
Registrován: 02. 03. 2011, 21:47

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#11

Příspěvek od Aleks »

Zatím jsem zde nenašel jméno prodejce z Hlohovce na Slovensku,
fy Astronyx PC a tak bych se rád zeptal jaké máte zkušenosti z nakupováním u této firmy ? Z Moravy to mám kousek. Dík za postřehy.
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#12

Příspěvek od caribic10 »

Ahoj.
O fy. Astronyx jsem něco na fóru našel  ;) třeba ti to pomůže.

http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1274375658

Vlastní zkušenost nemám. Zatím jsem vše koupil u prodejců v ČR (100% spokojenost), nebo zde na AF.
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#13

Příspěvek od votrelec »

S firmou Astronyx mam dobre skusenosti. Kedysi som od nici "tahal" SW 80 ED+ montaz a rozne doplnky. Mal som v plane pribrat aj Meade 10" no zial zdravotny stav uz nevyhovuje(chrbtica). Pri objednavkach som sa kontaktoval mailom no hlavne telefonicky s p. Petrikom. Zial je k zastihnutiu skor vv vecernych hodinach. Pravdepodobne cez den oddychuje z tych "nocnych" pozorovani a seminarov. Alebo treba "bombardovat" telefonicky jeho pani manzelku. Firma Tromf v pohode.
astrodiver
Příspěvky: 79
Registrován: 25. 04. 2011, 22:38

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#14

Příspěvek od astrodiver »

V Astronyxe s p. Petríkom sa dá v pohode, ja s ním mám len dobré skúsenosti aj s nadštandartnou ochotou/ stretko v obchode aj po pracovnej dobe, konzultácie, atď.../môžem odporučiť.
<div class=
Uživatelský avatar
brz
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 07. 2010, 00:18

Prodejci v ČR a sousedních zemích

#15

Příspěvek od brz »

Astronix je pre mna len pozitivne, p. Petrik pochadza z Prievidze, takze mi vacsinu veci doviezol osobne ked sem mal cestu.
Je asi dost zaneprazdneny, ale ja som vsetko riesil telefonicky.
Jediny problem ktory vidim je ze si cenu, ktora je na stranke overte, pretoze ich nestihaju upravovat tak rychlo ako sa menia.
Odpovědět