Supra Praha - zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Supra Praha - zkušenosti

#1

Příspěvek od Vabra »

Protoze se nam v posledni dobe pomnozila podobna temata prezentujici zkusenosti s ruznymi prodejci astrovybaveni rozhodl jsem se pridat par radek o svem prodejci jiz temer dvornim: SUPRA Praha, pan Zahajsky.

Prvni zkusenost je veskrze negativni - pracovni doba od 10-17 hodin je pro pracujiciho cloveka vrazedna a prakticky musim porusit sve pracovni povinnosti (a nebo ukecat pana Zahajskeho at na mne v obchode pocka po sve pracovni dobe), kdykoliv mam potrebu se do Supry vypravit. ;)

Druha negativni zkusenost je, ze se neda spolehat na "pravidla emailove komunikace" a kdyz neco potrebuji koupit nebo jen konzultovat vzdy je jednodussi shanet se po telefonu nebo se do Supry vypravit osobne. Obcas sice odpoved na mail (spise pozdeji nez drive) prisla, ale po prvnich par pokusech jsem to proste vzdal a zacal volat...

A pak jiz nasleduji jenom pozitiva, ktera snad ani nemohu vsechna vyjmenovat, aby jste se vsichni do Supry nevypravili, a nechteli stejne vyhody, kterych jsem se za leta pravidelneho nakupovani domohl ;)

Proste pan Zahajsky je pro mne obchodnik jakeho si idealizovane predstavuji z prvorepublikovych filmu, obchodnik, ktery nehledi na okamzity zisk, ale v jehoz obchode ma clovek pocit ze "nas zakaznik je nas pan" a kam se rad vraci utracet sve korunky priste. Tedy pokud se do obchodu pres hromady krabic ruzneho astro a streleckeho vybaveni clovek vubec dostane.

Pan Zahajsky nema problem poradit a nabidnout mnohdy lepsi a levnejsi reseni, nez jake jsem si prisel puvodne koupit (a pripravi se tak o vlastni marzi). Neni problem proverenemu zakaznikovi zapujcit zarizeni na vyzkouseni, zaplatit treba i pozdeji v klidu domova prevodem z uctu atd atp.
Kdyz prislusny pousek optiky nemel sam, klidne mi doporucil at se obratim na konkurenci (Dalekohledy.cz/Matousek) a predjednal mi zapujceni prislusneho dilu i tam...

Proste obchodnik jehoz mohu kazdemu doporucit s cistym svedomim, ze se zakaznik dostane do nejlepsich rukou  :).
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Supra Praha - zkušenosti

#2

Příspěvek od daghtus »

Suhlasim s Pavlom v podstate vo vsetkom. Tiez nemam dobru skusenost s e-mailovou komunikaciou, pretoze ma minimalne raz priviedla k nedorozumeniu a miernemu rozcarovaniu na oboch stranach, avsak po telefone sme si s p. Zahajskym vsetko vysvetlili, p. Zahajsky bol vzdy ochotny poradit s problemami, dodrzal slovo do bodky a velmi bol ustretovy a flexibilny aj v sposobe dodania tovaru na Slovensko. Supra Praha je astroobchod, kam sa urcite virtualne vratim (najblizsie po UHC filter ).
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#3

Příspěvek od Karell »

Co mě hned na začátku přesvědčilo, bylo zjištění, že pan Zahajský nejde jen za snahou za každou cenu vydělat. On opravdu staví na tom, mít spokojeného zákazníka. Několikrát mě odradil od koupě něčeho, o čem jsem byl přesvědčený, že nutně potřebuji, několikrát mě doporučil lepší a ne dražší řešení. Dokáže i říct, že něco dodat umí, ale za cenu vyšší než odpovídá užitné hodnotě, ať volím cestu nákupu přes zdejší bazar. Mám zkušenost i s konkurenčními prodejnami v Praze, sice malou, ale mám. Nemohu na jejich adresu říct jediného křivého slova, vyšli mně ochotně vstříc, podmínky beze zbytku splnili. Ovšem jen u pana Zahajského cítím tu nefalešnou potřebu pomoci, poradit, posunout mě o kousek dál. Vždyť nezapomínejme na to, že se astronomii sám aktivně věnuje a rozumí jí. Kdykoliv jsem byl v situaci, a bylo to už mnohokrát, že jsem potřeboval řešení a neznal ho, zavolal jsem mu a věděl, že neprojeví nelibost, nedal znát, jestli má čas či ne a pomohl nejméně radou, bez záruky z možného obchodu a profitu pro něj. No a že možná někdy opožděně odpoví na e-mail...? V den, kdy mně od mých klientů přijde e-mail třeba 20x s otázkou ve stejném duchu tomu rozumím na 100%.  :) Jsem zvědavý, jestli se ozve skutečně někdo s negativní zkušeností, ne jen nějaký anonym, který si bude chtít léčit nějakou svoji bolístku. A sám za sebe dodávám, jen tak dál pane Zahajský.
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Supra Praha - zkušenosti

#4

Příspěvek od -karneades- »

sice nejsem takový spisovatel, jako Vabra, ale též souhlasím s každým slovem co napsal, já bych ještě přidal, že p.Zahajský je i v neobchodním jednání super sympaťák :),,,, i když jsem již za těch pár let co zde nakupuji plně saturován astrotechnikou, tak přesto do Supry rád zajdu i na pouhou čumendu a pokec s vedoucím, Supru jako prodejce astrovercajku vřele doporučuji a dávám ji 9 hvězdiček z deseti možných, ta jedna je za to, že se občas nemohu do Supry dotelefonovat a musím použít skryté číslo ;D, to je míněno s nadsázkou,,,,,
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1829
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Supra Praha - zkušenosti

#5

Příspěvek od aquarius »

Většinu výbavy mám ze Supry a prozatím 100% spokojenost.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#6

Příspěvek od MaG »

Mně osobně fascinovalo, když jsem se nestíhal pro dalekohled dostat včas a přišel až před zavíračkou. I tak jsem dostal dobrou cenovou nabídku a dalekohled mi pan Zahajský po zavíračce dovezl na jiné místo v Praze, ač kvůli tomu nestíhal jinou důležitou akci. Pomohl dalekohled naložit a pak teprve jel po svém.

Dále si cením možnost vyzkoušet techniku ať už na místě, nebo na nějaké akci.

Za Klub astronomů Liberecka si vážím především jeho podpory na našich akcí, ať už šlo o zapůjčení techniky, nebo jeho osobní účast.

S mailovou komunikací mám jen jednu negativní na dvě pozitivní zkušenosti, ale také preferuji/doporučuji telefon přímo do obchodu.

Z prodejců, nejen astrotechniky, je SUPRA jeden z nejlepších co jsem potkal.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
mi.
Příspěvky: 262
Registrován: 07. 06. 2008, 03:56

Supra Praha - zkušenosti

#7

Příspěvek od mi. »

No očividně je vidět, že na všem je prostě vždy velký kus pravdy. A jak už sepsal Vabra v "wot" tak naprosto souhlasím minimalne s částí emailové komunikace, při které se i mě stalo, že byla moje objednávka ztracena někde v "zduchoprázdnu" a vyšlo to až někde k třetímu majlu. Jelikož té techniky jsem do dnes nenakoupil ani zdaleka takové množství jako ostatní tak k telefonu jsem ruku ještě nevztáhl, ale jsem rád, že to těd vím. Příště budu vědět, že sáhnu nejdříve po telefonu a následně si to potvrdím třeba mailem.

Samozdřejme otvírací doba je pro pracující jistě velice nepříjemná a v budoucnu mě řešení těchto problémů s časem jistě čeká.

A stejně asi jako karneades bych při hlasování udělil 9/10 za odbornost, ochotu a lidský přístup k zákazníkovi. Takže děkuji panu Zahajskému a přeji jen dobré zkušenosti s námi jako zákazníky.
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 46

Supra Praha - zkušenosti

#8

Příspěvek od Kami »

Též mohu přispět kladným hodnocením,neb Honzu Zahajského znám několik let a rád u něho nakupuju. Poradí,nabídne i k otestování a je s ním fajnová domluva. Emailová korespondence sice občas vázne a musí se někdy pošťouchnout telefonem,ale to je v našem uspěchaným světě asi normální,zvláště v takovým kvantu zboží a žádostí.
Co je pro mne mínusem,tak cestování do Prahy,jinak bych byl v krámku na čumendu každý den.Poslední roky už se můj obchod se Suprou omezuje spíše na poštovní doručení,kde jsem vždy spokojen.

 Doma je to horší,protože má maželka už začíná při pohledu na tohoto pána a zvláště krámek s Astrooptikou, dostávat kopřivku.No,ani se nedivím po pár velmi rychlých akcích v Praze ,kdy po 5min v krámku jsem byl s drahou krabicí hned venku k jejímu úžasu.

   ;D  ;D  ;D
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#9

Příspěvek od biker.fm »

Vetsinu veci mam nakoupeno u p.Zahajskeho a neni na co by si clovek mohl stezovat, ochota, snaha pomoci, dobra domluva, vzhledem k mnozstvi co jsem uz nakoupil i ta nejaka slevicka taky potesila.

Co zde jeste nezaznelo, tak to je reklamacni rizeni. Mel jsem vadnou montaz EQ6, probehly nejake opravy a nakonec se p.Zahajsky rozhodl ze mi neda tu opravenou montaz, ale uplne novou. Co by si zakaznik mohl vice prat ?

Tak se casto sam sebe ptam proc i jini obchodnici nejsou tak vstricni jako je to v Supre.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
JohnMatrix
Příspěvky: 22
Registrován: 04. 05. 2010, 18:44

Supra Praha - zkušenosti

#10

Příspěvek od JohnMatrix »

Osobně mám taky velice dobrou zkušenost, kupoval jsem tam dalekohled Dobson 10", ale shodou okolností mi poslal špatnou krabici, kde byl sice 10" Dobson, ale pro Go-To montáž. Ve velmi krátkém termínu jsem měl správný dalekohled doma s kompenzací vybrat si zboží v hodnotě 1000,-.

Navíc na každý mail s dotazem jsem vždycky dostal odpověď, byť to nebylo okamžitě.
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1740
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Supra Praha - zkušenosti

#11

Příspěvek od Chef »

Taky mám většinu vybavení ze Supry.
Lepší obchod s astrotechnikou v ČR neexistuje.
Neznám žádný jiný obchod s čímkoliv, kde by měli lepší přístup k zákazníkům (napadá mě pouze jedna potápěčská prodejna, kde mají taky velmi vstřícný přístup, ale zdaleka to nedosahuje úrovně tohoto obchodu s astrotechnikou).
Co se týče pracovní doby, tak z vlastní zkušenosti vím, že se dá vždycky nějak domluvit, když člověk nestíhá přijet na 5h.
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Supra Praha - zkušenosti

#12

Příspěvek od deavi »

Když už se tady píše o té skušenosti, tak napíšu svojí. Po debaklu co jsem měl s f. ATC jsem přešel s nakupováním ''smetí'' do Supry a udělal jsem jen dobře. Jelikož jsem docela vytížený člověk, tak zásadně jezdím o víkendu, nejlépe sobotu :-/ Pamatuju si když jsem se pobláznil a 30.12. jsem musel mít den před Silvestrem (neděle) dalekohled WO Zenithstar 110. Větší vstřícnost firmy jsem ještě neviděl a byl jsem královsky obsloužen. Taky od té doby jsem tam utratil všechny těžce vydřené penízky a když od nich odcházím s nějakou slevou mám pocit, že jsem nakoupil hodně pod cenou ;D Pro velké věci (drahé) si jezdím osobně a drobné harampádí si nechávám posílat. S jednou reklamací, kterou jsem měl, jsem navísost spokojen, protože jsem dostal nový kousek za rozbitý.

Jako negativní skušenost je opravdu komunikace přes e-mail, raději se po pár dnech připomínám, potom je vše pořádku.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Supra Praha - zkušenosti

#13

Příspěvek od Lukina »

Já mám taky veskrze pozitivni zkusenosti! Jen mi chybi klasicky kosickovy eshop...
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Supra Praha - zkušenosti

#14

Příspěvek od Habl »

Pozitiva převažují nad negativy a plně souhlasím s předchozími přispěvky. Jinak k těm pozitivním bych ještě připojil i prodej z nabíky na akcích např. DsD všetně parcipace v tombole...

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Petr46
Příspěvky: 63
Registrován: 17. 02. 2009, 21:57

Supra Praha - zkušenosti

#15

Příspěvek od Petr46 »

Většinu své výbavy mám též ze Supry a jsem s ní velice spokojen. K uvedeným pozitivům Supry, tedy přesněji pana Zahájského doplním ještě něco. Loni v létě neváhal (v sobotu!), naložit do auta montáž, dalekohled a další drobnosti, které jsem si objednal. Přibalil rodinu, kterou vysadil v Litomyšli a náklad mi zavezl do nedaleké vsi, kde mám chalupu a stavím domeček. Takže bych přidal hvězdičky na 9,5/10. Tu chybějící 0,5 hvězdičky strhávám za to, že dovede uklidit předanou objednávku na svém stole tak, že už ji nikdo neuvidí. Ale nevadí, rád se tam vypravím znovu. Je to prostě Super obchod.

Petr46
Praha balkon: SWN 150/750 EQ 3-2, QHY 5T
Chalupa : Domeček s NEQ 6 SS, Orion UK 200/900, ED 80/600,QHY 5T, G2 8300C, G1 0300
Odpovědět