Supra Praha - zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#76

Příspěvek od Psion »

Jenom opravdu doufám, že se pan Zahájský neuchýlil k nějakému free řešení typu OxShop, PrestaShop atd, nebo nedej bože pronajímané verzi typu Shoptet. Hlavně to ne!
V podstatě je to stejné jako www.supra.cz
Uživatelský avatar
karelwww
Příspěvky: 13
Registrován: 01. 11. 2011, 11:12

Supra Praha - zkušenosti

#77

Příspěvek od karelwww »

Než něco koupím projedu internet a zjistím ceny. Děláme to asi všichni a koupím tam kde je to nejlevnější. AZ-4 s ocelovými nožkami Supra-Binox rozdíl skoro pětikila a ještě jeden příklad - u nejmenované sestavy montáž,dalekohled-jeden za 15 tis. a druhý skoro 18 tis. to není zanedbatelná částka to už je i nějaký slušný okulárek zdarma. Takže objednávám tam -kde dostanu za své peníze víc. Jednou tam a podruhé tady A vždy napíšu do poznámek, že chci být upozorněn na datum dodávky,když neodpoví do dvou dnů,slušně mu napíšu.že objednávku ruším a jdu jinam. A když potřebuji radu a to potřebuji jsem začátečnik,tak využiji lidičky na tomto foru,vždy ochotní a v pohodě.Za to taky touto cestou děkuji všem a Hamrovi zvlášť. Díky Karel PS: zkušenosti se Suprou až na to,že poslali mé zboží někomu jinému,tak se zdrželo o týden a informovali mě až na můj mejl(kde mam zboží)---v pohodě.
SW 80-400  SW 150-750 AZ4
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#78

Příspěvek od Karell »

Nikdy nenakupuji tam, kde je to nejlevnější. A týká se to úplně všeho...
Edit: jen jsem chtěl napsat, že pro mě je daleko důležitější než cena, jaké další služby obdržím. V případě p. Zahajského je to snaha vždy, v rámci časových možností poradit, pomoci, bez ohledu na okamžitý zisk. Kdybych možné marže, se kterými mně zboží prodal, přepočítal na čas, který mně už věnoval na různých setkáních, při nákupech atd atd, musím ho litovat. Je v našem "vztahu" tím vykořisťovaným.  :)
fryc
Příspěvky: 100
Registrován: 23. 01. 2009, 11:52

Supra Praha - zkušenosti

#79

Příspěvek od fryc »

AZ-4 s ocelovými nožkami Supra-Binox rozdíl skoro pětikila a ještě jeden příkladNevím kde jsi přišel na takový rozdíl , když jsem se díval na nabídky tak  to vychází do stovky.Nedávno jsem si objednával AZ4 v SUPŘE a ještě mi byl přibalen dárek okulár meopta s redukcí pro použití pro astronomické dalekohledy.
Dobson TS-GSO de luxe 250/1250 , Refraktor vlastní konstrukce 104/850 na AZ4 ,Newton 114/500 Bresser
Okuláry TS 70° 2"-30mm , plössl 1,25"-6.5;9mm , SW-UWA 70° 13;5mm , achro.barlow2x , triedr Bpc 7x50
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Supra Praha - zkušenosti

#80

Příspěvek od vla »

A v tom to je, někde nakoupíš levněji a možná ti zbyde na nějaký levný okulárek jinde sice dráž, ale kvalitní okulár dostaneš zdarma a ještě se máš kam obrátit o pomoc či rady. :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
karelwww
Příspěvky: 13
Registrován: 01. 11. 2011, 11:12

Supra Praha - zkušenosti

#81

Příspěvek od karelwww »

fryc- těd jsem na to mrknul a pravda ceny jsou skoro stejné-jdu vyhrabat doklad,kupoval jsem asi před 4-5 měs. a jsem přesvědšen,že jsem v Supře koupil 4 390,- nějak tak-- těd musím pryč a zítra napíšu zatim ahojtě Karel
SW 80-400  SW 150-750 AZ4
Uživatelský avatar
Ježo
Příspěvky: 195
Registrován: 23. 11. 2010, 11:43

Supra Praha - zkušenosti

#82

Příspěvek od Ježo »

Ocelová AZ-4 skutečně dřív byla v Supře o několik stovek levnější než v jiných obchodech. Jinak ceny jsou většinou (skoro) stejné, jen u několika položek se liší: př. Hyperion 10mm v Supře 2440Kč, Foto Pazdera 2670Kč, což je skoro 10% rozdíl.

Jinak bych dodal, že pro mimopražské, nicméně v Praze se občas vyskytující, je též nezanedbatelný faktor "dosažitelnost": zatímco Foto Pazdera na Vodičkově člověk může navštívit i jen tak "na čumendu". Supra je na tom hůř (byť luxusně dostupná z metra) a Matoušek - tak tam jsem ještě nebyl. (Já vím, existuje možnosti si to poslat, ale...)
Dobson SkyWatcher 200/1000, TV Pl 32-20-15-11, Vix LVW 22-5, Cel Ax LX 15, P XF 8.5, TV Rad 6
Uživatelský avatar
karelwww
Příspěvky: 13
Registrován: 01. 11. 2011, 11:12

Supra Praha - zkušenosti

#83

Příspěvek od karelwww »

karell-----asi ti nezáležím na penězích - sory ale mě jo--120- 1000 NEG-5 SUpra 16400,- Binox 12500,- a to v supře píše že nohy jsou z duralu a binox jasně píse ocel--já jako zacatecnik bych bral ocel,takže u binoxu o skoro 4000,- levnejsi a koupim si k tomu levnější okular mam na nej 4tis. Ty si kup dražší s okularem zadarmo to asi bude kvalita juchichi (jako vse zadarmo) Mrkni na to jeden udava NEG 5 a druhý EG 5 ale obrázky jsou stejny. A nic ve zlým- Ahoj Karel PS- mohu se i mylit-to jest lidske
SW 80-400  SW 150-750 AZ4
Uživatelský avatar
karelwww
Příspěvky: 13
Registrován: 01. 11. 2011, 11:12

Supra Praha - zkušenosti

#84

Příspěvek od karelwww »

Ježo----dekuji za podporu--Supra asi zjistila že je nejlevnejsí a srovnali cenu, Nic na tom není je to obchod. Ja koupil jeste levne--ale ten listek zitra vyhrabu a napisu. karel
SW 80-400  SW 150-750 AZ4
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Supra Praha - zkušenosti

#85

Příspěvek od MilAN »

karelwww: prohlédni si ještě jednou materiály u Binoxu a Supry. a použij současné údaje. Jak o cenách, tak o nohách tak i názvech.
Zkus i pochopit, že cena za železo je jiná, pokud k tomu mám komplexní servis . To může být pro někoho rozhodující, protože každá technika je zranitelná a i poruchová a někdy i drobná rada je nad všechny peníze. .
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
karelwww
Příspěvky: 13
Registrován: 01. 11. 2011, 11:12

Supra Praha - zkušenosti

#86

Příspěvek od karelwww »

Ještě k Karell-----Tu AZ-4 jestli to nebylo moc jasné,tak jsem koupil zrovna v Supře jakož i muj první dalekohled malokuka. A jak jsem psal zkušenosti se suprou v pohodě. Cítim z tveho prispevku.ze mas nadstandartní vztahy s panem Zahajskym a ze jsem se ho nejak dotkl. Nevím čím? A vís co jsem nepochopil? Nikdy nenakupuji tam,kde je to nejlevnějsi a to se týká všeho..... ;D ;D ;D jestli myslíš stejne zbozí od stejneho vyrobce,tak opravdu nevidím duvod proc davat vic a to co ty povazujes za tzv. pridanou hodnotu(ochotnost,rady atd.) to já považuji,jako automatickou službu dobrého obchodníka a nemysli si že je to zadarmo. Ty budeš urcite vse kupovat u Zahajskyho vid a citiš se,že ho jeste vykoristujes---promiň to už jsem se tady rozřechtal. Tak jeste jednou nic ve zlém-s humorem jde všechno lepe. čauky
SW 80-400  SW 150-750 AZ4
Uživatelský avatar
karelwww
Příspěvky: 13
Registrován: 01. 11. 2011, 11:12

Supra Praha - zkušenosti

#87

Příspěvek od karelwww »

pro-MilAN--jak jsem psal mýliti se je lidské. ale ať koukam jak koukam oba obrazky jsou stejné, Asi me neco uteklo a budu rád,když mě řekneš kde? Jak jsem psal jsem zacatecnik a rad se priucim. Myslim si ze na obrázcich je stejný produkt a to s ocelovymi nozkami. U Supry piší duralovy profil a to si myslím že není. Zde by mohl být zakopaný pes. A jak píšeš abych pochopil že cena železa je jiná-tak si myslím,že ocel je lepší než dural-jestli je tomu jinak napiš nejsem odborník na zelezo rad se priucim. Já bych se rad dozvedel jaký je mezi nimi rozdil?Krom těch 4 ticic. Díky za případné rady a postřehy Ahoj,
SW 80-400  SW 150-750 AZ4
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Supra Praha - zkušenosti

#88

Příspěvek od Artaban »

Ještě k Karell-----Tu AZ-4 jestli to nebylo moc jasné,tak jsem koupil zrovna v Supře jakož i muj první dalekohled malokuka. A jak jsem psal zkušenosti se suprou v pohodě. Cítim z tveho prispevku.ze mas nadstandartní vztahy s panem Zahajskym a ze jsem se ho nejak dotkl. Nevím čím? A vís co jsem nepochopil? Nikdy nenakupuji tam,kde je to nejlevnějsi a to se týká všeho.....Grin Grin Grinjestli myslíš stejne zbozí od stejneho vyrobce,tak opravdu nevidím duvod proc davat vic a to co ty povazujes za tzv. pridanou hodnotu(ochotnost,rady atd.) to já považuji,jako automatickouslužbu dobrého obchodníka
karelwww: Neboj, každému je ukradené, kde si co koupíš. Ani v Supře to není dokonalé, ale pan Zahajský dokáže poradit i zkušenému hvězdáři a pomáhá řešit i problémy, které se ani netýkají prodávaného zboží. Někdy zkus řešit nějaký astro-problém v Binoxu a kor ten, který se ani netýká jejich produktů ;)



Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Supra Praha - zkušenosti

#89

Příspěvek od Homer »

Tohle je mimo téma, nicméně ke větě :
abych pochopil že cena železa je jiná-tak si myslím,že ocel je lepší než duralmi nedá než poznamenat - ano, železo není dural a ocel není železo. Mají nejen různé ceny ale i různé vlastnosti a tedy i různé využití z těchto vlastností vyplývající...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#90

Příspěvek od Karell »

Ještě k Karell-----Tu AZ-4 jestli to nebylo moc jasné,tak jsem koupil zrovna v Supře jakož i muj první dalekohled malokuka. A jak jsem psal zkušenosti se suprou v pohodě. Cítim z tveho prispevku.ze mas nadstandartní vztahy s panem Zahajskym a ze jsem se ho nejak dotkl. Nevím čím? A vís co jsem nepochopil? Nikdy nenakupuji tam,kde je to nejlevnějsi a to se týká všeho..... ;D ;D ;D jestli myslíš stejne zbozí od stejneho vyrobce,tak opravdu nevidím duvod proc davat vic a to co ty povazujes za tzv. pridanou hodnotu(ochotnost,rady atd.) to já považuji,jako automatickou službu dobrého obchodníka a nemysli si že je to zadarmo. Ty budeš urcite vse kupovat u Zahajskyho vid a citiš se,že ho jeste vykoristujes---promiň to už jsem se tady rozřechtal. Tak jeste jednou nic ve zlém-s humorem jde všechno lepe. čauky
Už to tady píše Artaban, skutečně je mně naprosto fuk, kde nakupuješ. Nevnucuj mně ale svůj názor na vztahy s p. Zahajským, diskuse začala ve vláknu jeho firmě věnované, proto jsem napsal zkušenost s ním. Pokud nevidíš důvod si někdy i připlatit za cenu stejného zboží, vidím v tom jen nedostatek zkušeností. Moje poznámka se týkala skutečně všeho. Oblečením počínaje, přes třeba bílou techniku do domácnosti, nábytek, počítače až například po automobil. Už se mně několikrát vyplatilo nezkoumat, zda ušetřím nějakou tu stokorunu. Na nedostatek tvých zkušeností ukazuje i závěr tvrzení z příspěvku č. 85, myslím si, že spousta kolegů tady, kteří neskončili jen u malokuka, dobře ví, o čem ve spojitosti s p. Zahajským píšu.
Odpovědět