Supra Praha - zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#61

Příspěvek od Zbych »

Naprosto souhlasím i ze zkušeností s Honzou Ebrem v příspěvku #58. Emailová komunikace vázne a problém je, že přijedu do obchodu a zboží není (a z netu to nepoznáte jestli je nebo není skladem). Kdo toto nezná (že je lepší Honzovi zavolat), chápu, že pak může být rozladěn, včetně váznoucí emailové komunikace.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#62

Příspěvek od Karell »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 818781/1#1][splithere][/link][splithere_end]
Uživatelský avatar
Arroway
Příspěvky: 6
Registrován: 11. 05. 2012, 11:18

Supra Praha - zkušenosti

#63

Příspěvek od Arroway »

Objednal jsem si,došel mi dodák a že je zboží na cestě.
Po tejdnu už mi to nedalo a volal jsem tam a ztistil
,že to odešlo ale adresa:jen moje jméno a město.
Pak následovalo hledání. kde to vlastně je a kdy
to dopravce teda přiveze.
Po pár telefonátech nakonec všechno dobře dopadlo
ale přístup nejmenovaného pána v Supře
byl přinejmenším laxní - připadal jsem si blbě, že ho
skoro otravuju.
Nicméně pan Zahajský je naprosto v pohodě
a ten internetovej shop jim funguje přes jinou webovou
adresu.
kuku.mp3
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 02. 2012, 15:13

Supra Praha - zkušenosti

#64

Příspěvek od kuku.mp3 »

Minuly tyden jsem objednaval Astro folii a objimku na dnesni pozorovani prechodu Venuse pres Slunecni disk. Objednavka podana ve stredu dopoledne v 10:52 emailem, nasledujici den v 9:10 mi zvonil chlapik v dodavce u dveri.

Takze naprosta spokojenost.
SW Dobson 8'' (200/1200) || Super Wide Angle 25mm (48x | 96x w/ Barlow), Super 10mm (120x | 240x w/ Barlow) || Meade Series 4000 #140 2x Apochromatic Barlow Lens (1.25")
Uživatelský avatar
Victory
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 06. 2012, 23:11

Supra Praha - zkušenosti

#65

Příspěvek od Victory »

Mozem potvrdit pozitivne skusenosti s p.Zahajskym i ked zatial len vo forme konzultacii a jeho doporuceni pri vybere teleskopu.
Uživatelský avatar
Case
Příspěvky: 89
Registrován: 19. 06. 2007, 23:45

Supra Praha - zkušenosti

#66

Příspěvek od Case »

Věřím přítomným, že je pan Zahájský úžasný člověk - příhody, které se tu lze dočíst, jsou ohromující a klobouk dolů.

Jenže...

Píše se rok 2012. Podle mého už opravdu neexistuje žádná omluva pro to, když internetový obchodník není schopen provozovat klasický eshop, poplatný době, kde je např. vidět, zda je položka skladem nebo ne a pokud ne, za jak dlouho je ji alespoň orientačně možno očekávat. O psaní objednávek mailem místo normálního nakupování přes košík ani nemluvě. Troufám si dokonce z pohledu víceméně ajťáka tvrdit, že košíkový eshop by ve skutečnosti na straně prodejce práci spíš ušetřil než přidělal.

Totéž stránky. Pravda, Supra na tom ještě není tak špatně jako někteří jiní čeští prodejci astrotechniky (třeba stránky ATC dávají vzpomenout na zlaté časy Geocities), ale i stránky Supry působí tak trochu jako nostalgický výlet do historie webdesignu. A najít na nich něco je občas dost problematické - vyhledávání v tom pomůže, ale ani z vyhledávání se nedozvím, ve které kategorii a podkategorii se vlastně hledaná položka ukrývala, takže ji příště musím zase hledat jedině přes vyhledávání, nemůžu si rozkliknout patřičnou kategorii a podívat se na ni "v kontextu".

Nevěřím, že by někdo nebyl Supře schopen za slušnou a nepřestřelenou cenu navrhnout a zprovoznit solidní webové stránky s moderním eshopem a dalšími vymoženostmi. Dokonce bych se moc nedivil, kdyby to někdo pro pana Zahájského udělal "protekčně" za nějakou sympatickou cenu - soudě podle těch historek by neměl být mezi spoustou vděčných zákazníků problém někoho takového najít.

A pak je tu bohužel problém, na který jsem ve výsledku vlastně "dojel" já - totiž že v některých případech, např. u některých SkyWatcherů, si odporují ilustrační snímky (např. proto, že jsou od staršího modelu zařízení) s popisem, nebo je popis dost nejednoznačný a matoucí a dá se vyložit různým způsobem. Stran jednoho takového případu jsem do Supry nakonec napsal mail, protože jsem o koupi daného dalekohledu uvažoval a chtěl jsem v tom mít jasno. Ani za dva dny jsem se nedočkal odpovědi. Jistě, patrně jsem měl prostě jenom smůlu. Ano, viděl jsem zdejší rady "zavolejte si tam a všechno se vyřeší", ale já telefonování fakt hodně nesnáším a navíc k němu dávno nemám žádný důvod, jsem zvyklý, že vyřídit cokoliv elektronicky je mnohdy rychlejší a pro obě strany příjemnější (telefon obě strany vyrušuje, na mail lze odpovědět o pár minut později, až se to dotyčnému hodí víc). Kromě toho se hrozně nerad "dožaduju pozornosti", když se někde nedočkám reakce. Myslete si o tom, co chcete, ale tak to je.

Výsledek? Nakonec jsem si vše objednal v Binoxu. V normálním moderním eshopu, s fotkami a popisky, které byly jednoznačné a neodporovaly si. Čtvrt hodiny po objednání mi přišel mail, že je zboží expedováno. Moc rád bych panu Zahájskému udělal kšeft, byť pro něj asi zanedbatelný, a navzdory tomu všemu budu i příště mířit nejprve "k němu", protože je mi ohromně sympatické, co tu o něm čtu a rád bych takového prodejce podporoval, ale proces hledání a internetového objednávání zboží v Supře opravdu nepovažuju za šťastný a odpovídající současnosti.
Uživatelský avatar
Assasincz
Příspěvky: 193
Registrován: 07. 07. 2011, 19:28

Supra Praha - zkušenosti

#67

Příspěvek od Assasincz »

Musím přitakat - myslím si, že Supra svým pojetím stránek a např. e-mailovými objednávkami jde sama proti sobě a krátí si tak mimoděk prodeje, hlavně ze strany "nováčků", kteří dají přednost přehlednosti a jednoznačnosti informací, a taky rychlosti komunikace.

Je to ale škoda. Myslím si, že šířkou a specializovaností sortimentu a hlavně znalostní základnou nemají mnoho konkurence.  

Objednával jsem si v Spuře nedávno botku na hledáček, e-mailem. Měsíc se nic nedělo, tak jsem napsal e-mail znovu, abych se připomněl. Prý že mi odepsali na objednávku a žádali pro potvrzení moje číslo na mobil. Žádný e-mail mi ale nepřišel. Až se vše vyjasnilo, botka byla doma do pár dnů. Ne každý by ale měl takovou trpělivost, kór v dneššní době, kde je konkurence na každém rohu. Jak říkám, Supra jde sama proti sobě.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Supra Praha - zkušenosti

#68

Příspěvek od Habl »

Musím ti trochu oponovat... Na tu čínskou droboť jako je patka pro hledáček ti nepomůže ani propracovanější a známější e-shop. Zkus třeba v sortimentu zboží nalézt tu patku např. Astroshopu neb Teleskop service.
Upravený výlisek je především dodáván do montoven dalekohledů a občas sporadicky se objeví i v menších kamených obchodech neb i v Supře. Měl jsem teda štěstí, když jsem upravoval dalekohled před 5 lety, že poslední ještě upravitelný výlisek byl k mání. Kolikrát jsem ho viděl i v různých astrobazarech u nás.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#69

Příspěvek od Karell »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 782331/0#0][splithere][/link][splithere_end]
Pro Godzilka: podobné vzkazy posílej prostřednictvím soukromých zpráv, nikoliv jako OT příspěvky. ;)
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#70

Příspěvek od pavelseb »

Habl: Tak ta patka se dá najít zrovna velmi snadno na Teleskop service:

Záložka Accessories karta Finder Scopes

http://www.teleskop-express.de/shop/ind ... copes.html
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Supra Praha - zkušenosti

#71

Příspěvek od MilAN »

Zrovna tak na Binoxu za 1/3 cenu
http://www.binox.cz/hledacky/
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#72

Příspěvek od Psion »

Chlapci ještě chvilku vydržte, za chvíli bude nový web i s eshopem.
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#73

Příspěvek od Zbych »

No jo, to "za chvilku" mne Honza říkal několikrát už loni ;D. Ale podle toho co říkal to je spíš problém té firmy, co mu to dělá, že to trvá tak dlouho.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#74

Příspěvek od Psion »

No vyvolení už mají demo přístup :)
Uživatelský avatar
godzilka
Příspěvky: 261
Registrován: 03. 03. 2010, 09:47

Supra Praha - zkušenosti

#75

Příspěvek od godzilka »

Jenom opravdu doufám, že se pan Zahájský neuchýlil k nějakému free řešení typu OxShop, PrestaShop atd, nebo nedej bože pronajímané verzi typu Shoptet. Hlavně to ne!
Dobson 300/1750 - Drbohlav
Sw ED80 + CG-5 Adv. + Sw 70/500 + Autoguider by Mmys
Achromat 150/1200
Odpovědět