Seznamte se s ... rozhovory s astronomy

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
MaG
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznamte se s ... rozhovory s astronomy

Příspěvek #46 od MaG » 13. 01. 2018, 10:52

Čtu to, ale lepší zpětnou vazbu by ti dalo uveřejnění na portálu, kde chodí víc lidí, tedy alespoň pokud jde o zobrazení článku. Nejlepší zpětnou vazbu dává dnes asi Kosmonautix.cz. Tam ti lidi i napíší, tady asi tolik ne. Ale myslím, že kvůli tomu ani jeden z nás články nepíšeme. Když něco píšu, dělám to jako takové procvičení se a mám pak radost, když to někdo čte.
Martin Gembec, Astronomické události
Celestron SCT 6"+CG5 GT Adv., ED80/600+Vixen 0,67x, Canon 30Dmod, 20x80+10x50

StefanKurti

Příspěvek #47 od StefanKurti » 08. 02. 2018, 20:59

Záujem o hviezdnu oblohu v ňom vyvolal nevšedný astronomický úkaz, ktorý nakoniec ani nepozoroval. Ako vášnivý pozorovateľ neváhal precestovať stovky kilometrov za tmavou oblohou. Na východnom Slovensku objavil čaro premenných hviezd a začal ich pozorovať z balkóna bytu.

Za svoje zamestnanie vďačí jasnej kométe a tak dnes z pohodlia domova získava cenné dáta pre fyzikov. Operátor robotického ďalekohľadu v juhoamerickej stepi ...

Zrejme už mnohí z vás vedia s kým je môj najnovší rozhovor ... Pekné čítanie!

Zoznámte sa s: operátor robotického ďalekohľadu

ladis
Věk: 38

Příspěvek #48 od ladis » 09. 02. 2018, 02:34

Je to pěkné čtení a hlavně neskutečně inspirativní. Právě Cassi mě přivedl k proměnným hvězdám a fotometrii obecně. Udělal pro popularizaci astronomie hodně moc. Znám více lidí, které nadchnul a pokračují v měření, analýze dat, hledání nových proměnných a spolupráci s profesionály. Když to tak vezmu, měl na mě přinejmenším stejný vliv, jako Jiří Grygar, jehož knihy a televizní pořady jsem hltal celý život. On ostatně Cassi pod dr. Grygarem pracuje...
Obrázek
Ladislav Červinka

Zpět na “Všeobecná diskuze”