astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#346

Příspěvek od MilAN »

Pavle , běhá to dobře jak na chromu, tak i na tom hloupém telefonu.

O.T. :

Jen bych se přimlouval, aby šla vymazat (volbou) ta kolečka pro vkládání do ČAMu, protože posledním kolem podle mě už ztratila tahle "soutěž" naprosto smysl pro amatéry.
Barevná kolečka dost i ruší pěknou grafiku astrofotek !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#347

Příspěvek od FunTomas »

diky...

jelikoz se chysta nova funkce, mohu zase otevrit registraci novym uzivatelum (pokud nekdo takovy vubec je ):

http://astrofotky.cz/ALLOW.user_reg.php
Myslel som, že keď už je to povolené, tak konečne skúsim...
Chybně vyplněný kontrolní kód - prosíme vyplňte jej znovu a potvrďte své heslo ... asi 8x po sebe, potom ma to prestalo baviť. :(

Na 100% viem opísať tých pár znakov a heslo som zopakoval správne...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MartinZ
Příspěvky: 327
Registrován: 13. 04. 2010, 16:20

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#348

Příspěvek od MartinZ »

Ano, mě to hodilo tu samou hlášku - zkoušel jsem v IE9
Chybně vyplněný kontrolní kód - prosíme vyplňte jej znovu a potvrďte své heslo
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#349

Příspěvek od Konihlav »

MilAN: diky za test a jasne, s tim pocitam, ze to bude "vopšnl" (optional) a bude si kazdy moci nastavit uplne vse co chce a co nechce, tak aby to vyhovovalo vsem soudruhum az budu brzy predelavat a doplnovat moznosti osobniho nastaveni (a pridani bydliste apod.). Jako myslenek mam dost a vizi jasnou uz 2 roky, jen neni cas to udelat, protoze kazda drobnost zabere mnoho hodin prace... (nejde to samo a ja jsem puntickar a snazim se to psat bez chyb a korektne).

FajnTomáš: hele bud fajn chlap a prosim zkus to jeste jednou (povznes se nad blbost moji, kdy jsem to nahodou zprasil - nova koncepce pro session management mi jaksi zakazala definovat prasacky nove promene navic ve vlozenem skriptu bez predchozi deklarace a ejhle hodnotu jsi psal dobre, cos videl (predpokladam), jenze me se ta hodnota zobrazena v obrazku jaksi v session neulozila (byla null) a timpadem vzdy chyba pri porovnani). Ted uz je to snad OK :-)

MartinZ: diky za potvrzeni! alespon vime, ze FajnTomáš ma zrak celkem v poradku (az na ty ruzny zeleny ci jinak barevny gradienty co vidi/nevidi jen on, ale to uz je takovy kolorit a-fora ;D )
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#350

Příspěvek od FunTomas »

OK, už to funguje.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#351

Příspěvek od MaG »

Konihlav: skvělá práce. Vše ok. Měl bys udělat volitelně i nějaké vzhledy, jeden uživatel ze Slovenska by je uvítal Samozřejmě vtip. Čím víc to necháš jak to máš teď tím lépe.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#352

Příspěvek od Konihlav »

takze, decka, po dalsich dvou probdelych nocich (kdyz je venku tak hnusne), jsem dodelal dalsi mini drobnost (ale nutnou). Ted, kdyz muzete byt permanentne prihlaseni, tak se snadno stane, ze jednoho dne se odhlasite a zapomenete mezitim heslo stava se to i v lepsich rodinach.

proto jsem udelal dalsi stranku pro jeho obnoveni. Na tuto stranku se lze dostat pres user.php, resp. pro odhlasene uzivatele - kliknu prihlasit a pak zmacknu ESC nebo 3x dam spatne heslo, coz mi napise nejaky kecy v cervenym textu jako ze Z a Y a maly a VELKY pismena hraji roli atp.

zde:
http://astrofotky.cz/user_reset_pw.php

jde potom heslo obnovit...

dobrovolnici mohou vyzkouset sami na sobe, me to chodi oukej...
resp. to mohou vyzkouset hrisnici (kterych tu je jiste pozehnane), co se boji ozvat :-)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#353

Příspěvek od Cztwerec »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, občas se chci podívat na některé fotografie z galerie, ale vůbec se nenačtou (pole s červeným křížkem), třeba jen 1 ze 3, další den se chci podívat znovu na tu samou jestli už se náhodou nenačte a pak už jde ale už se nanenačte se druhá kterou už jsem viděl Záhada, která je možná na mém přijímači, prohlížeči?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#354

Příspěvek od egres »

Mne to robí to isté.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#355

Příspěvek od Konihlav »

4rec, egres: panove, takova informace mi toho moc nerekne. Nemuzete mi zjistit alespon jaka fotka to ma byt? nazev + autor??? a napsat co pouzivate za prohlizec? a nejaky dalsi informace, kdy, kde, jak, obcas, vzdy, nahodne, sekvence, postup... ?

bez zpetne vazby se tezko diagnostikuje problem (urcite tam nejaky jeste nekde bude ).
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#356

Příspěvek od ogami »

Konihlav: Prohlizec Chrome (v zaloznim IE to vzdy bez problemu nactu), deje se to rekl bych zcela nahodne, proste se sem tam nejaka fotka nenacte a nejde o konkretniho autora. Z tech novinek ted treba nezobrazim fotku Evzena Brunnera (CED51, B30, B31, B32, B225 v Orionu), IE a Firefox ji bez problemu nactou.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#357

Příspěvek od Konihlav »

dotaz na zdejsi chytre hlavy :)

chci udelat nejaky mensi profil u uzivatelu, resp. moznosti nastaveni (preference/moznosti atd.) a nez to zacnu bastlit, tak bych dal do placu co jsem prozatim vymyslel a ptam se, co mi tam schazi doplnit a o co by pripadne byl zajem a proc...

potrebuji u kazdeho udelat moznosti nastaveni:
- byt permanentne prihlasen (volba checkbox on/off)
- moznost posilat do CAM (stejny checkbox on/off jako vsude nize) (jde o to skryt tu modrou ikonku)
- uvest bydliste, stat (jako priklad Praha, CR) nebo jen narodnost/stat
moznosti interakce:
- prihlasit se k odberu novinek (hromadny e-mail s popsanyma novinkama)
- povolit/zakazat ostatnim uzivatelum aby mi mohli psat zpravy/komentare k fotkam (tzv. anonymni rezim klidovy )
- povolit/zakazat ostatni uzivatele hodnotit me snimky/obrazky (viz kapitola sama pro sebe nekdy pozdeji upozornuji ze o zadny hodnoceni nepujde, jen o "like" nebo nic)
...

urcite mi tam neco duleziteho schazi a ptam se co? ;)

clovek nemuze uspokojit uplne vsechny, ale vetsinu ano a verim, ze moznosti volby/nastaveni kde jaky ptakoviny vyjdu vstric ruznym foticum a jejich ruznym potrebam (nepotrebam) :)

diky za verejny nazor. Cim vic lidi se k tomu postavi celem tim lepe.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#358

Příspěvek od MilAN »

Přiznám se, že ani jednu z těch funkcí nepotřebuji a pokud tam nebudou vůbec, neschází mi.
Za jedinou smysluplnou funkci bych považoval možnost anonymní zprávy- ale spíš za účelem kontaktu než z důvodu hodnocení nebo duchaplných žvástů.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
323K13L
Příspěvky: 101
Registrován: 16. 06. 2009, 16:09
Bydliště: Praha, Punkrác

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#359

Příspěvek od 323K13L »

Oficiálně jsem na astrofotkách krátce, jinak sleduju docela dlouho.
Bydliště/stát myslim netřeba, hlavně že je vidět, kde zhruba byl snímek pořízen.
Novinky - za mě je odkaz na webu "Aktuality, novinky" uplně OK.
Se zprávama zatím nemám zkušenost, možnost zablokovat anonymní komenty mi přijde dobrá (např. kvůli spamu). Jestli jsem teda dobře pochopil dotaz...
Palce nahoru mi na astrofotkách nechybí - jako bys chtěl lajkovat APOD ; )
to spíš tady na fóru by se občas hodily, abych nemusel psát pod deset pochvalných komentů jedenáctý "taky se mi to líbí, pěkná práce" : )
SW newton 150/750 || SW 70/500 || EQ-5m || CanonEOS1000Dm || Canon70-200mm f/4 L || Canon50mm f/1,8 || QHY5

"Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír." [Buddha]
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#360

Příspěvek od Konihlav »

MilAN: ale to uz tam davno je...

tak nevim, jake na astro-foru probehly zmeny (nemam cas sem lezt), ale nemohl jsem tohle vlakno vubec najit, kdybych si presne nepamatoval jeho nazev, tak ho nevygooglim.

chtel jsem jen oznamit presun na jiny server, coz muze mit za nasledek nejakou nefunkcionalitu ci hlaseni chyb, warningu, deprecated funkci atd. cimz Vas zadam o jejich nahlaseni (astrofotky@tosamyteckacezet) a nikoli k ignorovani...

jediny prinos co zmena ma se tyka asi 0.1% uzivatelu, kteri jsou schopni vytvorit fotografii, ktera je prezentovatelna (krasna) i ve vyssim rozliseni nez treba jen 2000pixelu sirky. Mene krasne fotky bohate staci, kdyz zustanou v mensim rozliseni (tj. 1600x neco 1800x neco 2000x neco). Aktualni limit na velikost nahraneho souboru/fotky je 2.5MB (coz jsem z 2MB zvysil kvuli svoji fotce: http://astrofotky.cz/gallery.php?show=K ... 952959.jpg ). Drive ty 3000x2000px bylo asi maximum co server pobral (kdyz alokovane procesy zabiraly minimum pameti), ted by to melo byt lepsi :-)

konkretne: uz byste nemeli videt nikdy hlasku Fatal error: Allowed memory size of XXX bytes exhausted (tried to allocate YYY bytes).

co se tyka mista na HDD, tak jsme na 80% kapacity, coz ale do konce roku ci rok jeste vydrzi (pri nasem pocasi to vydrzi 5 let).
Odpovědět