astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1678
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#391

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Mám pocit, že někde jsem v nastavení jakéhosi prohlížeče (IE?) viděl, že lze vybrat mezi novým oknem a záložkou/listem/tabem.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#392

Příspěvek od Konihlav »

dnes (rano, mezi 7 a 9tou) jsem dodelal posledni viditelnou zmenu na webu a jelikoz mi skoncila dovolena, nebudu mit zas nejakou delsi dobu cas veci vylepsovat, nicmene alespon to co me osobne stvalo nejvic jsem poresil :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#393

Příspěvek od Konihlav »

...
v rámci zkvalitnění námi poskytovaných služeb pro Váš webhosting astrofotky.cz plánujeme upgrade diskového pole, na kterém je Váš prostor umístěn.
Plánované práce proběhnou ve středu 15.2.2017 v nočních hodinách, kvůli minimalizaci dopadu na chod všech umístěných stránek.
Aby byla zachována integrita dat, dojde během operace k omezení dostupnosti služeb. Výpadek webů by neměl přesáhnout jednotky sekund. V případě webů s velmi vysokým počtem souborů může být výpadek delší, v řádu minut.

...
sice pisou 15.2. ale mail mi poslali 10.3. takze kdo vi, zda to bude dnes v noci nebo uz bylo :-)

vlastne koukam, ze v anglicke verzi pisi:
on March 15, 2017, during night hours.

takze to bude dnes...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#394

Příspěvek od Konihlav »

ten cas leti tak neskutecne rychle...

se zpozdenim skoro pul roku jsem si dnes vsiml, ze astrofotky.cz slavi 10 let sve existence! Za me parada. Skoda jen, ze nemam absolutne cas se o to trosku vic starat, ale hlavni je, ze to funguje (drzim se hesla, ze mene je vice).

:)
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4142
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#395

Příspěvek od biker.fm »

Konihlav píše:ten cas leti tak neskutecne rychle...

se zpozdenim skoro pul roku jsem si dnes vsiml, ze astrofotky.cz slavi 10 let sve existence! Za me parada. Skoda jen, ze nemam absolutne cas se o to trosku vic starat, ale hlavni je, ze to funguje (drzim se hesla, ze mene je vice).

:)
A pokud neco funguje, neni dobre do toho... :-D

Ten cas fakt neskutecne leti...
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#396

Příspěvek od Konihlav »

Ahoj decka,

provedl jsem nekolik zmen v PHP zdrojich webu astrofotky.cz, tak prosim, pokud jsem nekde neco zmastil a neco nefunguje, prosim o nahlaseni problemu...

pred nekolika tydny jsem konecne presaltoval z HTTP na HTTPS protokol, ale nepredelal nektera fixni mista ve zdrojacich. Dnes dopoledne jsem si na to udelal par hodin volno a upravil vsechny kody (25% zdroju bylo nutno zmenit), ale nedokazi zatim vse uplne otestovat, takze jsem to rovnou postnul na novou verzi a kdyz bude problem - opravim :-)

diky vsem
s pozdravem
koni-hlava

P.S.: rad bych se k astrofotu co nejdrive vratil, ale zatim jsem to nedokazal, muj zivot prochazi zasadnimi zmenami (rodina atd.) a konickum se, jak znamo, muze clovek venovat jen pokud ma zasadni problemy vyresene (bydleni, deti, stara zena, nova zena atd. :-) )
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1750
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#397

Příspěvek od nou »

Super tak snad odpadnu tie problemy s Chrome ktory odmietal nacitat mixed content.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#398

Příspěvek od zuzi »

Díky Pavle za upgrade na https, minimálně náhledy fotek na AF na úvodní straně jsou už zobrazovány :-)
Odpovědět